„Budoucnost patří všem“, Opel

opel-grandland

S novým krédem značky „Budoucnost patří všem“ se Opel nedávno začlenil do koncernu PSA, čímž vznikl skutečný evropský šampión.


Návštěvníci 67. mezinárodního autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem, 14. – 24. září první zažili, co to znamená. V expozici značky Opel, mělo premiéru množství modelů s logem blesku na masce chladiče.Mezi nimi vynikne nový Opel Grandland X, vyvinutý zcela od počátku už v rámci spolupráce značky Opel a koncernu PSA. Se svou dynamickou, dobrodružnou siluetou, špičkovými technologiemi, typickými kvalitami SUV a s prostorem pro pět osob se zavazadly bude vážným konkurentem v prudce expandujícím segmentu SUV. Druhou světovou premiérou bude Insignia GSi se sportovním podvozkem. Třetí světovou novinkou bude dobrodružná Insignia Country Tourer. Jestliže je Insignia GSi skutečným sportovním náčiním pro fajnšmekry, pak Insignia Country Tourer osloví zákazníky preferující praktické kombi se vzhledem off-roadu. Oba modely disponují inteligentním systémem pohonu všech kol s funkcí vektorování točivého momentu – v tomto segmentu jedinečný prvek. Individualisty mezi fanoušky značky Opel pak potěší výjimečná koncepce personalizace Opel Exclusive, která bude na podzim uvedena do života.Kromě toho Opel na frankfurtském autosalonu představí i dvě nové osobní verze bestselleru Vivaro. Jednou z nich je Opel Vivaro Tourer, který se s otočnými jednotlivými sedadly a sklopným stolkem dá jednoduše přeměnit na praktickou mobilní kancelář nebo jednací místnost.„Nový slogan značky Opel „Budoucnost patří všem“ je příslibem i závazkem. Naše světové premiéry na frankfurtském autosalonu ukazují, jak si Opel představuje inovativní technologie v elegantních a praktických automobilech dostupné širokému publiku. A s modely jako je nový Opel Grandland X vstupujeme do nových segmentů trhu a poskytujeme našim zákazníkům širší možnosti výběru než kdykoli předtím. Přijďte nás navštívit do Franfurtu a přesvědčte se sami,“ říká Michael Lohscheller, CEO Opel.Opel Grandland X: Dynamické kompaktní SUV pro expandující trh
Moderní, dynamické linie, vzhled off-roadu a zvýšená poloha sedadel s dobrým výhledem všemi směry, typickým pro SUV, společně s portfoliem špičkových technologií a velkým vnitřním prostorem pro pět osob a jejich zavazadla – to je nový Opel Grandland X. Grandland X přináší prvotřídní nabídku nejmodernějších asistenčních systémů a komfortních prvků: Forward Collision Warning s funkcí nouzového brzdění Automatic Emergency Braking a rozeznáváním chodců, monitorování únavy řidiče Driver Drowsiness Alert, parkovací automat Advanced Park Assist a kamerový systém se záběrem 360° - to je pouze několik příkladů.Opel opět demonstruje své ambice lídra v oblasti osvětlovacích technologií a nabízí pro Grandland X reflektory Adaptive Forward Lighting (AFL) LED. Novinka poskytuje požitek z jízdy na každém povrchu a ve všech ročních obdobích. Je to zásluha příplatkového elektronického regulačního systému IntelliGrip, který zaručuje bezpečný přenos točivého momentu motoru na silnici bez ohledu na to, zda Grandland X jede právě po sněhu, v bahně, písku anebo na mokré silnici.
Špičkový komfort zabezpečují přední ergonomická sedadla s certifikátem AGR, vyhřívaný volant, funkce vyhřívání předních a zadních sedadel, jako i elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru, které lze otevřít a zavřít bez dotyku pohybem nohy pod zadním nárazníkem. V typickém duchu Opel poskytuje nový Grandland X řidiči i spolujezdcům špičkovou konektivitu díky systému infotainmentu IntelliLink nejnovější generace (kompatibilnímu s Apple CarPlay Android Auto) a telematickému systému Opel OnStar s hotspotem Wi-Fi a s novými službami jako například rezervace hotelového pokoje či vyhledávání volného parkoviště.Grandland X s délkou 4,48 metru je třetím členem rodiny SUV Opel X a vážným konkurentem v prudce se rozvíjejícím segmentu SUV. V kompaktní třídě vzrostl podíl modelů SUV ze 7 procent v roce 2010 na současných téměř 20 procent. Proto nyní Grandland X rozšiřuje nabídku modelů Opel v tomto velmi populárním segmentu kompaktních automobilů.