Nový Volkswagen GolfRVariant

vw_golfr

 


Nový Golf R Variant* je jedním z mála kompaktních sportovních vozů, které nabízejí dostatek místa pro celou rodinu nebo přepravu rozměrného sportovního náčiní či jiných předmětů potřebných k rozmanitým aktivitám ve volném čase. Nic z toho přitom není na úkor dynamiky. Přeplňovaný motor modelu Golf R Variant poskytuje nejvyšší výkon 221 kW/300 k a jeho maximální točivý moment 380 N.m je přenášen prostřednictvím sériově dodávané šestistupňové převodovky DSG a pohonu všech kol 4Motion. Tato vyspělá technika zajišťuje nejvyšší míru trakce, sportovních výkonů a aktivní bezpečnosti. K tomu je nutné připočítat sportovní podvozek (snížený o 20 mm), inovativní progresivní řízení a - pro jízdu na závodním okruhu - deaktivovatelný elektronicky řízený stabilizační systém ESC. Golf R Variant zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 5,1 sekundy. Hospodárnost přeplňovaného čtyřválce dokládá hodnota průměrné spotřeby paliva 7,0 litru na 100 kilometrů v kombinovaném cyklu EU.


 


Potenciál modelu Golf R Variant v oblasti jízdní dynamiky se odráží také ve výrazném designu. Sportovní charakter je v zadní části vozu umocněn nárazníkem v designu R, difuzorem v černém lesklém laku a čtyřmi chromovanými koncovkami výfukové soustavy. Vpředu dává Golf R Variant o sobě vědět rovněž nárazníkem ve specifickém designu R s mimořádně velkými otvory pro přívod vzduchu, osobitou mřížkou masky chladiče (s logem "R") a bi-xenonovými světlomety s integrovanými světly pro denní svícení.  Navíc tvoří diody LED pro denní svícení pod dvojitými světlomety stylisticky výrazné dvojité "U". Výsledkem je mimořádně působivý světelný design ve dne i v noci. Celkový sportovní dojem završují matně chromované kryty vnějších zpětných zrcátek.


 


V interiéru nového modelu Golf R Variant navozují sportovní atmosféru vrcholná sportovní sedadla s logem "R" na opěradlech, modré dekorační osvětlení, ozdobné obložení "Carbon Touch", automatická klimatizace a rádio s přehrávačem CD ("Composition  Media"). Volkswagen nabízí pro Golf R Variant na přání mj. kožený paket Nappa "Carbon Style".


 


Sportovní Golf Variant nabízí i při plném obsazení pěti osobami pozoruhodně velký zavazadlový prostor o objemu 605 litrů (do výšky opěradel zadních sedadel). Při využití délky až k opěradlům předních sportovních sedadel a výšky až po strop vzroste objem zavazadlového prostoru dokonce na 1620 litrů.


 


První vozy Golf R Variant se na českých silnicích objeví na přelomu dubna a května letošního roku.