Čelní kamera automobilky Opel získala ocenění „Car Connectivity Award 2019”

Opel-kamera

Inovativní čelní kamera automobilky Opel získala prestižní technologické ocenění „Car Connectivity Award 2019”.


Systém, nabízený ve vlajkové lodi Insignia a bestselleru Astra, získal nejvíce hlasů v kategorii „cena/výkon” od čtenářů uznávaného německého magazínu auto motor und sport a podcastu Moove. Čelní kamera německé automobilky získala mnohá ocenění již ve své předchozí generaci a dnes je standardní výbavou hned v několika modelových řadách. Je také klíčovou součástí mnoha asistenčních systémů, jako je například systém výstrahy před čelní kolizí nebo asistent pro jízdu v pruzích.


„Opel vždy zpřístupňoval inovativní technologie široké veřejnosti“, řekl Harald Hamprecht, viceprezident komunikace automobilky Opel, během předávání cen „Car Connectivity Award“ ve Stuttgartu. „Oblíbená čelní kamera je toho dobrým příkladem. Chceme našim zákazníkům nabídnout vyspělé vozy, které jsou zároveň bezpečné a komfortní. Čtenáři evidentně chtějí to samé, proto nás toto ocenění obzvláště potěšilo.“


Loňský rok volili čtenáři magazínu auto motor und sport a Moove vítěze „Car Connectivity Award” už pošesté. Vybírat mohli z vozů a technologií v 11 kategoriích, od „integrace telefonu“ a „cena/výkon” až po „konektivita elektromobilů“. Letošního hlasování se zúčastnilo více než 12 000 čtenářů.