Nový C4 Cactus - jaké má novinky v interiéru

citroenc4-cactus-interier

 


Interiér vozu Nový C4 Cactus vyniká komfortem, díky němuž se v něm posádka cítí jako v bavlnce.

MIMOŘÁDNĚ KOMFORTNÍ HATCHBACK: NOVÝ ROZMĚR DOSTUPNÝ PRO VŠECHNY KOMFORTNÍ JÍZDA: NEJPOHODLNĚJŠÍ Z KOMPAKTNÍCH HATCHBACKŮ PREMIÉRA V EVROPĚ: odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy ™(PROGRESSIVE HYDRAULIC CUSHIONS ™ - PHC)
Nový C4 Cactus poprvé v Evropě představuje odpružení podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy (Progressive Hydraulic Cushions™ – PHC), což je novinka značky Citroën, která se poprvé objevila u vozu C5 Aircross v Číně a má se používat u budoucích vozů v nabídce. Zkušenost značky Citroën v oblasti nápravového systému již není nutné dokazovat. Komfort odpružení je již 98 let jedním ze základních principů značky. Zákazníci si v průběhu let komfort vozů značky Citroën, který je odlišný od všeho ostatního na trhu, velmi oblíbili. A na základě této zkušenosti a na základě know-how inženýrů značky Citroën bylo vyvinuto nové odpružení, jehož cílem je vylepšit kvalitu odfiltrování nerovností, jež je pro Citroën typická a zákazníci značky ji vyhledávají.
V rámci vývoje nového odpružení bylo podáno 20 patentů. Princip jeho fungování je jednoduchý. Zatímco klasické odpružení tvoří tlumič, pružina a mechanický doraz, k „Progressive Hydraulic CushionsTM“ se přidávají dva hydraulické dorazy – jeden pro rozpínání a jeden pro stlačení. Odpružení tak pracuje ve dvou fázích podle potřeb zatížení:
• V případě mírného stlačení a rozpínání řídí pružina a tlumič společně vertikální pohyby bez toho, že by se musely zapojit i hydraulické dorazy. Přítomnost těchto dorazů však inženýrům umožnila nabízet větší volnost zdvihu vozu, což vytváří dojem „létajícího koberce“ a pocit, že auto nad nerovnostmi vozovky doslova letí.
• V případě většího stlačení a rozpínání se k pružině a tlumiči přidává i hydraulický doraz rozpínání nebo stlačení, které postupně pohyb zpomalují, takže na konci nedojde k prudkému zastavení. Na rozdíl od klasického mechanického dorazu, který absorbuje energii, ale část jí vrátí zpět, hydraulický doraz tuto energii absorbuje a rozptýlí. Díky tomu nedojde k odrazu.

Díky tomuto technickému inovativnímu řešení poskytuje Nový C4 Cactus vynikající komfort a efekt létajícího koberce, aniž by došlo ke zhoršení chování vozu a potěšení z jízdy.SEDADLA ADVANCED COMFORT PRO VŠECHNY ČLENY POSÁDKY
Pro ještě větší pohodlí jsou všechna přední sedadla vozu Nový C4 Cactus opatřena novou pěnu s vysokou hustotou, která zlepšuje pohodlí při sezení. Nová pěna hustotou rovněž zajišťuje optimální komfort v průběhu času, ani po dlouhých hodinách jízdy nedochází k jakémukoliv sesedání, sedadla rovněž po několika letech používání nestárnou.
Kromě toho se u 3 stylů interiéru vozu Nový C4 Cactus (Metropolitan Red, Wild Grey, Hype Red) objevují ve světové premiéře sedadla Advanced Comfort. Jedná se o celý soubor vylepšení, která přinášejí komfortní dojem tuhosti, komfortní držení těla a dynamický komfort, aby se cestující cítili stejně jako doma v křesle v obývacím pokoji! Přední sedadla i zadní lavice jsou pokryta vizuálně strukturovanou pěnou o tloušťce 15 mm pro vizuálně i fyzicky pohodlné sezení:
• Vizuálnímu komfortu sedadel byla věnována velká pozornost, cílem bylo vytvořit viditelné a skutečné polstrování, které se inspirovalo legendárními hatchbacky značky, jako byly vozy CX nebo Xantia. Toto polstrování vytváří nepopiratelný vizuální podpis vozu a poskytuje komfort, který ještě posiluje prošití a grafické prvky, jež jsou součástí formálního jazyka používaného u vozů Nový C3, Nový C3 Aircross nebo Nový C5 Aircross.
• Komfortní držení těla je nesmírně důležité, napomáhají mu široké sedáky i opěradla, zesílené opěrky, výškové nastavení sedadla řidiče i spolujezdce vepředu a nastavení bederní opěrky u sedadla řidiče pro ideální opěrku bederní páteře. V kombinaci s výškovým a hloubkovým nastavením volantu nalezne řidič snadno svou polohu pro optimální jízdní komfort.
• Subjektivní komfortní dojem tuhosti sedadel byl posílený, již od prvního kontaktu nabízí díky zesílené pěně měkkost i oporu.
• Dynamický komfort, který je pro dobrou oporu zejména při dlouhých cestách nezbytně nutný, zajišťuje strukturovaná a na povrchu zesílená pěna spojená s pevnou částí uprostřed sedadla
„Citroën s vozem Nový C4 Cactus spouští svou ofenzívu v oblasti komfortu a představuje dvě exkluzivní novinky značky vzešlé z programu Citroën Advanced Comfort®: v evropské premiéře odpružení s tlumiči s hydraulickými dorazy a ve světové premiéře sedadla Advanced Comfort. Nový C4 Cactus tak nabízí bezkonkurenční komfort přístupný běžným zákazníkům, vycházející z know-how značky z hlediska pohody na palubě.“ Xavier Peugeot, produktový ředitel značky Citroën


POSÍLENÍ AKUSTICKÉ IZOLACE
Akustická izolace je jedním z hlavních prvků ovlivňujících komfort jízdy. Koncepce vozu Nový C4 Cactus se na akustiku velmi zaměřila: vůz získal zesílená okna, zapouzdření zadních oken, těsnění kolem všech otvorů, akustické čelní sklo, více materiálu u čelní příčné stěny oddělující motor a u podlahy. Nový C4 Cactus poskytuje cestujícím vylepšené odizolování od vozovky: snížený hluk při jízdě a menší aerodynamický hluk, výrazně zlepšená izolace bloku motoru a podlahy.


 KOMFORT POBYTU NA PALUBĚ: PRO USNADNĚNÍ A ZJEDNODUŠENÍ ŽIVOTA
VELKÁ PROSTORNOST
Nový C4 Cactus nabízí díky důmyslné koncepci vynikající prostornost. Vzhledem k rozvoru o délce 260 cm v něm může 5 členů posádky cestovat v naprostém klidu a pohodlí:


• Díky jednoduché palubní desce a vydutým opěradlům předních sedadel se uvolnil prostor ve výši kolen pro celou posádku. Airbag spolucestujícího přesunutý do stropu (Airbag in Roof) uvolnil prostor pro nohy spolucestujícího vepředu, zatímco cestující vzadu mohou vsunout nohy pod přední sedadla.
• Prostor ve výši loktů byl zvětšen díky vydutým panelům dveří, cestující si tak mohou pohodlně a přirozeně položit ruku na opěrku protáhlého tvaru s měkkým povrchem.
• Zavazadlový prostor je díky krychlovému tvaru velmi praktický a ve spojení se zadní lavicí dělenou v poměru 1/3 : 2/3 nabízí objem 358 l, který lze po sklopení lavice zvětšit až na 1 170 l.


UŽITEČNÉ A DŮMYSLNÉ ODKLÁDACÍ PŘIHRÁDKY
Nový C4 Cactus má k dispozici celou řadu důmyslných a funkčních odkládacích přihrádek, které jsou velmi dobře rozmístěny po celé kabině:
• Na palubní desce je před spolujezdcem umístěna velká uzavřená schránka Top Box, kterou má řidič na dosah ruky, dále je tu velká přihrádka s protiskluzovým povrchem, která je umístěná ve spodní části palubní desky na straně spolujezdce;
• Ve vyvýšené středové konzole je umístěna nová hluboká uzavřená odkládací schránka a plocha pro odložení telefonů s protiskluzovou vrstvou, poblíž které se nacházejí zásuvky 12 V a USB, a před řadicí pákou jsou umístěny 2 držáky na nápoje;
• Ve dveřích jsou velké schránky, do nichž se vejde pro několik lahví o objemu 1,5 l: jedna je umístěna vodorovně v předních dveřích a dvě vertikálně v zadních dveřích;
• Kapsy na zadní straně opěradel předních sedadel.


VÝBAVA USNADŇUJÍCÍ ŽIVOT VE DNE I V NOCI
K pohodlí samozřejmě přispívají prvky výbavy usnadňující každodenní život ve voze:
• Stropní světla s LED diodami v přední i zadní části vozu pro osvětlení celé kabiny, umožňující například připnout dítě k sedačce i v úplné tmě nebo najít ztracený předmět;
• Elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko pro klidnou noční jízdu bez oslnění;
• Elektricky sklopitelná vnější zpětná zrcátka, buď na vyžádání, nebo při zamknutí, aby nedošlo k poškození vozidla při zaparkování v úzkém prostoru nebo pro ověření, že vůz je řádně uzamknut;
• Impulzní otevírání oken s ochranou proti přiskřípnutí usnadňující život zejména při projíždění mýtných bran nebo závor u parkovišť.