Modernizace výrobního programu BMW

bmw-5

Od jara 2017 je nové BMW řady 5, nejsportovnější a nejpokrokovější manažerský sedan své kategorie, stanovovat nová měřítka v oblasti hospodárnosti.


Nové BMW 520d EfficientDynamics Edition ohromuje kombinovanou spotřebou 4,3 až 3,9 litru na 100 kilometrů (kombinované emise CO2: 114–102 g/km). Kromě toho, v březnu 2017 se v modelech BMW řady 5 vůbec poprvé v historii objeví průkopnické inovace z oblasti propojení a ovládání, které se postupně dostanou také do dalších modelových řad značky BMW – služba online vyhledávání parkovacích míst On-Street Parking Information a aktivní dlaždice menu na kontrolním displeji.S dalším rozšířením nabídky asistenčních systémů se BMW řady 7 zase o kus blíže posouvá směrem k autonomnímu řízení. Nabídka asistenčních systémů kromě dalších nově zahrnuje systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, aktivní asistent zabraňující srážce při odbočování, varování před jízdou v protisměru a varování před vozy přijíždějícími z boku. Exkluzivní a sportovní auru BMW řady 6 podtrhli na jaře 2017 nové atraktivní inovace z nabídky volitelné výbavy. Pro automobily BMW i a BMW iPerformance bude exkluzivně k dispozici digitální nabíjecí služba Digital Charging Service, inovativní výbava pro jednoduché a ekonomické nabíjení vysokonapěťového akumulátoru. Od března 2017 doplnili nabídku výbavových prvků vozů BMW řady 3, BMW řady 4, stejně jako BMW X5 a BMW X6, nová a mimořádně kvalitní speciální výbava.


BMW 520d EfficientDynamics Edition: více radosti z jízdy, méně CO2.
Od března 2017 je možné propojit radost z jízdy, která je charakteristická pro nové BMW řady 5 Sedan, s nejnižší spotřebou paliva a emisemi CO2 v dané třídě. Nové BMW 520d EfficientDynamics Edition pohání 2litrový vznětový čtyřválec vybavený technologiemi BMW TwinPower Turbo, který odevzdává maximální výkon 140 kW/190 k a točivý moment 400 Nm, dostupný v rozmezí mezi 1750 a 2500 1/min. Sedan akceleruje z 0 na 100 km/h za 7,5 s a dosahuje kombinované spotřeby v rozmezí 4,3 a 3,9 litru na 100 kilometrů a emisí CO2 mezi 114 a 102 g/km (hodnoty naměřené podle testovacího cyklu EU, jsou závislé na zvoleném rozměru pneumatik). Pohonná jednotka modelu BMW 520d EfficientDynamics Edition se kromě jiného vyznačuje turbodmychadlem s ložisky s nízkým třením, vysokotlakým zpětným vedením výfukových plynů, parametricky řízeným olejovým čerpadlem a zdokonaleným přímým vstřikováním paliva common rail, solenoidovými vstřikovači, které zaručují přesné dávkování paliva pod tlakem až 2000 bar.Za dosažením minimální spotřeby paliva a nízkých emisí CO2 nestojí pouze optimalizovaná účinnost motoru a 8stupňové převodovky Steptronic, ale také zlepšená aerodynamika a v porovnání s předchůdcem výrazně nižší hmotnost. Navíc, aby došlo k optimalizaci produkce výfukových plynů, je BMW 520d EfficientDynamics Edition vybaveno technologií BMW BluePerformance, kterou kromě filtru pevných částic, oxidačního katalyzátoru a NOx katalyzátoru tvoří také katalyzátor SCR s technologií vstřikování močoviny AdBlue, jenž dále snižuje emise oxidů dusíku.Informační služba o volných parkovacích místech On-Street Parking Information je dostupná v dalších modelech BMW a zahrnuje další města a metropole.
Díky inteligentnímu propojení mají od března 2017 řidiči velkého množství modelů BMW k dispozici nejen dopravní informace v reálném čase, ale také pomoc při hledání vhodného parkovacího místa ve velkých městských oblastech. Služba Real Time Traffic Information (RTTI), která je dostupná ve spojení s navigačním systémem Professional, bude doplněna o unikátní funkci On-Street Parking Information, zprostředkovávající informace o dostupných parkovacích místech. Podobně jako výbava RTTI, také tato digitální služba využívá inteligentního propojení a z uložených i aktuálních dat získává informace o dostupných parkovacích místech na komunikacích. Vypočítaná pravděpodobnost volného místa v cílové destinaci je řidiči zobrazována prostřednictvím barevných značek v navigační mapě na kontrolním displeji.V budoucnu bude služba On-Street Parking Information usnadňovat hledání parkovacích míst ve více než deseti německých městech. Kromě Mnichova, Berlína, Hamburku, Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu, Frankfurtu a Stuttgartu bude analyzována dostupnost parkovacích míst v reálném čase také v Norimberku, Brémách a Hannoveru. Funkce, která je v novém BMW řady 5 Sedan představena vůbec poprvé, je nyní k dispozici pro všechny běžné modely s výjimkou BMW X1, BMW řady 2 Active Tourer a BMW řady 2 Gran Tourer.


Ještě intuitivnější: navigační systém Professional s animovanými dlaždicemi.
Od března 2017 je také pro další modelové řady k dispozici nejnovější inovace v oblasti zobrazování a ovládání, které si svou premiéru odbyly v novém BMW řady 5. Díky vylepšenému grafickému provedení bude ovládání BMW řady 7, BMW řady 6 a některých variant BMW M6 ve spojení s navigačním systémem Professional ještě intuitivnější. Kontrolní displej zobrazí menu v podobě horizontálně uspořádaných dlaždic. Pořadí těchto šesti dlaždic zobrazovaných jako hlavní menu si řidič může individuálně konfigurovat. Tím je zaručen pohodlnější a rychlejší přístup k požadovanému obsahu. Novou nabídkou je tlačítko „Zprávy“, umocňující přístup k příchozím SMS zprávám a e-mailům, stejně jako k informacím o provozu vozidla.Na dlaždicích se trvale a živě zobrazuje aktuální stav dané funkce. Například dlaždice navigace zobrazuje trasu, po které se vozidlo momentálně pohybuje, zatímco grafika zábavního menu zobrazuje název právě přehrávané skladby, včetně obalu alba, případně název zvolené rozhlasové stanice.