Jeep® Compass dosáhl maximálního pětihvězdičkového ocenění EuroNCAP

jeep-compass

Nový Jeep® Compass dosáhl maximálního pětihvězdičkového ocenění EuroNCAP.


Poslední model značky Jeep®zahrnuje nejnovější technologie této kultovní značky, díky čemuž dosáhl velmi pozitivních výsledků ve všech sledovaných oblastech - ochrana dospělých cestujících, ochrana dětí, ochrana chodců a bezpečnostní asistenční systémy.

Výsledek je o to významnější, že testy probíhaly podle náročnějších předpisů roku 2017. Vysoké hodnocení podle nových a přísnějších standardů zdůrazňuje, že Jeep® Compass byl navržený s ohledem na vysokou míru bezpečnosti. Nové kompaktní SUV kombinuje legendární offroadové schopnosti značky s uživatelsky vstřícnými technologiemi a řadou asistenčních systémů, to vše v osobitém a vysoce moderním balení.

Významný přínos pro maximální pětihvězdičkové ocenění modelu Jeep® Compaass má jeho bezpečnostní klec, která je z 65 % vyrobena z vysokopevnostní oceli, což zaručuje vysokou torzní tuhost a lepší ochranu cestujících. K tomu se přidává více než 70 dostupných prvků aktivní a pasivní bezpečnosti, jež stanovují nové standardy v nabídce Jeep®.

Standardně nabízené bezpečnostní systémy nového modelu Compass v Evropě zahrnují aktivní asistenční systémy řidiče, jakými jsou varování před čelním nárazem Plus a sledování jízdních pruhů Plus, jež kombinují radar a videokameru pro rozpoznání potenciálního rizika kolize a zabraňují nárazu pomocí varování řidiče zvukovými, vizuálními i hmatovými signály. Za určitých podmínek tyto systémy využívají elektronický posilovač řízení EPS pro aktivní asistenci.

Jeep® Compass nabízí řadu dalších bezpečnostních systémů, které jsou k dispozici ve standardu nebo volitelně v závislosti na verzi a byly navržené tak, aby řidiči pomáhaly během jízdy. Patří mezi ně adaptivní tempomat, který udržuje bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla a za určitých okolností může vozidlo v zájmu bezpečnosti i zastavit, a to bez zásahu řidiče. Nebo monitoring mrtvého úhlu (k dispozici v paketu Parking), který pomáhá řidiči při změně jízdního pruhu a upozorňuje na vozidla nacházející se v mrtvém úhlu pomocí světelných ikon na vnějších zpětných zrcátcích a také zvukovou výstrahou. Bezpečnostní výbava nabízená u nového modelu Compass zahrnuje i specifické systémy pro asistované manévrování, například systém detekce křížení dráhy za vozidlem, jenž řidiče upozorňuje na vozidla přijíždějí zezadu ze strany, opět pomocí světelných ikon na vnějších zpětných zrcátcích a řidičem zvolené zvukové výstrahy.

Všechny tyto systémy doplňují standardní bezpečnostní prvky řady Compass pro evropský trh a podílí se na pětihvězdičkovém ocenění EuroNCAP. Zmínku ale zaslouží i šestice airbagů (čelní, boční a okenní pro všechny řady sedadel) a systém elektronické kontroly stability ESP s funkcí kontroly proti převrácení ERM.