FRACTAL rozeznívá Peugeot i-Cockpit

fractal

Následně tuto inovaci převzal v roce 2012 Peugeot 208 a od té doby si ji pořídilo do svého vozu více než 1,8 milionu zákazníků. Peugeot i Cockpit® nabízí díky své inovativní ergonomií instinktivní řízení a umocňuje zážitek za volantem.


PEUGEOT FRACTAL je elektrické městské kupé, které představuje cestu, jakou by se Peugeot i Cockpit® mohl dále ubírat. Vývoj se soustředil na další smyslový vjem. Dosud Peugeot i Cockpit® při řízení zapojoval zejména zrak a hmat řidiče, elektrické kupé Peugeot Fractal přidal do centra pozornosti i sluch. Zrak symbolizuje vyvýšený přístrojový panel, hmat se konkretizoval kompaktním volantem a dotykovým displejem. Nyní je dosud nevídaným způsobem pomocí zpracování zvuku stimulován sluch. Sluchové vnímání informací nyní ještě více obohacuje zážitek z jízdy.


Peugeot Fractal nabízí rovněž zvukový podpis, který se se rozezvučí ihned po otevření dveří pomocí mobilně propojených hodinek. Tvůrcem zvukového projevu vozu je zvukový designér Amon Tobin. Řízení elektrokupé se stává jedinečným zážitkem plným vzruchů.


Současné uvedení řady vozů, jejichž názvy končí osmičkou, a uspořádání interiéru Peugeot i Cockpit® vdechlo značce novou dynamiku. Peugeot i Cockpit® je typickým prvkem našich vozů. Zcela proměňuje řízení. To je nyní instinktivnější, a zesiluje pocity při řízení.


Maxime Picat, generální ředitel značky Peugeot


Peugeot i Cockpit® si získal již mnoho zákazníků, kteří s ním objevují novou radost z řízení. Peugeot Fractal zkoumá nové možnosti díky přidání zvukového rozměru. Informace se rozrůstají a roste i potěšení z jízdy.


Jérôme Micheron, ředitel produktové strategie a plánování Peugeot