Debut modelů Panamera Executive, Panamera a Panamera 4

001

Porsche dále rozšiřuje paletu modelů nové Panamery. Výrobce sportovních vozů představí na Auto Show v Los Angeles luxusní limuzínu s novým šestiválcovým benzínovým turbomotorem s výkonem 243 kW (330 koní). Jako další varianta karoserie bude také představena prodloužená verze Executive.


 


Nový turbo šestiválec obohatí škálu motorů o úsporný, a přitom rychlý základní motor. Oproti odpovídajícímu typu motoru v Panameře předchozí generace vzrostl výkon o 20 koní. Zároveň se společnosti Porsche podařilo snížit spotřebu zcela nově vyvinutého benzinového šestiválce o téměř 1,0 l/100 km. Nový motor s výkonem 330 koní je v Panameře kombinován s pohonem zadní nápravy a v Panameře 4 s pohonem všech kol. Panamera 4 navíc nabízí verzi Executive s prodlouženým rozvorem.


 


Zatímco Panamera a Panamera 4 svým výkonem 330 koní nově definují základní verzi motoru, modely Executive s rozvorem prodlouženým o 150 milimetrů rozšiřují spektrum karoserií a výbavy této luxusní modelové řady. Tento vůz Porsche, koncipovaný jako limuzína, je nabízen ve verzích s pohonem všech kol Panamera 4 Executive (243 kW/330 koní), Panamera 4 E-Hybrid Executive (340 kW/462 koní), Panamera 4S Executive (324 kW/440 koní) a Panamera Turbo Executive (404 kW/550 koní).


 


Nové Porsche Panamera Executive verze se pyšní ještě exkluzivnější výbavou. Standardní prvky jsou doplněny velkou panoramatickou střechou a vyhřívanými komfortními sedadly. Ta jsou vybavena elektronickým nastavením několika poloh vpředu i vzadu a adaptivním pneumatickým pérováním včetně elektronicky řízeného systému tlumení (Porsche Active Suspension Management - PASM). Ve standardní výbavě je dále stínící roletka za opěrkami hlavy zadních sedadel. Standardní výbava modelů Panamera 4S Executive a Panamera Turbo Executive je ještě bohatší: U obou modelů obsahuje mimo jiné řízení zadní nápravy a dovírání dveří Soft Close. U modelu s nejvyšším výkonem, Panamery Turbo Executive, toho nalezneme mnohem více. Do standardní výbavy zde patří takové prvky jako čtyřzónová klimatizace, LED hlavní reflektory včetně systému Porsche Dynamic Light System (PDLS) a ambientní osvětlení.


 


Všechny modely Porsche Panamera Executive lze volitelně získat s nově vyvinutou velkou středovou konzolí mezi zadními sedadly. Ta může být v závislosti na daném trhu vybavena dvěma integrovanými sklápěcími stolky a indukčním připojením k anténě pro další smartphone. Podobně jako u již známých modelů Panamery lze individualizovat exteriér taktéž u verzí Executive pomocí paketu Sport Design.


 


Dalším užitečným prvkem výbavy, zejména pro zákazníky v Číně a USA, kde jsou právě verze Executive s oblibou používány jako limuzíny, je sada Porsche Rear Seat Entertainment. Nejnovější generace sady pro zadní sedadla zahrnuje odnímatelné 10,1 palcové displeje. Ty jsou integrovány do opěradel předních sedadel a jsou víceúčelově využitelné. Je-li potřeba, promění zadní část Panamery v plně digitalizované pracoviště. Vysoce kvalitní displeje lze používat i mimo vozidlo jako tablet.


 


Informace k modelové řadě: zcela nově vyvinutá druhá generace Panamery byla představena v létě roku 2016. V současné době jsou na trhu již čtyři modely s pohonem všech kol Panamera 4S, Panamera 4S Diesel (310 kW/422 koní), Panamera 4 E-Hybrid a Panamera Turbo. Díky aktuálně nejnovějším verzím s výkonem 330 koní a modelům Executive tvoří nyní nabídku vozů Porsche Panamera deset různých modelů s výkonem od 330 do 550 koní.