Audi oslavuje měsíční mise Apollo

audi-lunar

Dne 7. prosince 1972 se uskutečnila poslední mise na Měsíc programu Apollo.


Přesně o 45 let později připomíná Audi tuto historickou událost speciálně k tomuto účelu natočeným reklamním spotem "Apollo 45". Klip o délce 65 sekund vzdává poctu eskymáckému spotu z 90. let a ukazuje výhled na "Misi na Měsíc" s vozidlem Audi lunar quattro. Měsíční vozidlo má odstartovat na svou misi v roce 2019.


Píše se rok 2030. Dva astronauti zkoumají v terénu povrch Měsíce a narazí na stopy: otisk boty Neila Armstronga z roku 1969, stopy měsíčního vozidla, které přistálo v roce 1972 s Apollem 17, a otisky pneumatik měsíčního vozidla Audi lunar quattro z roku 2019.Spot přebírá motivy slavného eskymáckého reklamního spotu, v němž otec vysvětluje svému synovi stopy různých zvířat ve sněhu a otisky pneumatik přiřadí vozu Audi quattro. Audi tímto videem připomíná poslední let na Měsíc s lidskou posádkou na palubě kosmické lodi Apollo 17 před 45 lety a zároveň oznamuje svou vlastní misi na Měsíc s vozidlem Audi lunar quattro. "Posíláme quattro na Měsíc. Tím dokážeme výkonnost naší techniky v nejnáročnějších provozních podmínkách. Tento nápad nás také inspiroval k tomuto krátkému klipu," říká Giovanni Perosino, vedoucí marketingové komunikace společnosti AUDI AG.
Prémiový výrobce se sídlem v Ingolstadtu připravuje v současnosti vozidlo Audi lunar quattro na skutečnou misi na Měsíc. Audi vyvíjí měsíční vozidlo od roku 2015 společně s týmem, který vede Robert Böhme, zakladatel a generální ředitel společnosti "Part-Time Scientists". Odborníci Audi podporují berlínský "start-up" zejména svými kompetencemi v oblasti pohonu všech kol (technika quattro), lehké konstrukce, elektrických a hybridních pohonů s možností vnějšího nabíjení (e-tron) a optimalizace designu.
Více informací o průběhu vzniku vozidla Audi lunar quattro naleznete na webových stránkách
http://www.audi.com/en/innovation/mttm.html

Reklamní spot "Apollo 45" zde:
https://www.audi-mediacenter.com/en/press-releases/audi-to-mark-apollo-lunar-missions-with-a-special-commercial-9690