Golf R-Varianta

golf-r-variant

 


Exkluzivní Golf R Variant disponuje výkonem 221 kW/300 k. Jeho přeplňovaný motor mobilizuje točivý moment až 380 N.m, který je přenášen na vozovku šestistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG a trvalým pohonem všech kol 4MOTION. Zárukou ryzí dynamiky je kromě toho také sportovní podvozek (o 20 mm nižší světlá výška), inovativní progresivní řízení a stabilizační systém ESC Sport, který lze pro jízdu na závodním okruhu kompletně vypnout. Golf R Variant zrychlí z klidu na 80 km/h za pouhých 3,8 sekundy a na 100 km/h za 5,1 sekundy. Nejvyšší rychlost spor-tovního kombi je elektronicky omezena na 250 km/h. Účinnost přeplňovaného čtyřválce modelu Golf R Variant dokládá jeho spotřeba paliva. Nejsportovnější Golf Variant se v průměru spokojí s pouhými 7,0 l/100 km (emise CO2 164 g/km). Nový vrcholný model řady Golf Variant byl vyvinut společností Volkswagen R GmbH.


Nový design zádě ve stylu "R". Exteriér modelu Golf R Variant, vybaveného 18" koly z lehké slitiny "Cadiz", odpovídá suverénnímu designu hatchbacku Golf R až do úrovně střešních sloupků B. Od zadních dveří se Golf R Variant vyznačuje svébytným designem. Zadní partie se od ostatních verzí modelové řady Golf Variant odlišuje novým nárazníkem ve stylu "R", leskle černým difuzorem, čtyřmi chromovanými koncovkami výfukové soustavy, aerodynamickými prvky na střešních sloupcích D a osvětlením registrační značky diodami LED.


Prostorný sportovní vůz. Golf R Variant je jedním z mála sportovních vozů, které nekapitulují ani před prostorově náročnými rekreačními aktivitami nebo cestováním s celou rodinou. S objemem zavazadlového prostoru 605 až 1620 litrů patří tento Volkswagen mezi sportovní vozy s nejvyšší mírou variability. Nový Golf R Variant zaujme v interiéru vrcholnými sportovními sedadly, čalouněnými kombinaci tkaniny a Alcantary, modrým dekoračním osvětlením a sportovně exkluzivní výbavou.