C5 AIRCROSS, SUV NOVÉ GENERACE - 1. část

citroen-aircross

Citroën odhalil na šanghajském autosalonu 2017 ve světové premiéře SUV nové generace: C5 Aircross.


Toto SUV, které se přímo inspirovalo od koncepčního vozu Aircross, nese přívlastek „People Minded“, protože kombinuje výrazný design s interiérem, jehož hlavním cílem je zajistit pohodu celé posádky. Nový Citroën C5 Aircross nabízí plynulé propracované tvary, z nichž přirozeně vyvstává jeho odlišnost: jedinečný postoj vyzařující energii a sebevědomí. Jeho rozvor 273 cm zajišťuje velkorysý prostor pro každého člena posádky, je vybaven těmi nejmodernějšími technologiemi pro snadné řízení a nabízí moderní a globální přístup ke komfortu. C5 Aircross je důležitým krokem v programu Citroën Advanced Comfort®, ve světové premiéře je u něj využito odpružení s názvem „Progressive Hydraulic CushionsTM“ (tlumiče s hydraulickými dorazy), které zajišťují jedinečný kontakt s vozovkou, jenž je pro značku Citroën typický. Nový Citroën C5 Aircross se na čínský trh dostane ve druhém pololetí a je hlavním trumfem mezinárodní ofenzivy značky Citroën v roce 2017.


Citroën pokračuje ve své globální ofenzívě v segmentu SUV a ve světové premiéře představuje nový Citroën C5 Aircross, vůz s mezinárodním posláním, které představuje další krok v realizaci produktové strategie značky. Vozy SUV představují globální fenomén tvořící téměř čtvrtinu prodejů ve světě. C5 Aircross reaguje na očekávání zákazníků, kteří chtějí cestovat v naprostém bezpečí. Opírá se proto o jasně identifikovatelné principy, jako jsou velká kola, robustní design, dominantní postoj na silnici. Citroën se na tomto poli pohybuje zcela v souladu se svou DNA.
Citroën, vnímající očekávání zákazníků, kteří se nechtějí zříct uživatelských vlastností jen kvůli image, otevírá cestu k nové generaci SUV a k tradičním principům tohoto tvaru přidává osobitost a pohodlí pro celou posádku. Značka tímto modelem, který se přímo inspiroval koncepčním vozem Aircross, jenž byl v Šanghaji představen před 2 roky, opět dokazuje svou schopnost prosadit svou jedinečnou identitu a přinést něco nového bez ohledu na segment: Citroën tak zanechává ve světě SUV originální podpis.

• DESIGN: ENERGICKÉ A ODHODLANÉ SUV. Vůz C5 Aircross působí zvenku i zevnitř jedinečně, energicky a bezpečně. Jeho robustní propracovaný styl zcela postrádá aroganci díky vyváženosti tvaru, k níž přispívá vysoká kapota, rozvor 273 cm, krátké převisy, plynulé organické tvary zvýrazněné výraznými grafickými prvky. Z vozu C5 Aircross vyzařuje odvážná a přívětivá identita, která je v segmentu nevídaná. Z interiéru, který je celý zasvěcený pohodě, vyzařuje díky robustní a horizontálně koncipované palubní desce okamžitě pocit síly a prostoru. Přispívají k tomu i velká obepínající sedadla, široká vysoká středová konzola, měkké a pohodlné materiály posilující pocit ochrany a komfortu.• KOMFORT: NEVÍDANÝ PRVEK VE SVĚTĚ SUV. Moderní a inovativní nový Citroën C5 Aircross převrací zažité principy segmentu svou komfortní a prostornou kabinou. Využívá platformu EMP2 pro inteligentní architekturu a pohodu na palubě. Jde rovněž o první vůz, který je vybavený novým systémem odpružení s „Progressive Hydraulic CushionsTM“ (tlumiče s hydraulickými dorazy), které přináší lepší kvalitu odfiltrování nerovností a nevídaný komfort jízdy, typický pro vozy značky Citroën. Na palubě vše vyzývá k cestování: interiér je vzdušný a prosvětlený díky panoramatickému střešnímu oknu, přední sedadla jsou vyhřívaná a nabízejí masážní funkci, zadní pohodlná lavice nabízí jedinečný prostor pro nohy, celá kabina je ponořená do příjemné atmosféry díky systému vnitřní úpravy vzduchu. Vůz C5 Aircross je vybaven velmi dobře čitelným 12,3ʺ digitálním sdruženým přístrojem TFT a dotykovým kapacitním HD displejem 8ʺ a nabízí podpůrné prvky řízení využívající špičkové technologie: Active Safety Brake, systém sledování mrtvého úhlu, adaptivní tempomat s funkcí Stop… Citroën C5 Aircross s funkcemi Grip Control a Hill Assist Descent Control (HADC = kontrola jízdy ze svahu), díky nimž se může v klidu vydat na nezpevněné cesty, bude prvním modelem Citroën s technologií Plug-in Hybrid PHEV.
Citroën C5 Aircross, který se představuje na šanghajském autosalonu, se na čínský trh dostane v říjnu 2017. Jeho příchod do Evropy je naplánován na druhé pololetí roku 2018.
„Nový Citroën C5 Aircross je důkazem dynamiky značky, která naslouchá očekáváním svých zákazníků ve všech částech světa. Je konkrétním vyjádřením naší ofenzívy na trhu SUV a ukazuje na naši schopnost se tohoto segmentu zmocnit naším specifickým způsobem, který zajišťuje větší osobitost, komfort a pohodu na palubě. Nový Citroën C5 Aircross je jasným příspěvkem k růstu značky Citroën,“ Linda Jackson, generální ředitelka Citroën