Peugeot Instinct Concept přináší svobodu cestování

Peugeot-Instinct-Concept


Kdo nikdo nesnil o autě, které poskytuje řidiči i posádce svobodu a dokonalé pohodlí, a přitom bere ohled na okolí?


O autě, které nás chápe, které nás zná tak dobře, že může předvídat každé naše přání? O autě, které je naladěno na stejnou vlnu jako my? O autě, které si poradí s překážkami a zajistí snadnou a příjemnou jízdu?
Peugeot k tomuto koncepčnímu vozu přistoupil s jediným cílem, a tím byla svoboda. Svoboda zvolit si režim řízení a zážitky. Svoboda pohybu. Výsledný výtvor dostal název PEUGEOT INSTINCT CONCEPT.


Vůz Peugeot nabízí něco nového, zážitek navíc. Naši zákazníci to potvrzují, úspěch nového vozu Peugeot 3008 je toho důkazem, a totéž bude platit v budoucnu s vozy se samočinným řízením. Tento zážitek má své jméno svoboda! Jean Philippe Imparato, generální ředitel společnosti Peugeot
Samsung Artik™ Cloud vytváří snadnou a transparentní interakci mezi připojenými zařízeními a službami, aniž by se uživatel musel starat o to, jaké technologie k tomu byly použity. Díky spojení Peugeot Instinct Concept a Samsung Artik™ Cloud se naše vize autonomního automobilu stává skutečností. Luc Julia, zástupce ředitele pro inovace, Samsung Electronics
Vymyslet design auta se samočinným řízením je vzrušující výzva. Jde o to spojit protiklady, tedy aktivní řízení a autonomní režim, s jediným cílem: zachovat požitek z jízdy a vyvolat emoce. Peugeot Instinct Concept je první koncept autonomního vozu, který nijak neubírá na potěšení z jízdy. Gilles Vidal, šéfdesigner značky Peugeot


Peugeot Instinct Concept v kostce
Autoři koncepčního vozu Peugeot Instinct Concept se řídili jediným heslem, a tím je svoboda. Svoboda zvolit si režim řízení, svoboda pohybu, svoboda díky konektivitě. Tento koncepční vůz plní touhy i potřeby svého uživatele.
Peugeot Instinct Concept ztělesňuje trvalé spojení mezi značkou a potěšením z jízdy prostřednictvím autonomního vozu se samočinným řízením Peugeot.
Samočinné řízení znamená příští automobilovou revoluci. Tuto technologii budou schopni nabízet všichni výrobci. Rozdíl bude spočívat v tom, jak na to půjdou.
Poprvé v historii přichází auto s funkční platformou I.o.T [1] . Jde o platformu Samsung Artik Cloud, která spojuje automobil s cloudem svého majitele.
Peugeot Instinct Concept funguje v celkové symbióze s celou řadou připojených zařízení a vytváří zcela nový přístup k mobilitě. Vůz využívá data, která se s ním uživatel rozhodne sdílet a která pocházejí z chytrých telefonů, hodinek nebo systémů inteligentních budov.Každodenní aktivity nyní probíhají plynule, bez přerušení. Peugeot Instinct Concept se zapojuje do různých aktivit od ovládání funkcí v domě svého majitele (např. zamykání, osvětlení), přes cestování, trávení volného času, až po práci.
Peugeot Instinct Concept nabízí čtyři režimy jízdy, dva klasické (Drive Boost nebo Drive Relax) a dva samočinné (Autonomous Sharp nebo Autonomous Soft).
Systém Peugeot Responsive i Cockpit přináší nový pohled na kabinu, která je přizpůsobená potřebám samočinného řízení. Rozhraní se konfigurují před, během a po použití – podle zvoleného způsobu jízdy a profilu uživatele.
Řidič si po celou dobu ponechává nad vozem Peugeot Instinct Concept kontrolu. V režimu se samočinným řízením může provést příkaz či manévrovat prostřednictvím zařízení i Device na středové konzole.
Peugeot Instinct Concept je vyjádřením nadčasového stylu. Dokonalé linie vozu vlastnosti zvýrazňují aktivní aerodynamické prvky.


 


Peugeot Instinct Concept, to nejlepší z I.o.TPeugeot Instinct Concept zajišťuje plnou konektivitu automobilu.
Služby a zařízení s mobilním připojením rozšiřují naše vlastní možnosti a navazují na ně. Peugeot se rozhodl je jednodušším a plynulejším způsobem integrovat do svých vozů, a přinést tak svým zákazníkům klidný, intenzivní a bezprecedentní zážitek z jízdy. Zážitek, který dává našim klientům kontrolu nad vlastní mobilitou a dodává jim veškerou svobodu. Aude Brille, manažer pro strategii Peugeot
V případě koncepčního vozu Peugeot Instinct Concept jsme se inspirovali přírodou, a to především člověkem. Ten se učí od svého okolí a získává nezávislost. Stejně tak Peugeot Instinct Concept se opírá o „deep learning“, učební metodu, která pomáhá stanovit profil uživatele. Za tímto účelem propojuje platforma I.o.T (Internet of Things) Samsung Artik Cloud předměty každodenního života a spojuje data, která získává z chytrých hodinek, telefonů, sociálních sítí. Může se i připojit k inteligentní budově, k televizi, audio streamingu, systému Home Assistant – počítači atd. Auto je samo o sobě cenným zdrojem informací, protože nás provází v každodenním životě a zná naše obvyklé trasy, oblíbená místa, řidičské návyky ...Data zpracovává Peugeot a Sentiance, podnik Data Science, výsledkem jsou jednoznačné údaje, pomocí kterých lze jednotlivé profily nadefinovat. Tato analýza je dynamická a neustále se doplňuje. Peugeot Instinct Concept tak dokáže předkonfigurovat nebo přizpůsobit svou architekturu a plně tak uspokojovat potřeby a touhy svého uživatele.


Pondělí, 7:45
Odjíždíte na schůzku v 8:30 o patnáct minut dříve než obvykle. Navigační systém a váš diář se s ohledem na provoz a počasí sesynchronizovaly a nabídly vám přesunout odjezd o patnáct minut, abyste byl na místě včas. Po usednutí do vozu spustí systém FOCAL Hi Fi skladbu, kterou jste si přehrával doma. Po nastartování motoru se automaticky uzamknou dveře domu.
Úterý 21:00
Po návštěvě v posilovně jste velmi unavený. Peugeot Instinct Concept to prostřednictvím vašich chytrých hodinek zjistí a sám se přepne do režimu Autonomous Soft. Po cestě domů si tak můžete odpočinout. Jakmile se vůz přiblíží k domu, rozsvítí se venkovní osvětlení, aby bylo dobře vidět místo na zaparkování.
Čtvrtek 8 :00
Včera jste se moc nehýbal, auto vám navrhne zaparkovat deset minut chůze od kanceláře a dojít to pěšky, abyste se udržoval v kondici.
Pátek 14:00
Cesta na schůzku vede po dálnici a klikaté silnici. První část trasy pokrývá režim Autonomous Sharp. Pak vzhledem k tomu, že máte rád dynamické řízení, se auto nastaví při opuštění dálnice samo do režimu Drive Boost.
Uživateli auto nabízí nebývale hladký zážitek z jízdy. Okolí mu totiž na cestách pomáhá. Auto přednastaví výbavu: jízdní režim, nastavení rozhraní a sedadel, osvětlení interiéru, HiFi systém atd. Rozhoduje však nakonec člověk, který volí mezi ručním ovládáním a autonomním režimem.


Čtyři režimy, které jsou k dispozici, umožňují mimořádně přesné řízení. Režim Drive Boost je zaměřen na jízdní dynamiku. Drive Relax využívá ADAS (Advanced Driving Assistance Systems), který pomáhá řidiči. Zahrnuje například automatické přepínání světel nebo aktivní tempomat.
V autonomním režimu Autonomous Soft je důraz kladen na komfort. Cesty mohou být o něco delší, takže je čas na sledování filmu, čtení nebo odpočinek. A konečně režim Autonomous Sharp optimalizuje dobu jízdy a nabízí přesné a účinné jízdní vlastnosti.