Abarth po boku Yamahy

abarth_3

 


Další zastávkou Abarthu a týmu Movistar Yamaha MotoGP, který je již v čele hodnocení týmů šampionátu MotoGP, bude argentinské Termas de Rio Hondo, kde proběhne Gran Premio Motul. Partnerství mezi značkou Abarth a týmem Yamaha je založeno na sdílení hodnot, jako jsou sportovnost a touha vyniknout. Ostatně logo štíra se letos objeví na přední kapotáži obou závodních motocyklů YZR-M1 2016 jako symbol závodění a nadání pro vítězství a vášeň.


 


Vysoce sportovní a výkonnou povahu potvrdila značka Abarth i na nedávném autosalonu v Ženevě, kde měl světovou premiéru nový Abarth 124 spider. Jedná se o vozidlo navržené pro maximální vzrušení a výkon a disponující vším, co je zapotřebí k uspokojení i těch nejnáročnějších řidičů. Mezi mnoha technickými prvky vyniká standardně dodávaný mechanický samosvorný diferenciál zadní nápravy, který zajišťuje hnací sílu a trakci i v těch nejkritičtějších situacích a poskytuje bezkonkurenční ovladatelnost. Špičková mechanika a materiály dopomohly snížit hmotnost vozu na pouhých 1060 kg, a dosáhnout tak výkonové hmotnosti 6,2 kg/k.


 


Tento model bude u prodejců k dispozici od září, ale už nyní je možné objednávat prvních 2500 vozidel, která budou vyrobena v dílnách Officine Abarth. Bude se jednat o exkluzivní limitovanou edici určenou výhradně pro Evropu, která bude k dispozici za cenu 40 000 eur.


 


Značka Abarth, která je oficiálním sponzorem a dodavatelem vozidel týmu Movistar Yamaha MotoGP, vytvořila společně s Yamahou vozidlo, které je oslavou vzájemné spolupráce. Jedná se o Abarth 595 Yamaha Factory Racing, speciální sérii navrženou v duchu nejlepších řemeslných dovedností a technických úprav značky se štírem ve znaku. Nezaměnitelný zvuk, výkonnější motor a sportovní výbava jsou jen některé z mnoha vlastností této speciální série. Vozidla vynikají vytříbenými stylistickými detaily, jako jsou červené brzdové třmeny či logo Yamaha Factory Racing.


 


První březnový den odstartovala vášeň závodních okruhů, kterou lze zažít v každém voze Abarth, a to prostřednictvím aktivity The Scorpionship, jediné oficiální komunity značky věnované majitelům, sběratelům, klubům a fanouškům Abarth. Po registraci na internetových stránkách scorpionship.abarth.com získají členové řadu zajímavých výhod a závodních příležitostí, jako i pozvání na setkání fanoušků.