Audi A6 Limuzína_nový design

audi-smart-energy

Audi představuje nový model A6.


S osmou generací úspěšné limuzíny vyšší třídy zároveň přináší do příslušného segmentu velký počet inovací. Audi A6 s dynamicky elegantním designem se vyznačuje všestranností, která je ve vyšší třídě nebývalá, ať se jedná o digitalizaci, komfort nebo sportovní charakter. Zcela digitální systém MMI touch response umožňuje intuitivní ovládání, které si může uživatel individualizovat. Početná řešení v oblastech konektivity a asistenčních systémů používají síťově propojenou inteligenci. Interiér důsledně sází na digitalizaci a ukazuje budoucí směr vývoje ve svém segmentu. Podvozek kombinuje maximální jízdní komfort a mimořádnou stabilitu s vytříbenějším sportovním charakterem. Všechny motory jsou sériově vybaveny částečně hybridním systémem, který přispívá k ještě vyšší úrovni komfortu a hospodárnosti.


Vnější design
Stejně jako modely A8 a A7 Sportback je i A6 výrazným reprezentantem nového designérského stylu značky Audi. Manažerská limuzína dává napnutými plochami, ostrými hranami a markantními liniemi nezaměnitelně najevo svůj charakter, založený na sportovní eleganci, vyspělé technice a vysoké kvalitě.
Exteriér přesvědčí vyváženými proporcemi s dlouhou kapotou motoru, dlouhým rozvorem a krátkými převisy. Vnější délka modelu A6 je 4939 milimetrů, což je o 7 milimetrů více než u předchůdce. Vnější šířka vzrostla o 12 milimetrů na 1886 milimetrů. S 1457 milimetry je vnější výška o 2 milimetry větší než u předchozího modelu. Široká, nízko umístěná maska chladiče Singleframe, štíhlé světlomety a výrazně konturované otvory pro přívod vzduchu vyzařují sportovní charakter. Tři markantní linie při pohledu z profilu vůz vizuálně snižují. Výrazně napnuté kontury, které se pnou nad koly, prozrazují geny quattro značky Audi. Siluetu charakterizuje napnutá linie střechy, která přechází do šikmo skloněných střešních sloupků C. Krátké víko zavazadlového prostoru ústí do odtokové hrany ve tvaru oblouku, která optimalizuje aerodynamiku. Markantní chromovaná lišta propojuje zadní světlomety a zdůrazňuje trojrozměrné tvarové řešení zádě.
Paleta barev pro nové Audi A6 zahrnuje 15 odstínů, z nichž je osm pro tento model nových. Kromě základní výbavy jsou k dispozici dvě linie vnější výbavy sport a design, které doplňuje paket S line pro exteriér. Jednotlivé varianty se liší v mnoha detailech, například maskou chladiče Singleframe nebo bočními otvory pro přívod vzduchu. Všechny linie a barvy využívají hru světla a stínu na povrchu karoserie, která umocňuje výrazné tvarové řešení.


Světelný design
Světelný design zvýrazňuje technický charakter modelu A6. Audi nabízí světlomety ve třech verzích. U vrcholné verze, světlometů HD Matrix LED, tvoří pět horizontálních linií charakteristická světla pro denní svícení, umocňující šířku přídě. Nad nimi jsou umístěny moduly tlumených světel, které působí jako zorničky. Na přání je charakteristický světelný design koncových svítilen složen v každém světlometu z jedné horizontální linie a devíti vertikálních segmentů. Plochy mezi nimi vyplňují brzdová světla. Součástí vrcholné výbavy jsou dynamické ukazatele směru. Při odemknutí a uzamknutí dveří přichází ke slovu pulzující světlo funkcí Coming Home a Leaving Home, které symbolizuje pro Audi typické spojení designu s technikou.
Pro interiér nabízí Audi dva různé pakety osvětlení: paket dekoračního osvětlení a paket dekoračního osvětlení s osvětlenými konturami. Oba systémy decentně zdůrazňují prostor, tvary a materiály. Dekorační osvětlení vytváří u přístrojové desky a středové konzoly dojem, že se tyto části vznášejí v prostoru. Osvětlení kontur přitahuje pozornost k čistým liniím interiéru a může být nastaveno v 30 různých barvách.
Vnitřní design
Interiér nového modelu A6 se vyznačuje designem ve stylu "black panel". Jeho decentní vzhled je vyjádřením technických kompetencí a digitálního charakteru manažerské limuzíny. Vzniká tak uvolněná atmosféra luxusního salonku, jehož design působí minimalisticky a věcně. Štíhlá přístrojová deska a klidně vedené, nepřerušované horizontální linie vytvářejí pocit vzdušného prostoru.
Středová konzola v novém modelu Audi A6 je natočena k řidiči, horní displej systému MMI touch response je rovněž nakloněn mírně doleva. Díky svému vzhledu "černého panelu" je ve vypnutém stavu téměř nerozeznatelně integrován do hliníkové lišty. Při otevření dveří se displej aktivuje a jeho grafická plocha působí v souladu s vnitřním designem minimalisticky.Barvy a materiály - rozmanitost výbavy pro každý vkus
Velký výběr barev a materiálů pro nové Audi A6 umožňuje vytvořit interiéry zcela odlišného charakteru, od elegantního až po sportovní, od technického až po futuristický. Na výběr je pět verzí: základní, sport, design, design selection a sportovní paket S line (s 19" koly a sportovním podvozkem). S každou variantou se pojí různé barevné koncepty. Výběr a použití materiálů - od ozdobného obložení ze dřeva s otevřenými póry až po obšití přístrojové desky kůží - je nekompromisním důkazem vysoké kvality nové limuzíny. Pro všechny výbavové linie nabízí Audi na přání paket S line pro exteriér.
Výrobu nového modelu Audi A6 zajišťuje závod Neckarsulm. Nové Audi A6 bude uvedeno na německý trh v červnu 2018.