Automobilka Volvo Cars spolupracuje se společností Google

volvo-andro

Společnost Volvo Cars informovala o uzavření úzkého partnerství se společností Google.


Společnost Volvo Cars, zabývající se výrobou prémiových automobilů,informovala o uzavření úzkého partnerství se společností Google, která je jednou z největších technologických firem na světě, aby společně pracovaly na vývoji příští generace cenami ověnčeného palubního infotainment systému a funkcí konektivity založených na operačním systému Android. Výsledné řešení nabídne přístup k široké škále aplikací a služeb. Systém bude představen společně s novými modely Volvo během dvou let.


Výše uvedené partnerství předznamenává revoluční způsob interakce zákazníků automobilky Volvo s jejich vozy. Obsáhlý soubor populárních aplikací pro operační systém Android vyvinutých společností Google, automobilkou Volvo nebo třetími stranami nabídne celou řadu online a prediktivních automobilových služeb. „Uzavřením partnerství se společností Google děláme důležitý strategický krok.
Platforma a služby společnosti Google přispějí k rozšíření námi poskytovaného uživatelského zážitku prostřednictvím bohatší nabídky možností personalizace, což je o to lepší, že systém Android nabízí z perspektivy vývoje větší flexibilitu,“ uvedl Henrik Green, senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Car Group.


V partnerství společností Volvo Cars a Google se odráží probíhající splývání automobilového a technologického průmyslu, což je dáno stále se zvyšujícím počtem online vozů. Automobilka Volvo věří, že chytrá partnerství jsou budoucností automobilového průmyslu. Využití platformy Android jako základního operačního systému zvýší rychlost a flexibilitu vývoje a zákazníci získají možnost přizpůsobit palubní online zážitek svým potřebám.


„Z partnerství s automobilkou Volvo jsme nadšení a těší nás, že můžeme integrovat náš systém Android do příští generace jejích online vozů,“ oznámil Patrick Brady, viceprezident oddělení Android Engineering ve společnosti Google. „Jedná se o partnerství, které nám dává příležitost poskytnout řidičům vozů Volvo mnohem příjemnější online zážitek zprostředkovaný plně funkční platformou systému infotainment a bohatým ekosystémem aplikací Android a služeb Google.“
„Příchod systému Android znamená přístup k pestrému ekosystému aplikací a služeb při zachování již legendárního uživatelského rozhraní Volvo. Budeme schopni nabídnout stovky populárních aplikací a zdaleka nejlépe integrované online prostředí,“ řekl Henrik Green.


Automobilka Volvo spolupracuje se společností Google také v rámci další iniciativy, kterou je aktualizace současných modelů Volvo přidáním místního vyhledávání Google, což je aplikace, jejíž funkce se řídí aktuální polohou. Tato aktualizace se bude týkat všech zákazníků Volvo s navigačním systémem Sensus. Bližší informace o partnerství obou společností a o operačním systému Android budou zveřejněny na výročním veletrhu společnosti Google „Google I/O“ v květnu 2017.


Fotografie si můžete stáhnout zde:
https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/media/pressreleases/208072/photos


Video je k dispozici zde:
https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/media/pressreleases/208072/videos