Nejnovější člen rodiny I.D.: I.D. R pro Pikes Peak

slider-vw-idr

 


Rodina elektromobilů I.D. vstupuje do světa motoristického sportu modelem I.D. R Pikes Peak.Závodní automobil s elektrickým pohonem všech kol je nejen reprezentantem budoucí rodiny elektromobilů I.D., ale také nejsportovnějších modelů značky Volkswagen, které připravuje společnost R GmbH. Zároveň je prvním krokem směrem k intenzivnější budoucí spolupráci mezi odděleními Volkswagen R a Volkswagen Motorsport. Značka Volkswagen navíc plánuje, že bude v roce 2025 nabízet více než 20 nových elektromobilů. Se zahájením výroby prvního sériového modelu rodiny I.D. se počítá na konci roku 2019 v saském Cvikově."Se značkou Volkswagen a rodinou I.D. chceme být lídrem v oblasti elektrické mobility," vysvětluje šéf vývoje Dr. Frank Welsch. "I.D. R Pikes Peak a účast v nejslavnějším závodě do vrchu na světě má v tomto ohledu nejen symbolický význam, ale je také cennou zatěžkávací zkouškou pro vývoj elektromobilu obecně."
Jürgen Stackmann, člen představenstva, zodpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby, k tomu dodává: "Pikes Peak je bezpochyby nejlegendárnějším závodem do vrchu na světě. Pro Volkswagen to je velkolepá příležitost dodat projektem I.D. R elektrické mobilitě emocionální a sportovní náboj.""Závod do oblak" v nadmořské výšce 4300 metrů, odveta za rok 1987, kdy značce vítězství jen těsně uniklo
Mezinárodní závod do vrchu na Pikes Peaku - označovaný také jako "závod do oblak" - je organizován od roku 1916 nedaleko města Colorado Springs v pohoří Rocky Mountains. Jeho trasa má délku 19,99 kilometru od startu v nadmořské výšce 2800 metrů do cíle na vrcholu s nadmořskou výškou 4302 metrů. Volkswagen se naposledy zúčastnil závodu do vrchu na Pikes Peaku v roce 1987 s ohromujícím vozem Golf, poháněným dvěma motory s impozantním výkonem 652 k, do cíle však těsně nedojel."Je nejvyšší čas pro odvetu," říká Sven Smeets, ředitel oddělení Volkswagen Motorsport. "I.D. R Pikes Peak představuje pro nás extrémně napínavou výzvu, protože chceme ukázat, co je v motoristickém sportu možné s elektrickým pohonem. Celý náš tým v čele s naším jezdcem Romainem Dumasem je maximálně motivován, aby stanovil nový rekordní čas pro elektricky poháněná vozidla." Současný rekord ve třídě elektricky poháněných prototypů má hodnotu 8.57,118 min a jeho držitelem je od roku 2016 Novozélanďan Rhys Millen (e0 PP100).