Citroën oslavil dvoje narozeniny

citroen_narozky

 


Vozy mají nadčasové rysy dodávky a jsou vyvedeny v typické barvě butiku: #2CVcolette. Obě značky, sdílející společné hodnoty, kterými jsou inovace a odlišnost, se setkávají ve společném prohlášení andré ♥ colette!


Citroën se u příležitosti 65 let dodávky 2CV Fourgonnette a 20 let vozu Berlingo rozhodl spojit oba vozy do miniflotily upravené pro colette, známý obchod sídlící na adrese 213 rue Saint Honoré v Paříži. Tato spolupráce dvou francouzských značek, které spojuje jejich záliba v inovacích a odlišnosti, vedla k výrobě jedinečných vozů:


·        - Objevují se u nich nadčasové rysy dodávky, jako je efekt vlnitého plechu u modelu Berlingo. Byla zvolena upravená verze s elektromotorem, která bude během kampaně brázdit Paříž a zajišťovat dodávky obchodu.


·        - Logo Citroën, při této příležitosti v retro verzi, se objevuje v modrém odstínu, což je typická barva obchodu. Butik colette také získal při této příležitosti vintage logo. Autorem je umělec Steve Pitocco, který při jeho realizaci využil techniku ruční malby, která navazuje na tradici techniky prvních uživatelů.


·        - Za provedením obou vozů stojí design centrum Citroën, jehož ředitel Alexandre Malval bděl nad každým detailem transformace „old to new“ u 2 CV Fourgonnette a „new to old“ v případě Berlinga.


V miniflotile se tak sešel průkopník mezi dodávkami se současným lídrem evropského trhu. Oba vozy lze shlédnout do konce dubna:


·        - Elektrické Berlingo zajišťující dodávky pro colette.


·        - Dodávka 2CV fourgonnette, umístěná před butikem na adrese 213 rue Saint Honoré v Paříži.


·        - Na sociálních sítích obou značek se objevuje společný hashtag: #2CVcolette.


Tato dvojí oslava narozenin se organizuje s pomocí agentury L’Ecurie.
Transformaci obou vozů můžete shlédnout na YouTube Citroënu: 
target="_blank">youtube.com/user/theofficialcitroen
* old to new: od starého k novému – new to old: od nového ke starému

To nejdůležitější o Citroënu 2 CV Fourgonnette


·        - Představen v říjnu 1950 na pařížském autosalonu.


·        - V prodeji od března 1951.


·        - Počet vyrobených kusů: 1 246 335. sečtou-li se všechny modely dohromady.


·        - Ukončení výroby: 1978


 


Citroën se v poválečné době rozhodl vyvinout malý užitkový vůz určený za pracovní nástroj, jehož hlavní vlastností musela být funkčnost. Úspěch byl okamžitý, dodací lhůty dosahovaly až 6 let! Stěžejními slovy vystihujícími vůz byla robustnost, praktičnost a úspornost.


2CV AU (1951–1956):
V říjnu 1950 se návštěvníci pařížského autosalonu seznámili s novou verzí vozu 2 CV, kterým byl typ AU. Šlo o první verzi dodávky 2 CV fourgonnette. AU, který byl prvním vozem segmentu, jenž Citroën od té doby již neopustil, zůstává i dnes pevně zakotven v srdcích celé generace umělců, obchodníků, farmářů, elektrikářů…

Zvláštnosti:
Téměř úplná absence signalizace, protože v roce 1950 nebyla povinná brzdová světla ani směrovky. Roli brzdových světel zastávalo osvětlení zadní registrační značky, jako tomu bylo už v případě vozu Type A.