CITROËN BERLINGO: VĚTŠÍ PRAKTIČNOST A VÍCE POHODLÍ

citroen-berlingo-interier


Značka Citroën modernizací vozu Berlingo rozvíjí svou legendární ikonu segmentu „ludospace“, který sama před téměř 22 lety vytvořila.


Model se stal takovým příkladem, že v některých zemích svůj segment přímo definuje, podobně jako ve svém odvětví například Lux. Jako nejdůležitější zástupce svého segmentu se v průběhu času dokázal modernizovat a tím se odlišit a zůstat referencí z hlediska univerzálnosti a praktičnosti. Přispělo k tomu například zavedení tří samostatných zadních sedadel, multifunkčního systému Modutop® nebo otvíracího okna víka zavazadlového prostoru. Dokázal se transformovat a nabídnout výraznější styl, větší komfort a dynamické jízdní vlastnosti. Na jeho úspěch nemá věk žádný dopad, neboť v roce 2017 se druhé generace osobních a užitkových verzí vozu Berlingo, která byla uvedena v roce 2008, vyrobilo po již také rekordním roce 2016 úplně nejvíc, a to více než 165 000 kusů. Berlingo bylo v roce 2017 v 17 zemích nejprodávanějším modelem značky Citroën a celosvětově jde dnes po C3 o nejprodávanější vůz značky. V Evropě je druhým nejprodávanějším vozem typu ludospace a mezi lehkými užitkovými vozy svého segmentu se stále drží na stupních vítězů. Celkově se ho od jeho začátků v roce 1996 již vyrobilo více než 3,3 milionů kusů (osobní i užitková verze).
Citroën tak s touto třetí generací modelu Berlingo, která je určena soukromým zákazníkům, dnes představuje klíčový model značky. Model, který je stále v módě a který představuje chytré řešení pro rodiny nebo seniory, jež v něm najdou ideálního partnera pro svůj aktivní mnohotvárný život. Tito zákazníci upřednostňují vůz, který je v něčem jiný, je sympatický a neokázalý a hledají především objem, praktičnost a jednoduchost, současně očekávají výraznější design, více pohodlí a moderního vybavení. Nový Citroën Berlingo, který je věrný novému podpisu značky „Inspired by You“ na toto očekávání odpovídá nabízeným designem i komfortem.


VÍCE INTELIGENCE PRO SNADNĚJŠÍ POUŽÍVÁNÍ A VĚTŠÍ POHODU NA PALUBĚ
Nový Citroën Berlingo staví na přednostech, které mu v minulosti vynesly úspěch, a jde ještě dál, aby dokázal nabídnout to nejlepší pro snadnější používání. Nový Citroën Berlingo využívá program Citroën Advanced Comfort®. Ihned po otevření dveří působí prostorně, nabízí velkou modularitu, dobré prosvětlení a velkorysé odkládací přihrádky.MIMOŘÁDNÁ MODULARITA
K hlavním důvodům volby vozu typu ludospace patří prostornost a modularita. Nový Citroën Berlingo byl důmyslně navržen tak, aby zajistil dodržení základních principů segmentu a nabídl svým zákazníkům stále více uživatelské vstřícnosti a pohody. Nový Citroën Berlingo využívá veškeré know-how značky Citroën a nabízí zcela příkladnou všestrannost, která se v segmentu ludospace již stala referencí. Přizpůsobuje se veškerým potřebám a zvyklostem aktivních zákazníků.Nový Citroën Berlingo je praktický zvenku i uvnitř, celé posádce nabízí prvotřídní přístup díky dvěma velkým funkčním posuvným bočním dveřím s elektrickým ovládáním oken. Vůz je opatřen velkým otevíratelným oknem ve víku zavazadlového prostoru, které vede do objemného zavazadlového prostoru. Jeho objem je 775 l u verze M (o 100 l více než současná generace v pětimístné konfiguraci) a 1 050 l ve velikosti XL (v pětimístné konfiguraci). Přístup do něj usnadňuje zatmavené otevíratelné okno víka s nově koncipovaným dvoupolohovým krytem zavazadel, které je velmi užitečné při nakládání nebo vykládání. Umožňuje naložit zavazadla i v případě, že za vozem není dostatek místa k otevření celého víka.Nový Citroën Berlingo nabízí prostornost a modularitu na nejvyšší úrovni své kategorie, což znamená skutečnou svobodu každodenního užívání díky těmto prvkům:
Tři samostatná zadní sedadla stejné velikosti (ve 2. řadě) poskytující cestujícím vzadu vynikající prostor na úrovni kolen (156 mm). Sedadla lze velmi snadno sklopit, čímž vznikne rovná podlaha. Každé zadní sedadlo lze sklápět zvlášť pomocí ovladačů Magic flat®*, které jsou přístupné ze zavazadlového prostoru;
Vzhledem k tomu, že přední sedadlo spolujezdce lze také sklopit do podlahy, je možné dosáhnout zcela rovné podlahy s užitečnou délkou až 270 cm u verze M a 305 cm u verze XL, což je ideální pro přepravu dlouhých předmětů;
2 vyjímatelná sedadla ve 3. řadě. Ve verzi M je nelze podélně nastavit, ve verzi Xl jsou namontovaná na kolejničkách a lze je posunovat v rozmezí 130 mm, takže si uživatel může zvolit, zda dá přednost prostornosti pro cestující, nebo větší velikosti zavazadlového prostoru.
* samostatná sedadla již při uvedení do prodeje, ovladače Magic flat® k dispozici na jaře 2019AŽ 186 LITRŮ ÚLOŽNÝCH PŘIHRÁDEK
Designéři měli od prvních nákresů a rozhodování o technickém vybavení na mysli ergonomické uspořádání a rozložení užitečných prostor a přihrádek, aby cestujícím vozu Nový Citroën Berlingo zajistili svobodu pohybu a pohodu na palubě vozu. Nový Citroën Berlingo má k dispozici celkem 186 litrů úložných přihrádek určených pro každodenní život, které jsou jedny prostornější a důmyslnější než druhé a zákazníky bezpochyby okouzlí.
Legendárním prvkem výbavy vozu Berlingo je multifunkční přepravní systém ve stropě. Ten využívá to nejlepší z předchozích generací a zajišťuje ještě více prostoru. Nová generace systému Modutop® nabízí díky chytrému uspořádání 92 litrů úložného prostoru: střešní úložný prostor přístupný ze zadních sedadel (2. řada) nebo ze zavazadlového prostoru (přes otevíratelné okno ve víku) s kapacitou 60 l a 10 kg, průsvitný oblouk rozdělený na přihrádky po celé délce Modutopu umožňující vidět uložené předměty a využívat místo považované za ztracené a stropní úložný prostor nad 1. řadou. Jeho jednoduché a moderní linie a povrch posilují posun vozu Nový Citroën Berlingo do vyšší kategorie.
Nový Citroën Berlingo rovněž nabízí dvě odkládací přihrádky před sedadlem spolujezdce: do spodní (který je v závislosti na verzi vozu otevřená nebo zavřená) se vejde láhev o objemu 0,75 l a jedinečná horní čili Top Box je možná díky zabudování airbagu spolujezdce do stropu (Airbag in Roof), díky čemuž se uvolnilo místo pro velkou uzavřenou přihrádku v horní části palubní desky na straně spolujezdce. V některých verzích výbavy může nabídnout chlazení, dále je v ní zabudován USB port a audio zásuvka typu Jack a vejde se do ní 15"notebook.Nový Citroën Berlingo umožňuje odložení veškerých běžných předmětů nebo věcí osobní potřeby, jako jsou například doklady, pera, hadřík či palubní dokumentace. Slouží k tomu různé přihrádky a schránky (jedna z nich umožňuje bezdrátové nabíjení telefonu), otevřená přihrádka před displejem rádia, uzavřená schránka nad přístrojovým panelem a zásuvka pod sedadlem spolujezdce, držáky na nápoje či kapsy ve dveřích rozdělené na dvě části, přičemž do větší z nich se vejde 1,5litrová láhev. Děti ocení výklopné stolky zabudované v opěradlech sedadel řidiče a spolujezdce.


SVĚTELNÁ KOUPEL
Nový Citroën Berlingo nabízí nádherně prosvětlenou kabinu, kam světlo proniká přes celkem 6,4 m2 prosklených ploch – velkým čelním sklem, bočními okny, které lze u posuvných dveří spouštět, a zadními postranními okénky. Velké panoramatické střešní okno spojené s přepravní schránkou Modutop® (podle verze výbavy) noří posádku do opravdové světelné koupele. Střešní okno může být v případě potřeby zacloněno elektricky ovládanou sluneční clonou. Pro větší pohodu při jízdě ve tmě je Nový Citroën Berlingo vybaven lampičkami na zadních sedadlech a poprvé se u něj objevuje příjemné ambientní osvětlení vycházející z průhledného oblouku stropní přepravní schránky.