Čeká nás něco úžasného - Nissan LEAF již brzy

nissan-leaf

Netrpělivě očekávaný nový 100% elektromobil #Nissan #LEAF bude vybaven nejmodernější technologií ProPILOT umožňující autonomní jízdu v jednom dálničním pruhu.


Tato technologie, obsluhovaná dotykem jediného tlačítka, bude ovládat směr jízdy, akceleraci a brzdění při jízdě v jednom dálničním pruhu a bude tak pomáhat řidičům ve velmi hustém provozu nebo při dlouhém dojíždění.


 


V následujících letech bude technologie Nissan ProPILOT postupovat na stále vyšší úroveň autonomie, dokud systém nebude schopen samostatné jízdy na městských křižovatkách. Vývoj technologie ProPILOT, jejímž cílem je zajistit větší bezpečnost a potěšení z jízdy, je součástí projektu Inteligentní mobility Nissan. Ten má změnit způsob, jakým se auta řídí, pohání a integrují do společnosti.


 


Gareth Dunsmore, ředitel divize elektromobilů ve společnosti Nissan Europe, uvádí: „Nový Nissan LEAF, dokonalé ztělesnění koncepce Inteligentní mobility Nissan, bude tím nejvyspělejším elektromobilem dostupným na současném trhu. Přidání revoluční technologie ProPILOT do nového Nissanu LEAF je neocenitelným krokem k realizaci mnoha přínosů elektromobilů a k vytvoření čistších měst s plynulejší dopravou pro budoucí generace.“


 


Nový Nissan LEAF s technologií ProPILOT bude již brzy uveden do prodeje. Chcete-li dostávat nejnovější informace, sledujte hashtag #ElectrifytheWorld.


 


Poznámky:


Nissan je průkopníkem elektrické mobility – uvedl na trh první sériově vyráběný elektromobil, model Nissan LEAF. Dnes je Nissan LEAF nejprodávanějším elektromobilem světa. Po celém světě jich brázdí silnice více než 270 000 a celkově již najely přes tři miliardy kilometrů.


 


Nissan Motor Co. Ltd. 


Společnost Nissan je globální výrobce automobilů a pod značkami Nissan, Infiniti a Datsun nabízí kompletní portfolio více než 60 modelů. Ve fiskálním roce 2015 prodala celosvětově přes 5,4 milionu vozů a vykázala tržby ve výši 12 190 miliard jenů. Společnost Nissan zkonstruovala, vyrábí a prodává světově nejprodávanější elektromobil všech dob, Nissan LEAF. Globální ústředí společnosti Nissan v japonské Jokohamě řídí provoz v šesti regionech: ASEAN a Oceánie, Afrika, Střední východ a Indie, Čína, Evropa, Latinská Amerika a Severní Amerika. Nissan spolupracue od března roku 1999 s francouzskou automobilkou Renault a od roku 2016 s Mitsubishi Motors v rámci aliance Renault-Nissan.


Pro více informací o našich produktech, službách a závazku udržitelné mobility navštivte naše stránky http://www.nissan-global.com/EN/. Nebo nás můžete sledovat na Twitteru @NissanMotor.


NISSAN V EVROPĚ


Nissan má v Evropě jedno z nejsilnějších zastoupení ze všech zámořských automobilek. Konstruktérské práci, výzkumu, vývoji, výrobě, logistice a prodejní a marketingové činnosti se zde věnuje více než 17 000 jejích zaměstnanců. Z výrobních linek závodů společnosti Nissan ve Spojeném království, Španělsku a Rusku loni sjelo více než 660 000 vozů. Patří mezi ně oceňované crossovery, užitkové vozy a také Nissan LEAF, nejpopulárnější elektromobil světa. Společnost Nissan si nedávno představenou vizí Inteligentní mobility klade za cíl dosáhnout nulových emisí a nulového počtu nehod se smrtelnými následky. Toto komplexní pojetí má sloužit jako inspirace pro portfolio výrobků i technologií a určovat styl rozhodování o tom, jak mají být automobily poháněny a ovládány a jaké bude jejich místo ve fungování společnosti. Nissan má všechny předpoklady stát se nejžádanější asijskou značkou v Evropě. http://www.newsroom.nissan-europe.co