Driftování s BMW M5 - dva rekordy v GUINNESSOVĚ KNIZE REKORDŮ

bmw-m5drift

Nové BMW M5 vytvořilo zápis do GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ v délce driftu bez přerušení osm hodin a také za nejdelší drift s dvojicí vozů.


BMW instruktor Johan Schwartz ujel v nepřetržitém driftu 374,2 kilometru.
Schwartz a hlavní instruktor BMW Performance Center Matt Mullins ujeli v těsném sledu během jedné hodiny 79,3 kilometru v řízeném smyku.Speciální systém pro doplňování paliva umožnil v polovině driftu během rekordní jízdy doplnit palivo.
Nové BMW M5 (kombinovaná spotřeba: 10,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 241 g/km) zažilo smršť rekordů. Dne 11. prosince 2017 instruktor Johan Schwartz ujel v nepřetržitém driftu na kluzné ploše centra BMW Performance ve městě Greer v Jižní Karolíně (USA) v novém BMW M5 374,2 kilometru. Tím se zapsal do GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ za nejdelší drift během osmi hodin. Schwartz tak překonal svůj předchozí rekord, který ve stejné disciplíně činil 230,1 kilometru.Aby mohl automobil jet řízeným smykem podle regulí GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ nepřetržitě po dobu osmi hodin, musel být vybaven speciálním systémem pro doplnění paliva, který vyvinulo BMW ve spojení se společností Detroit Speed sídlící v Severní Karolíně. Systém umožnil doplnění paliva podobným způsobem, jako je to možné u stíhacích letounů za letu. V tomto případě probíhalo doplnění ručně z druhého driftovacího BMW M5, za jehož volantem seděl hlavní instruktor BMW Performance centra Matt Mullins. Mullins rychlost svého driftujícího BMW M5 přizpůsobil rychlosti Schwartzova vozu a následně Matt Butts ze společnosti Detroit Speed provedl samotné doplnění paliva tak, že se bezpečně přivázaný vyklonil ze zadního okénka druhého vozu a nasadil plnicí pistoli do speciálního otvoru v bočním zadním okně vozu, který si jel pro rekord.„I když jsme před samotným pokusem o zapsání do GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ doplnění paliva během driftu několikrát zkoušeli, riziko chyby bylo relativně značné,“ řekl Butts. „Jsme nadšeni z toho, že jsme mohli Johanovi a BMW pomoci s vytvořením tohoto rekordu.“
Druhý zápis do GUINNESSOVY KNIHY REKORDŮ patřil nejdelšímu tandemovému driftu během jedné hodiny na mokrém povrchu: Schwartz a Mullins driftovali společně v těsném sledu jednu hodinu a urazili celkovou vzdálenost 79,3 kilometru.