Giulia a Stelvio Quadrifoglio

foto-slider

V době, kdy si okolnosti vyžadují přerušení obvyklého rychlého životního tempa se představují nové modely Alfa Romeo Giulia a Stelvio Quadrifoglio s motorem 2.9 V6 Bi-Turbo o výkonu 510 k, které rozhodně nijak nezpomalují a jejich výkonové parametry jsou hodné supersportovních vozidel. V modelovém roce 2020 totiž přinášejí širokou škálu nových a exkluzivních technologií, jako i prvků konektivity a bezpečnosti.


Jedná se o dokonalé vyjádření vitality a vášně, kterou mají všichni alfisté a milovníci krásných automobilů v krvi. Alfa Romeo letos slaví již 110 let své existence, během kterých vždy vynikala schopností excelovat na závodních tratích i v soutěžích elegance. 


Než bude možné usednout za volanty vozidel, kde je řidič středobodem všeho, rozhodla se Alfa Romeo informovat o všech novinkách prostřednictvím virtuální tiskové konference. I když slova nemohou vyjádřit všechny emoce, které modely Quadrifoglio vzbuzují, mohou vzrušujícím způsobem objasnit všechny jejich detaily. Virtuální konference nabízí všechny podrobnosti projektu Quadrifoglio, včetně vývoje.


Další krok vpřed v identitě Alfy Romeo


Nové modely Giulia a Stelvio Quadrifoglio modelového roku 2020 jsou ukázkami výjimečnosti Alfy Romeo, a ještě silnějším vyjádřením výkonu, vítězné DNA a nezaměnitelného italského stylu. Rozsáhlou modernizaci řad Giulia a Stelvio doplňuje dvojice koncentrátů vytříbených technických a výkonových řešení, které jsou skvělým vyjádřením funkčnosti a typického italského designu v nezaměnitelném stylu Alfa Romeo. Jejich výkony jsou na vrcholu kategorie a jsou dosažené prostřednictvím zážehového přeplňovaného motoru 2.9 V6 Bi-Turbo, který je kompletně z hliníku. Tato pohonná jednotka je schopna generovat výkon 510 k a točivý moment 600 Nm při 2500 ot./min, který se na kola přenáší prostřednictvím systému vektorování točivého momentu AlfaTM Active Torque Vectoring. Tomu v případě Stelvia asistuje i inovativní pohon všech kol Q4. Osmistupňová automatická převodovka je odladěna pro optimální tok výkonu a komfort, což usnadňuje jízdu ve všech podmínkách. V režimu Race se však řidič ocitá ve zcela jiném světě, neboť převodovka umožňuje využít plný potenciál motoru díky bleskovému řazení v čase pouhých 150 milisekund. Každé Quadrifoglio je vybaveno řadou systémů navržených pro zlepšení potěšení z jízdy a nabízí originální zážitek za volantem. Tyto systémy zahrnují aktivní zavěšení AlfaTM Active Suspension, volič jízdní dynamiky AlfaTM DNA Pro s režimem RACE a v případě Giulie také aktivní spoiler AlfaTM Active Aero Splitter. Tyto systémy jsou koordinované a přizpůsobované v reálném čase jednotkou AlfaTM Chassis Domain Control, která zaručuje vždy ideální podmínky pro využití výjimečných výkonů Giulie i Stelvia Quadrifoglio.


O správný zvukový doprovod se v modelech Quadrifoglio stará dvourežimový výfukový systém se čtyřmi koncovkami, který v režimu Race poskytuje ještě výraznější zvuk. V modelovém roce 2020 a dále si budou zákazníci moci objednat Giulii a Stelvio Quadrifoglio s novým titanovým výfukem Akrapovič, který je charakteristický dvěma režimy, karbonovými koncovkami, a ještě vytříbenějším zvukem.


Kvalita a styl


Italský styl Alfy Romeo se vyznačuje jednoduchostí, která ovšem ukrývá velmi komplexní a kreativní proces designu. Výsledkem je řada ergonomických a harmonických tvarů, prvků, objemů a ploch. Jedná se o skutečně velmi složitou a důmyslnou designovou činnost. V interiéru zaujme středová konzole s novým designem, která nabízí více odkládacího prostoru. Nové jsou rovněž volant a kůží čalouněný volič převodovky, stejně jako bezpečnostní pásy, jež jsou kromě klasické černé barvy k dispozici i v červeném nebo zeleném provedení. Brzy bude k dispozici i nové čalounění z perforované kůže s výrazným bočním vedením. Nové volitelné čalounění rozšíří možnosti personalizace obou modelů, které jsou ve standardu vybavené sportovními sedadly v kombinaci kůže a Alcantary. Volitelně jsou k dispozici i anatomická sedadla Sparco se skořepinou z uhlíkového kompozitu. Pokud jde o palubní technologie, ty zahrnují zcela nový infotelematický systém s 8,8palcovou dotykovou obrazovkou, službami připojení a novým rozhraním. Mezi další exkluzivní prvky verzí Quadrifoglio patří stránky Performance Pages, specifické obrazovky, které řidiči dovolují zkontrolovat stav vozidla v reálném čase – od teploty hlavních mechanických komponent po tok točivého momentu, tlak turbodmychadla a okamžitý výkon, jako i digitální chronometr pro měření zrychlení a maximální rychlosti. Mezi nové prvky exteriéru Giulie a Stelvia Quadrifoglio patří LED zadní koncová světla s tmavými čočkami a nová leskle černá povrchová úprava předního štítu trilobe a zadních log. Stelvio využívá zcela nová 21palcová kola, která jsou určená výhradně pro model Quadrifoglio.


Vzrušení ze závodního okruhu a snadnější každodenní život: systémy ADAS 2 úrovně


V modelovém roce 2020 se u Giulie a Stelvia Quadrifoglio objevují asistenční systémy řidiče ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) pro autonomní řízení 2 úrovně vyvinuté ve spolupráci se společností Bosch, díky kterým není potěšení z jízdy nijak narušené, neboť systémy zasahují pouze s cílem zajistit bezpečnost a zvýšit komfort v hustém provozu nebo na delších cestách. Jedná se o nejvyšší úroveň autonomní jízdy povolenou současnou legislativou, která je v dokonalé harmonii s potěšením z jízdy. Tato úroveň za určitých podmínek umožňuje přenechání ovládání plynu, brzd a volantu vozidlu. O vše se starají elektronické systémy, které však vyžadují nepřetržité sledování řidičem. Poskytují větší pohodlí na dlouhých cestách, přesto řidič musí nadále vše kontrolovat a držet ruce na volantu.


Sportovnost té nejvyšší úrovně s novou řadou příslušenství Quadrifoglio od značky Mopar®


Značka Mopar vytvořila novou exkluzivní řadu příslušenství Quadrifoglio pro zvýraznění sportovního charakteru Alfy Romeo Giulia a Stelvio. V této řadě upoutají pozornost exkluzivní výfukový systém vytvořený ve spolupráci s firmou Akrapovič, leštěná zadní koncová světla a exkluzivní povrchové úpravy.  Ve velké míře se zde uplatňuje použití vysoce vyspělého, lehkého a bezpečného uhlíkového kompozitu, a to pro prvky zlepšující aerodynamiku, výkon a výkonovou hmotnost vozidel. Uhlíkový kompozit současně zdůrazňuje výraznou eleganci obou ikonických modelů Alfy Romeo prostřednictvím vložky V na masce chladiče, krytů zrcátek a zadního spoileru.