Alfa Romeo Stelvio získala 5 hvězdiček Euro NCAP

alfa-stelvio

První SUV v historii značky Alfa Romeo dosáhlo vynikajícího výsledku a stanulo na vrcholu své kategorie v oblasti ochrany dospělých cestujících.


Toto významné ocenění potvrzuje zvláštní pozornost, kterou konstruktéři Alfy Romeo věnovali bezpečnosti všech účastníků silničního provozu. Zároveň dokazuje, že platforma, na které stojí jak Stelvio, tak i Giulia, se vyznačuje vynikajícími parametry.


 


Alfa Romeo Stelvio dosáhla 5hvězdičkového hodnocení v nárazových testech Euro NCAP, a to s celkovým skóre 97% za ochranu dospělých cestujících. Jedná se o vynikající výsledek, a to i s ohledem na zpřísněné hodnocení, které Euro NCAP zavedlo v roce 2016. Kokpit prvního SUV Alfy Romeo zůstal při čelním nárazu zcela nepoškozený a všechny kritické body cestujících byly dokonale chráněné.


 


Testy na předních sedadlech včetně hlavových opěrek bránících poranění krční páteře při nárazu zezadu dopadly rovněž skvěle. Navíc, Alfa Romeo Stelvio je vybavena autonomním nouzovým brzděním AEB ve standardu. Zkoušky v nízkých rychlostech typických pro městský provoz potvrdili vynikající úroveň ochrany a systém ve všech rychlostech prokázal, že dokáže nehodě zabránit.


 


Těchto výsledků bylo dosaženo díky dvěma základním prvkům Alfy Romeo Stlevio: účinné karoserii, která je pevná a odolná díky rozsáhlému využití ultralehkých materiálů, jakými jsou hliníkový kompozit a také přijetí velkého množství inovativních bezpečnostních zařízení, které neinvazivně pomáhají dosáhnout vzrušujícího potěšení z jízdy, čemuž napomáhá špičkový podvozek a zavěšení kol.


 


Alfa Romeo Stelvio byla navržena v rámci konstrukční rodiny Giorgio, což znamená, že stejnou architekturu využívá i Giulia. Tato architektura byla navržena tak, aby vozům Alfa Romeo poskytla špičkovou ovladatelnost, skvělé jízdní vlastností a bezpečnost, což dokládá i 5hvězdičkové hodnocení EuroNCAP, které obdržela nedávno i Giulia.