Modernizované modely ŠKODA RAPID pro modelový rok 2018

skoda-rapid

ŠKODA AUTO uvádí na domácí trh výrazně modernizované modely RAPID, RAPID SPACEBACK a CITIGO.


Inovované a designově ještě atraktivnější kompaktní vozy ŠKODA RAPID a RAPID SPACEBACK vstupují na trh s výrazně rozšířenou výbavou a s cenovým zvýhodněním. Nejmenší model značky, ŠKODA CITIGO, přichází nově mimo jiné s možností objednat multifunkční volant a se sníženými cenami paketů výbav PLUS.
ŠKODA RAPID a RAPID SPACEBACKDesignové změny na vozech modelové řady RAPID jsou zvláště výrazné na přídi. V předních světlometech vozů ŠKODA RAPID a ŠKODA RAPID SPACEBACK mohou nově být bi-xenonové výbojky. Výrazným poznávacím znakem modernizovaného modelu jsou nová LED světla pro denní svícení ve formě světelného pásu s integrovanou funkcí směrového světla, dodávaná v kombinaci s bi-xenonovými předními světlomety. Zatmavená krycí skla zadních světel, propůjčují zádi vozu sportovnější výraz. Pro vůz ŠKODA RAPID jsou navíc koncová světla dostupná s technologií LED. Poznávacím znamením vylepšeného vozu ŠKODA RAPID SPACEBACK je i nadále prodloužené sklo pátých dveří, standardně pro Style, SCOUTLINE a MONTE CARLO.
ŠKODA pro modelovou řadu RAPID připravila také rozšířenou nabídku konektivity, zahrnující SmartLink+, novou aplikaci ŠKODA One App a služby ŠKODA Connect včetně nabídky Infotainment Online pro infotainmentový systém Amundsen.
Volitelně dostupná automatická dvouspojková převodovka DSG je nově k dispozici výhodněji, navýšení oproti manuálním převodovkám činí nyní pouze 35.000 Kč.
Modernizovaná modelová řada RAPID přináší na domácí trh rozšíření výbavy ve všech výbavových stupních a cenové zvýhodnění. Cenové zvýhodnění modelů RAPID a RAPID SPACEBACK pro modelový rok 2018 činí 17.400 až 64.500 Kč v závislosti na motorizaci a zvolené výbavě.


Již základní výbava Active (od 299.900 Kč) obsahuje pro modelový rok 2018 standardně klimatizaci, rádio Blues, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a praktické cargo elementy v zavazadlovém prostoru v celkové hodnotě více než 14.500 Kč. Přesto jsou ceny vozů RAPID a RAPID SPACEBACK s touto výbavou výhodnější až o 20.000 Kč, celkové zvýhodnění tak činí až 39.500 Kč.Výbavový stupeň Ambition (od 324.900 Kč) je pro inovovaný kompaktní vůz obohacen o výbavu v hodnotě více než 12.000 Kč, zahrnující mimo jiné infotainment Swing s 6,5palcovým barevným kapacitním dotykovým displejem, LED denní svícení, přední mlhovky, malý kožený paket, 15palcová litá kola Matone, zadní kotoučové brzdy, displej MaxiDot a praktické cargo elementy v zavazadlovém prostoru. Prodejní ceny vozu s bohatší výbavou jsou nyní výhodnější až o 20.000 Kč, čímž celkové zvýhodnění dosahuje až 32.000 Kč.
RAPID a RAPID SPACEBACK ve výbavě Style (od 349.900 Kč) v novém modelovém roce snižují cenu o více než 22.000 Kč. Stejně jako ostatní výbavové stupně ale zároveň přináší bohatší výbavu. Konkrétně například 16palcová litá kola, multifunkční volant s ovládáním infotainmentu a telefonu, bluetooth, chrom paket s lištou v nárazníku a pod bočními okny a cargo elementy. Výbava v hodnotě 15.500 Kč společně se snížením prodejní ceny znamenají celkové zvýhodnění až 49.500 Kč.Sportovně laděné modely MONTE CARLO modelové řady RAPID přinášejí v modelovém roce 2018 cenové zvýhodnění až 64.000 Kč v případě karosářské varianty liftback a až přes 60.000 Kč u varianty SPACEBACK. Standardní výbava byla rozšířena například o bi-xenonové přední světlomety, infotainment Swing s 6,5palcovým displejem a aparaturou ŠKODA Surround, automatickou klimatizaci Climatronic, elektricky ovládaná zadní okna, zadní parkovací senzory, multifunkční volant, zadní loketní opěrku či Winter paket s vyhříváním předních sedadel a trysek ostřikovačů, novinkou pro liftback je také sportovní černé čalounění stropu po vzoru verze SPACEBACK.
Off-roadově laděný model RAPID SPACEBACK SCOUTLINE nabízí nejen unikátní design, ale také bohatou výbavu. S cenami od 398.900 Kč obsahuje nad úroveň výbavy Style nově například bi-xenonové světlomety a dále mimo jiné šestnáctipalcová litá kola Rock, tempomat s omezovačem rychlosti, Sunset, asistent rozjezdu do kopce a sadu designových doplňků v kontrastní stříbrné barvě.Pakety PLUS pro modely RAPID a RAPID SPACEBACK nabízejí další zvýhodnění. Například v případě Style PLUS až 53 % oproti součtu cen jednotlivých prvků. Paket Style PLUS s cenou 14.000 Kč obsahuje tempomat, bi-xenonové přední světlomety a Sunset. Výbavu Style lze také kombinovat s paketem Comfort, který za 20.000 Kč obsahuje systém KESSY, parkovací kameru a čalounění v kombinaci kůže látka (souhrnná cena 26.800 Kč, zvýhodnění 25 %). Paket Active PLUS s cenou 7.000 Kč zahrnuje s celkovým zvýhodněním 44 % malý kožený paket, přední mlhová světla a MFA informační displej. Paket Ambition PLUS zahrnuje Bluetooth, Winter paket s vyhříváním předních sedaček a trysek ostřikovačů a parkovací senzory vzadu za cenu 10.000 Kč (zvýhodnění 49 %). Sportovní verze MONTE CARLO lze dovybavit paketem Monte Carlo PLUS s tempomatem, Light and Rain Assist a systémem KESSY se zvýhodněním 46 % za cenu 14.000 Kč.V rámci modernizace byly modely ŠKODA RAPID a ŠKODA RAPID SPACEBACK osazeny litrovým přeplňovaným zážehovým motorem TSI, který díky kompaktní konstrukci a klikové skříni z hliníkové slitiny váží o deset kilogramů méně než dosud používaný agregát 1,2 TSI. Díky malým volným setrvačným silám nebylo nutné použití vyvažovací hřídele, která je jinak u tříválců běžná. To snižuje hmotnost a napomáhá ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2, čemuž pomáhá také olejové čerpadlo s plynule regulovatelným výkonem. Potřebný tlak oleje je neustále přizpůsobován zatížení motoru. Chladič plnicího vzduchu turbodmychadla integrovaný do sacího potrubí napomáhá k velmi spontánnímu náběhu plnicího tlaku.