Nové BMW 2 Active Tourer a nové BMW 2 Gran Tourer v bodech

bmw-2

Nová BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer nabízejí dostatek prostoru, působivou všestrannost, vynikající komfort a dynamické jízdní vlastnosti, kterými je značka BMW pověstná.


Modernizované modely segmentu Sport Activity Tourer (SAT) jsou poháněny nejnovější generací pohonných jednotek• Inovované modely BMW řady 2 Active Tourer a BMW řady 2 Gran Tourer budou uvedeny na trh v březnu 2018. Prodeje prvního modelu BMW segmentu Sport Activity Tourer (SAT) v rámci třídy kompaktních prémiových vozů mezi roky 2014 a 2017 přesáhly 380 000 kusů. Tyto dva modely, vyznačující se vysoce funkčním prostorovým konceptem, se tak zařadily mezi bestsellery značky. Největším dosavadním odbytištěm je Německo, následované Čínou a Velkou Británií. BMW prostřednictvím modelů řady 2 Active Tourer a Gran Tourer úspěšně oslovilo nové zákazníky, pro více než 70 % z nich šlo o první vůz BMW.• Nový design předních partií se širokým nasávacím otvorem ve spodní části a výraznějšími ledvinkami masky chladiče podtrhuje sportovní eleganci modelu. Šíři vozu opticky zvýrazňuje také nově pojatý zadní nárazník, sportovní akcent dodávají i mohutnější koncovky výfuku s větším průměrem (všechny čtyřválcové motory navíc nově disponují dvojitou koncovkou výfuku). Ještě dynamičtější a atraktivnější vzhled zajistí modelům BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer volitelně dodávaný paket M Sport.• Možnosti individualizace nově rozšiřují dva odstíny laku (Jucaro Beige a Sunset Orange) a šestice nových designů kol z lehkých slitin v průměrech 17, 18 a 19 palců. Prémiový charakter interiéru dokreslují nové možnosti volby čalounění v kombinaci látka/Sensatec nebo kůže.• Nový design volitelných LED předních světlometů i adaptivních LED světlometů a asistent dálkových světel. Typické dvojité kruhové světlomety mají atraktivní šestiúhelníkový akcent, který zvýrazňuje moderní charakter vozu. Nová jsou i volitelná LED přední mlhová světla.• Nejnovější generace zážehových i vznětových motorů prošla úpravami s cílem dalšího zvýšení hospodárnosti – upraven byl například klikový hřídel, thermomanagement, časování ventilů či přeplňování. BMW řady 2 Active Tourer nabízí výkon od 80 kW/109 k do 170 kW/231 k, pohonné jednotky BMW 2 Grand Tourer disponují výkony od 80 kW/109 k do 141 kW/192 k. Kombinovaná spotřeba nových motorů z rodiny BMW EfficientDynamics činí 4,3–6,4 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 v rozmezí 112–147 g/km.• Všechny vznětové motory budou od března 2018 vybaveny systémem SCR (Selective Catalytic Reduction), který k efektivnímu snížení emisí oxidů dusíku využívá vstřikování roztoku močoviny (AdBlue), a dále zásobníkovým katalyzátorem NOx a filtrem pevných částic. Všechny čtyřválcové vznětové motory disponují technologiemi BMW TwinPower Turbo s dvojicí turbodmychadel.• Plug-in hybridní model BMW 225xe iPerformance Active Tourer s elektrickým dojezdem až 45 km, celkovým výkonem 224 k a spotřebou paliva (kombinovanou) 2,3–2,5 l/100 km (emise CO2 52–57 g/km).
• Pro oba modely je poprvé k dispozici sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic, v nabídce společně s osmistupňovou převodovkou Steptronic a šestistupňovou manuální převodovkou. Model 220i je standardně vybaven novým dvouspojkovým ústrojím Steptronic, varianty 225i xDrive a 220d standardně využívají osmistupňovou převodovku Steptronic.• Inovativní koncept konektivity s nejnovější generací systému iDrive (k dispozici od 7/2017). Volitelný navigační systém s 6,5- nebo 8,8palcovým dotykovým displejem, hlasové ovládání a ovladač iDrive s dotykovým rozhraním.• Služby BMW ConnectedDrive Services (dostupné od 7/2017) nabízejí výjimečné možnosti konektivity. Dopravní informace v reálném čase (RTTI – Real Time Traffic Information), upozornění na čas odjezdu založené na dopravní situaci, sdílení destinací prostřednictvím aplikace, webu a kalendáře, plus funkce Microsoft Exchange ke sdílení a úpravě
e-mailů, dat v kalendáři a kontaktů. Indukční dobíjení kompatibilních telefonů a WiFi hotspot pro až deset zařízení jsou také součástí nabídky.• Široká nabídka asistenčních systémů včetně aktivního systému pro udržování rychlosti v rozmezí 0 až140 km/h a asistentu jízdy v kolonách, který automaticky udržuje vůz v jízdním pruhu až do rychlosti 60 km/h. Oba jmenované systémy jsou součástí volitelné výbavy Driving Assistant Plus.