Nissan stvořil největší sochu na světě

nissan-quasquai

Nissan stvořil největší sochu na světě vyrobenou pomocí inovativní technologie 3D pera společnosti 3Doodler.


Dílo dostalo podobu repliky modelu Qashqai Black Edition v životní velikosti, a to na počest uvedení této limitované edice na trh.


Toto úžasné dílo vzešlo z pečlivé ruční práce talentovaného týmu umělců pracujících s 3D pery, která jim poskytl jejich přední výrobce, společnost 3Doodler. Umělci věnovali velkou pozornost detailům s cílem zajistit, aby jejich dílo vyjadřovalo luxusní design a vytříbenou sofistikovanost nového crossoveru, který nyní přichází do prodeje.


Nissan Qashqai je nejpopulárnějším crossoverem v Evropě. Zatímco Nissan ve svém závodě v britském Sunderlandu vyrobí každou hodinu 58 vozů, na tuto zakázkovou verzi bylo zapotřebí 800 hodin práce po dobu tří týdnů. Výsledná socha je 4,4 metru dlouhá a 1,6 metru vysoká – stejně jako Nissan Qashqai Black Edition.


Podle odhadů bude mít trh 3D tisku do roku 2020 hodnotu přes 17 miliard dolarů*. V posledních letech se tato technologie stále více používá jako pomůcka při tvorbě návrhů ve výrobních odvětvích včetně automobilového průmyslu.
Pomocí 3D pera Create společnosti 3Doodler, dostupného na běžném trhu, může kdokoli kreslit do prostoru a vytvářet jedinečné trojrozměrné tvary a vzory. Funguje na principu zahřátí tuhého plastu na teplotu 230 °C, který je vytlačován tryskou o šířce 0,7 mm a po ochlazení tuhne. Tým výtvarníků pod vedením umělkyně Grace Du Prez přivedl Qashqai Black Edition na svět za použití neuvěřitelných 13,8 kilometrů plastových vláken.


Grace Du Prez k tomu říká: „S pomocí 3D pera firmy 3Doodler kreslím už několik let, ale tohle byla má dosud zdaleka nejambicióznější zakázka. Je to důkaz, jaký kus cesty již technologie 3D tisku ušla, a že ji může využívat kdokoli.“
Koji Nagano, viceprezident Nissan Design Europe, uvedl: „V Nissanu vždy podporujeme projekty, které umí design vyjádřit novými a inovativními technologiemi. Vytvořením ohromující sochy Qashqai Black Edition umělecký tým bezesporu posunul hranice technologie 3D pera.“


V zájmu zajištění exkluzivity je výroba skutečné limitované edice Qashqai Black Edition v Evropě omezena na pouhých 3 360 kusů. Novinka vychází z nejvyšší výbavy Tekna, ke které přidává stylové doplňky zahrnující 19” černá hliníková kola ‘Ibiscus’, vnitřní prahy dveří s názvem limitované edice a stylové stříbrné kryty předního a zadního nárazníků. Vůz je vybaven panoramatickým střešním oknem a sluneční clonou ovladatelnou jedním tlačítkem.
Díky působivému spojení kvality, stylu a inovativních technologií zůstává mnoha cenami ověnčený model Qashqai nejprodávanějším crossoverem v Evropě.