Fiat Tipo vítěz Autobest 2016

fiat_tipo

 


Toto ocenění potvrzuje funkční povahu tohoto modelu, která vede k maximalizaci užitné hodnoty pro zákazníka, což je velmi důležitým aspektem celé rodiny funkčních vozidel Fiat. Navíc disponuje něčím, co zákazníci maximálně oceňují, a sice jednoduchostí modelové řady a transparentností obchodní nabídky.


 


Porota 26 motoristických novinářů zastupujících 26 evropských zemí s pokrytím 91 % celkové populace Evropy udělila vozu 1492 bodů podle třinácti různých parametrů. Patří mezi ně například design, komfort, provozní náklady, ovladatelnost, cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů, všestrannost a hodnota při dalším prodeji. Stručně řečeno, aby mohl vůz získat cenu Autobest, musí pro většinu evropských zákazníků představovat skutečně nejlepší koupi.  


 


Nový Fiat Tipo ve finále porazil čtyři soupeře: Opel Astra, Hyundai Tucson, Hondu CRV a Mazdu CX-3. Pro porotu představoval nejlepší vůz obsahující všechny nezbytné ingredience pro uspokojení typického evropského zákazníka, jako jsou design, motory, vnímaná kvalita, komfort, všestrannost a vynikající poměr cena/kvalita.


 


Díky tomuto vítězství modelu Fiat Tipo se značka Fiat může chlubit tím, že jako jediná získala titul Autobest už třikrát. Prvním oceněným modelem byla v roce 2003 Panda, druhým v roce 2008 model Linea a nyní Tipo. Slavnostní předání ocenění proběhne příští rok v únoru v Miláně. Půjde o první slavnostní večer po rozšíření poroty o jedenáct nových členů, kteří zastupují Rakousko, Belgii, Francii, Irsko, Itálii, Nizozemí, Norsko, Portugalsko, Španělsko, Švédsko a Velkou Británii.


 


Prodej modelu Fiat Tipo odstartoval tento měsíc v Itálii, a to velmi úspěšně. Během první víkendové akce u dealerů bylo objednáno přes tisíc vozů.


 


Pro první zájemce z České republiky je připravena limitovaná zahajovací edice Opening Edition, která startuje na 329 000 korunách a kterou budou moci zákazníci objednávat do konce prosince u všech autorizovaných prodejců značky Fiat.


Při sestavování výbavy Opening Edition byl brán zřetel především na tři oblasti, a to na bezpečnost, komfort a design. Proto tato verze mimo jiné obsahuje 6 airbagů, zadní parkovací senzory, mlhovky a ovládání multimediálního zařízení na volantu, rádio se vstupy USB a AUX-in, Bluetooth, kožený volant a hlavici řadicí páky, elektricky vyhřívaná vnější zpětná zrcátka a také exkluzivní chromované prvky. Fiat Tipo Opening Edition bude k dispozici ve dvou motorizacích, s benzinovým motorem 1.4 a vznětovým 1.6 MultiJet. Oficiální uvedení modelu na český trh se plánuje na konec února příštího roku.


 


Nový Fiat Tipo kombinuje velkou kapacitu zavazadlového prostoru (520 litrů) s kompaktními vnějšími rozměry: délka 4,54 metru, šířka 1,79 metru a výška 1,49 metru. Rozvor náprav o délce 2,64 metru prozrazuje vynikající prostornost interiéru a komfort na palubě. To vše je umocněno italským designem, a to jak zvenčí, tak i zevnitř, který tento model činí v daném segmentu naprosto jedinečným.


 


Nový model je vybaven velmi vyspělým uspořádáním zavěšení kol pro přesné řízení, skvělé jízdní vlastnosti a vynikající jízdní komfort cestujících. Vpředu je použito nezávislé zavěšení kol typu McPherson a vzadu vlečená kliková náprava s torzně poddajnou příčkou. Toto zavěšení kol bylo odladěno pro dosažení nízké hmotnosti, čímž přispívá ke snížení spotřeby paliva.


 


Nové Tipo je vozem navrženým v dokonalém stylu značky Fiat, což znamená, že je doslova nabité chytrými řešeními, jež usnadňují život všech cestujících. Patří mezi ně řada skvostných prvků standardní výbavy a také volitelný infotelematický systém UConnectTM s 5palcovou barevnou dotykovou obrazovkou, hands-free rozhraním Bluetooth, funkcí audio streaming, čtečkou SMS zpráv a rozpoznáváním hlasu, vstupy AUX a USB s integrací iPodu, ovládáním na volantu a na přání také se zadní couvací kamerou a novou dotykovou navigací TomTom 3D Touch.


 


Jméno vozu - Tipo - je oslavou označení, které Fiat během své více než stoleté historie použil už několikrát. Jeden z modelů, který toto prestižní jméno nesl, byl v letech 1988 až 1995 prodán v téměř dvou milionech exemplářích a byl oceněn prestižním titulem Auto roku 1989. Tohoto ocenění se mu dostalo zejména díky jeho všestrannému charakteru, velkému vnitřnímu prostoru a kompaktním vnějším rozměrům. Stejné vítězné vlastnosti charakterizují také nové Tipo. Jedná se o velmi praktický a funkční model, který je v dokonalém souladu s tradicí značky Fiat a zajišťuje nejlepší poměr výbavy k ceně, což definuje skutečnou hodnotu jakéhokoliv průmyslového produktu.


 


Nový Fiat Tipo byl navržen v italském stylistickém centru Fiat a vyvíjen v Turecku ve spolupráci se společností Tofaş R&D, která je jedním z největších výzkumných a vývojových center skupiny FCA. Vyráběn je v továrně Tofaş v turecké Burse, jedné z nejvyspělejších automobilových továren na světě, která byla oceněna zlatou medailí World Class Manufacturing.