Nové MINI John Cooper Works Countryman

slider-mini

MINI Countryman je ve své aktuální druhé generaci největším a nejpraktičtějším modelem z celé palety vozů tradiční britské značky.


A nové MINI John Cooper Works Countryman přidává další superlativ: jeho motor o výkonu 170 kW/231 k je tím nejvýkonnějším, jaký kdy našel místo pod kapotou MINI. V kombinaci se sériovým pohonem všech kol a celkovou robustností posouvá jízdní zážitky na zcela novou úroveň na silnici i mimo zpevněný povrch. Zrychlení na 100 km/h zabere pouhých 6,5 s, a to jak se standardní 6stupňovou manuální převodovkou, tak i s volitelnou 8stupňovou sportovní převodovkou Steptronic (kombinovaná spotřeba paliva: 7,4 l/100 km; kombinované emise CO2: 169 g/km).


Skvělé výkony nového MINI John Cooper Works Countryman jsou reflektovány pružností při sprintu, ale i obratností v zatáčkách a v neposlední řadě značným účinkem výkonné brzdové soustavy. Za celkovými kvalitami není jen rozsáhlé využití závodních zkušeností John Cooper Works v oblasti pohonného ústrojí a pohonu všech kol, ale také sportovní podvozek, 18palcová kola JCW z lehkých slitin, sportovní brzdový systém Brembo, speciální karoserie s optimalizovanými aerodynamickými prvky a specifický kokpit se sportovními sedadly JCW. Mimořádná pozice nového MINI John Cooper Works Countryman je v rámci kompaktního prémiového segmentu podtržena standardně dodávanými exkluzivními prvky, jako jsou volič jízdních režimů MINI, LED přední světlomety, komfortní přístup a rádio MINI Visual Boost.


Nové MINI John Cooper Works Countryman - přehled:
1. 4válcový přeplňovaný motor o výkonu 170 kW/231 k 350 Nm.
2. Sériově dodávaný optimalizovaný pohon všech kol ALL4.
3. Sportovní podvozek, brzdový systém Brembo a 18palcová kola z lehké slitiny.
4. Motor, podvozek a aerodynamika upravená dle závodních zkušeností JCW.
5. Zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,5 s, tedy o 0,8 s kratší než u MINI Cooper S Countryman ALL4, maximální rychlost: 234 km/h.
6. Aerodynamický kit JCW s velkými nasávacími otvory vpředu.
7. Specifický interiér se sportovními sedadly JCW.
8. Exkluzivní standardní výbava včetně LED světlometů, voliče režimů MINI a komfortního přístupu.
9. Pět plně čalouněných sedadel, nárůst prostoru, větší zavazadlový prostor a variabilita než u předchůdce.
10. Osobní asistent mobility pro každodenní použití MINI Connected.


Více výkonu, místa i závodnických dojmů v jakékoliv situaci.
Nové MINI John Cooper Works Countryman je nástupcem prvního výkonného kompaktu značky s pohonem všech kol ALL4. Proti předchůdci vyniká hlavně výkonem vyšším o 10 kW/13 k, optimalizovaným pohonem ALL4 a také nárůstem vnějších rozměrů a prostoru, větší univerzálností a funkčností. Karoserie je o 17 cm delší, o 3 cm širší a stojí na rozvoru o 7,5 cm delším než předchůdce, což výrazně zvyšuje prostornost na všech pěti plně polstrovaných sedadlech. Objem zavazadlového prostoru lze sklopením opěradel zvýšit ze základních 450 až na 1390 litrů.
Světová premiéra v Šanghaji, na trhu již nyní.


Nové MINI John Cooper Works Countryman se veřejnosti poprvé představil v dubnu 2017 na Shanghai Motor Show. Již nyní je lze objednávat u prodejců MINI.