Nová DS 5: Zosobnění značky DS

DS5

 


Vůz dostal novou přední masku a další nové prvky, které z něj dělají pravou „déesku“! Mezi novinky, které se u nové DS 5 objevují vedle prvků, jež proslavily jeho předchůdkyni, jako je nezařaditelný tvar, design exteriéru a nevšední interiér (elegance do posledního detailu a místo řidiče ve stylu kokpitu letadla), patří svislá a propracovaná maska chladiče s logem DS uprostřed, světlomety Xenon Full LED, dotykový displej poslední generace, výkonné motory,…


 


Vůz DS 5 ovlivnil zákazníky od Evropy po Čínu. Nová DS 5 klade laťku ještě výš. Nabízí novou přední masku, stále avantgardní styl, eleganci a péči o detail, dynamické a pohodové chování ve stylu DS a vynikající úroveň technologií pro lepší design a funkce. Krátce řečeno jde o vůz, který vás uhrane!


 


Model, který se poprvé představí na ženevském autosalonu 2015, se do prodeje dostane v Evropě v červnu 2015.


 


„Nová DS 5 je víc než jen nový vůz. Je to DS, která odstartovala identitu naší značky. 60 let po zrození původní DS. Od ní přebírá nová DS 5 veškeré DNA a především nám umožňuje potvrdit náš cíl: zařadit se mezi nejluxusnější francouzskou kvalitu!“ Yves Bonnefont, generální ředitel značky DS.


 


NOVÁ PŘEDNÍ MASKA PRO NOVOU ZNAČKU


„Vůz DS 5, který je označován jako koncept na kolech, představuje jedinečný výtvor expresivního a hypnotického stylu. Pro novou DS 5 jsme se rozhodli zachovat přednosti předcházející DS 5, které výrazným způsobem vytvářejí jeho identitu, a současně posílit principy DS. Nejsymboličtějším příkladem je pochopitelně přední maska!“ Thierry Metroz, ředitel pro styl DS.


 


Přední maska je neopominutelným prvkem každého prémiového vozu. Ta nové DS 5 přináší vyšší statut a výraznější charakter. Tvoří ji vertikální maska chladiče, na které je hrdě umístěno logo DS, DS Wings jako připomínka původní DS – nové světlomety.


 


Cílem autorů masky chladiče DS Wings šestiúhelníkového tvaru bylo zaujmout na první pohled jedinečným propracovaným grafickým designem. Chromem orámovaná maska – což ještě více zdůrazňuje její eleganci – je prodloužena 2 světelnými lištami uvnitř světlometů.


 


Nová DS 5 nabízí stejně jako vozy DS 3 a DS 3 Cabrio nový světelný podpis značky s novými světlomety využívajícími technologii LED, xenonovou technologii a nové směrovky s posuvem světla. Tyto světlomety pečlivě zasazené do přední masky výrazně přispívají k její identitě a současně nabízí kvalitu osvětlení a jsou především zosobněním elegance a péče o detail značky DS! Tyto světlomety, které se poprvé objevily v červenci loňského roku u vozu DS3, se budou používat u všech vozů DS.