Nové modely Golf Alltrack

vw_all

 


S příchodem nejnovější generace na základě modelu Golf VII dospěl tento bestseller v stylový všestranný vůz, který oslovuje nejrůznější cílové skupiny. Současná nabídka začíná verzí Golf Variant 1.2 TSI BlueMotion Technology Trendline s výkonem 63 kW/85 k a končí novým modelem Golf R Variant s výkonem 221 kW/300 k. Rozšíření modelové řady reaguje na trvale rostoucí poptávku po stále individuálnějších verzích modelu Golf Variant. V roce 2015 proto debutují hned tři nové exkluzivní modely, které odpovídají tomuto trendu a vnášejí svěží vítr do třídy kompaktních kombi: Golf Alltrack, již zmíněný Golf R Variant a Golf GTD Variant. Všechny uvedené modely vznikly na základě modulární platformy MQB pro vozy s motory uloženými vpředu napříč. Volkswagen přitom může na tomto inovativním technickém základě realizovat všechny myslitelné druhy pohonu.


Výš. Nový Golf Alltrack spojuje to nejlepší ze silničních a terénních světů. Lifestylové kombi se sériově dodávaným pohonem všech kol a individualizovaným designem prokáže své silné stránky v jakémkoli terénu a nekapituluje ani před nejvyššími průsmyky, například cestou na zimní lyžařskou dovolenou. Hlavní parametry: 4MOTION, čtyři motory s vysokým točivým momentem a výkonem od 81 kW/110 k do 135 kW/184 k a světlá výška zvýšená o 20 mm.


Rychleji. Nový Golf R Variant byl vyvinut společností Volkswagen R GmbH pro řidiče, kteří chtějí být skutečně rychlejší. Rychlejší ve smyslu čistokrevného sportovního vozu. Volkswagen proto přenesl do modelu Golf Variant motor a podvozek z modelu Golf R. Výsledkem je jedno z nejsportovnějších kompaktních kombi. Hlavní parametry: Variant s pohonem všech kol, výkonem 221 kW/300 k a jízdními vlastnostmi, které zaručují výjimečné zážitky dokonce i na Severní smyčce Nürburgringu.


Dál. Nový Golf GTD Variant byl koncipován pro všechny motoristy, kteří chtějí dojet dál ve sportovním stylu a hledají tedy velmi dynamický automobil s nejnižší spotřebou paliva. Volkswagen proto poprvé přenesl do modelu Variant koncepci modelu GTD. Vznikl tak "dálkový expres" nové generace. Hlavní parametry: pohon předních kol s výkonem 135 kW/184 k, zdokonalená aerodynamika se sportovním podvozkem sníženým o 15 mm.


Golf Alltrack - výš


První Alltrack na základě modelu Golf Variant. V roce 2012 překlenul Volkswagen propast mezi silničním a terénním světem modelem Passat Alltrack. Nejúspěšnější německý výrobce automobilů nyní přenáší tento koncept do další třídy s novým modelem Golf Alltrack. Mezi technické a stylistické rysy modelu Golf Alltrack patří sériově dodávaný pohon všech kol 4MOTION, vyšší světlá výška, ochrana karoserie rozšířenými podběhy kol a bočními prahy, nově tvarované nárazníky a mnoho dalších osobitých prvků vnější a vnitřní výbavy. Pro Golf Alltrack jsou k dispozici jeden zážehový (TSI) a tři vznětové motory (TDI) - vesměs výkonné jednotky s přímým vstřikováním paliva a přeplňováním