Fiat 500 děkuje všem ženám

citroen-c1


Fiat a jeho kultovní model 500 děkují v rámci Mezinárodního dne žen všem ženám, jejichž objevy a vynálezy pomohli k bezpečnější a pohodlnější mobilitě.


Video, které bude 8. března živě vysíláno na oficiálním kanálu značky Fiat na YouTube je věnováno všem ženám.

Popřát všechno dobré ženám při příležitosti Mezinárodního dne žen je obvyklé, ovšem značka Fiat zvolila letos v této tradici poněkud jiný přístup. Video, které ukazuje model 500 bez všech inovací, které jsou výsledkem ženské vynalézavosti vytvořila agentura Leo Burnett Italia a bude živě vysíláno na oficiálním profilu Fiat 500 na Facebooku a na oficiálním kanálu značky na YouTube. Film je zvláštní tím, že představuje vztah mezi ženami a motory a je věnován zásadním technickým vynálezům žen.

Jízda by nebyla možná bez pohonných hmot, které se staly čistšími a bezpečnějšími díky objevu minerálních katalyzátorů americké chemičky Edith Flanigen. Žena vynalezla rovněž systém topení a zcela nezpochybnitelný je rovněž přínos herečky a vynálezkyně Hedy Lamarr, jejíž studie přispěla k zdokonalení GPS.

Tyto ženy učinili automobily praktičtějšími, bezpečnějšími a pohodlnějšími, což je také důvod, proč se značka Fiat rozhodla.