Automobilka Volvo Cars rozšiřuje svoje výrobní teritorium

volvo-znak

Prémiová automobilka Volvo Cars dnes v Charlestonu v Jižní Karolíně slavnostně otevřela svou první americkou továrnu, která z ní dělá skutečně globálního výrobce automobilů provozujícího továrny ve všech svých hlavních prodejních regionech.


Postavení moderní továrny v Jižní Karolíně přesně odpovídá globální výrobní strategii společnosti Volvo Cars, která zní: „Vyráběj tam, kde prodáváš.“ První továrna automobilky postavená na území USA doplní dvě evropské továrny na automobily a jednu na motory, tři čínské továrny na automobily a jednu na motory a montážní závody v Indii
a Malajsii.


Továrna v Charlestonu zahájí produkci na podzim roku 2018 výrobou nového prémiového sportovního sedanu střední velikosti, Volva S60, postaveného na modulární architektuře SPA z dílny automobilky Volvo Cars. Od roku 2021 bude americká továrna vyrábět také příští generaci velkého prémiového SUV Volva XC90. Vozidla vyrobená v Charlestonu budou určena jak pro domácí trh USA, tak k vývozu do dalších států.
„Díky továrně v Charlestonu se Spojené státy stanou naším třetím domácím trhem,“ uvedl prezident a generální ředitel společnosti Volvo Cars Håkan Samuelsson. „Segment sedanů a prověřená platforma SPA nám otevřou dveře k větší ziskovosti a výrazně rozšíří možnosti růstu společnosti Volvo Cars nejen na území USA, ale i v globálním měřítku.“


Společnost Volvo Cars investovala do svého amerického výrobního závodu kolem 1,1 miliardy amerických dolarů a v průběhu několika příštích let vytvoří v oblasti Charlestonu zhruba 4 000 nových pracovních míst. Přibližně 1 500 zaměstnanců bude přijato do konce letošního roku.
„Otevření naší první americké továrny je významným obchodním krokem,“ řekl Anders Gustafsson, prezident a generální ředitel společnosti Volvo Car USA. „Naše podnikání se vyvíjí velmi dobře, naše modely získávají prestižní ocenění a nová továrna v Jižní Karolíně bude znamenat velký přínos pro společnost Volvo Cars i pro místní komunitu.“ Součástí nového areálu v Charlestonu jsou také kancelářské budovy pro až 300 zaměstnanců zaměřujících se na výzkum a vývoj, nákup, kvalitu a prodej. Při plné kapacitě je továrna schopna vyrobit 150 000 vozů ročně. Celý areál se rozprostírá na 1 600 akrech, přičemž podlažní plocha dělá přibližně 214 00 m2. Výstavba areálu byla zahájena v roce 2015.
Automobilka Volvo Cars bude ve všech svých továrnách po celém světě vyrábět plug-in hybridní vozidla. V roce 2017 se společnost Volvo Cars stala prvním výrobcem automobilů, který zveřejnil svou strategii v oblasti elektrifikace, na jejímž základě bude počínaje rokem 2019 součástí všech nových modelů Volvo elektrický pohon.