BMW Concept X7 iPerformance - nová dimenze prostornosti

bmw-iconcenpt

Odhalením konceptu BMW X7 iPerformance na výstavě IAA 2017 ve Frankfurtu nad Mohanem BMW Group nejen že snímá plachtu z nového konceptu segmentu luxusních automobilů, ale také představuje zcela nové pojetí luxusu v podání značky BMW.


Koncept X7 iPerformance ztělesňuje toto pojetí ve formě výrazného exteriéru, tvořeného záměrně soustředěnými křivkami, a kombinuje ho s velkorysým šestimístným interiérem, zredukovaným na to nejzákladnější: elementární tvary, špičkové materiály a nejmodernější technologie překypující konektivitou. Součást označení iPerformance prozrazuje přítomnost průkopnické technologie BMW eDrive, která je spojená se zážehovým motorem BMW TwinPower Turbo. Společně tvoří mimořádně hospodárnou a dynamickou plug-in hybridní pohonnou jednotku, která vyniká ve všech jízdních situacích, včetně jízdy bez lokálních emisí.Ochutnávka sériového vozu.
Tato studie nabízí pohled na budoucí podobu sériového vozu, který se představí v roce 2018. Připravované BMW X7 je součástí největší modelové ofenzivy v historii značky. Jako součást strategie NUMBER ONE>NEXT se BMW Group snaží podstatně zvýšit své tržby a zisky v kategorii luxusních vozů. A BMW X7 v tomto ohledu hraje klíčovou roli, jak vysvětluje Ian Robertson, člen správní rady BMW AG, zodpovědný za Brand and Sales BMW: „Vzhledem k tomu, že automobilka BMW založila v roce 1999 prvním BMW X5 kategorii Sports Activity Vehicle, bořil od té doby každý další model X zavedená pravidla. BMW X7 v této tradici nadále pokračuje: nová vlajková loď rodiny X rozšiřuje nabídku BMW v kategorii luxusních vozů a redefinuje koncepci luxusu značky BMW. Rovněž zahrnuje jeden z nejdůležitějších prvků firemní strategie NUMBER ONE>NEXT, a to rozšíření naší působnosti v třídě luxusních vozů. Kromě toho BMW Concept X7 demonstruje své schopnosti, jak zkombinovat velký sportovní automobil s elektrifikovaným hnacím ústrojím.“


Příkladná studie moderny, luxusu a designu.
Status vozu BMW Concept X7 iPerformance, jakožto luxusního vozu SAV, je okamžitě zřejmý. Velkolepý exteriér, impozantní rozměry a umně vyvážené proporce automobil obdařují mimořádným smyslem pro působivý vzhled a ultramoderní estetiku, spojenou s vrozenou dynamikou. „Koncept přináší DNA kategorie Sports Activity Vehicle do segmentu luxusních vozů. Nový designový jazyk BMW využívá jen několika extrémně přesných křivek a jemných povrchových ztvárnění a z hlediska designu a prestiže zvedá laťku o další kus výše,“ vysvětluje Adrian van Hooydonk, senior viceprezident BMW Group Design. „Svými decentně navrženými plochami a neskutečně precizním detailům působí BMW Concept X7 iPerformance luxusně a sofistikovaně.“
Luxusní charakter BMW Concept X7 iPerformance je zjevný především v prostoru pro cestující. Velikost vozu tvoří základ pro zážitky z interiéru, jakým se nevyrovná žádné z minulých ani současných BMW. Jako výsledek vzájemného působení mezi přesnými, jednoduchými tvary a pocitem z otevřeného prostoru se řidič a jeho spolujezdci ocitají ve velmi moderně pojatém exkluzivním prostředí.


Moderní prosvětlený interiér.
Zřetelné tvary a teplé barvy uvnitř prostorné kabiny konceptu BMW Concept X7 iPerformance vytvářejí vysoce exkluzivní a sofistikované prostředí. Velká panoramatická střecha navíc nabízí mimořádný prostor nad hlavami cestujících a současně interiéru propůjčuje prosvětlenou, vzdušnou a k nebi otevřenou atmosféru. Šest velkoryse dimenzovaných sedadel je uspořádáno ve třech řadách, přičemž čtyři z nich se vyznačují exkluzivním individuálním designem. Jednotlivá sedadla, která jsou k podlaze připevněna pouze pomocí útlého podstavce, umožňují těm, kteří sedí přímo za sebou, aby si užívali velkorysého prostoru pro nohy. Tmavá, olivově bronzová kůže s nenápadnou zlatou pigmentací, kterou jsou čalouněny hlavové opěrky, v sobě nese nádech exkluzivity i v těch nejjemnějších detailech. Mírně ztmavená kůže Smoke White, zdobící zbytek sedadel, poskytuje zajímavý vizuální kontrast.


Působivé rozměry a vzhled – exteriér.
Exkluzivní exteriér BMW Concept X7 iPerformance sebevědomě vyzařuje exkluzivní prostředí interiéru také navenek. Čisté, vertikální proporce s výraznou světlou výškou na první pohled prozrazují příslušnost tohoto konceptu k rodině modelů X. Současně koncept mluví prostřednictvím mnoha detailů a designových prvků, které se od dřívějších modelů naprosto odlišují, svým nezaměnitelným, pro značku BMW zcela novým designovým jazykem. Ať už se na vůz díváme z jakéhokoliv úhlu, souhra mezi malým počtem přesných linek a umně tvarovaných ploch vysílá charismatické známky moderny, vzhledu a exkluzivity.


Nová tvář v rodině BMW X.
Příď BMW Concept X7 iPerformance patří mezi jeho vizuálně nejpůsobivější části. Výška vozidla je navíc zárukou, že nelze na silnici nic přehlédnout. Design přední části je zbrusu novou interpretací klasických elementů BMW a spojuje dohromady různé aspekty vozu do jednoho výrazného vizuálního celku. Rozměrné vertikální ledvinky masky chladiče jsou srdcem vzpřímené siluety a přitahují na sebe pozornost. Rámeček masky a její lamely jsou jednodílné a mají solidní design, jako by byly vyfrézovány z jediného kusu. Podívejte se na ně znovu a zapůsobí na vás fascinující kontrast mezi blyštivými hranami a matnými povrchy, které společně dodávají designu přídě speciální dávku živosti a stylu.
Horní sekce štíhlých, prodloužených dvojitých světlometů s laserovými zdroji světla BMW jsou napojeny na velkou masku s dvojicí ledvinek. Modrá signatura ve tvaru X, která zdobí každé z laserových světel, je sebevědomým odkazem na to, že koncept X7 patří do rodiny SAV od BMW. Světlomety a maska chladiče spolu vytvářejí vzrušující kontrast horizontální dynamiky a vertikální solidnosti. Tradiční designové prvky přídě BMW se tak vydávají vstříc budoucnosti. Rozlehlé, precizně tvarované povrchy obklopují známé designové ikony BMW a podtrhují kohezivní a svalnatou estetiku přídě tohoto vozu.Výrazná lišta se táhne ve spodní části předního nárazníku po celé jeho šíři, než začne vertikálně stoupat, aby orámovala vstupy chladicího vzduchu. Zdůrazňuje tak výrazný vzhled přední části vozu. Kvazi-vertikální aerodynamické hrany pomáhají akcentovat sebejistý postoj vozu na silnici. Typické prvky modelů X, jako jsou lichoběžníkové nárazníky a spodní kryt, jsou tentokrát jen naznačeny a jejich nenápadný design pomáhá vytvořit čisté a exkluzivní povrchy.