Nezávislost pro Subaru - Subaru Corporation

subaru

Zaměření pouze na výrobu automobilů a nový název, který tomu odpovídá.


Od roku 2017 už Subaru není jen značka na autech, ale název hrdě nese celá automobilka i její majitel.


Už více než 60 let existuje společnost Fuji Heavy Industries, jedna z hvězd japonského průmyslu. Respektive celé souhvězdí. Její první prezident Kenji Kita totiž propadl výrobě automobilů a přivedl na svět značku Subaru, kterou pojmenoval podle hvězdokupy v souhvězdí Býka, na západě nazývané Plejády. V Japonsku její označení zároveň znamená vládnout nebo také shromáždit. "Pokud se chystáte postavit auto, postavte a rozviňte ho ve všech ohledech," říkával pan Kita nekompromisně.


Dnes by měl určitě radost, protože jeho automobilové dítě postupně dalo tvar celé společnosti a nyní svůj růst symbolicky završí. Fuji Heavy Industries se totiž od roku 2017 oficiálně přejmenuje na Subaru Corporation. Dává to smysl, protože zatímco značku Subaru znají lidé na celém světě, o Fuji Heavy Industries nejspíš slyšeli jen její opravdoví fandové a zasvěcení motoristé.


 


Veškeré úsilí se zaměří na výrobu aut


Výroba automobilů v průběhu desetiletí postupně hrála v rámci Fuji Heavy Industries čím dál větší roli, až se díky úspěchům Subaru ve Spojených státech, Japonsku i jinde ve světě stala naprosto dominantní aktivitou. I proto bylo současně rozhodnuto, že Subaru Corporation od září 2017 opustí ostatní aktivity, které zahrnují například výrobu zemědělských strojů, leteckých dílů, dronů nebo generátorů.


Změny jsou součástí plánu Prominence 2020, jehož cílem je mimo jiné zvýšení povědomí o značce a další rozvoj špičkových automobilových technologií. I tak má ale Fuji Heavy Industries zajištěné čelní místo v historii automobilismu.