Peugeot Partner Tepee Electric - elektrický pohon nových rozměrů

peugeot-tepee

Nový Peugeot Partner Tepee Electric v sobě spojuje oceňované přednosti víceúčelového vozu Partner Tepee s potěšením z řízení elektromobilu.


Nabízí komfort pěti cestujícím, kteří mají k dispozici velkorysou kabinu s velkou mírou modularity. Peugeot Partner Tepee Electric byl vyvinut pro stále narůstající klientelu, která se snaží skloubit elektrickou mobilitu s různorodými každodenními činnostmi, ať už osobními nebo pracovními. Jeho homologovaný dojezd 170 km vyhovuje potřebám převážné většiny evropských motoristů, kteří denně najezdí v průměru méně než 60 km.


Prostornost a modularita na nejvyšší úrovni
Nový Peugeot Partner Tepee Electric nabízí prostornost a praktičnost – vlastnosti, kterými se proslavil už Peugeot Partner Tepee. Díky své modularitě pojme elektrický Partner pohodlně 5 osob a současně uveze objemné předměty:
• 5 samostatných sedadel, přičemž 3 sedadla ve 2. řadě lze zcela vyjmout a ve voze tak vznikne rovná podlaha;
• objem zavazadlového prostoru je jeden z nejlepších v kategorii – s 5 osobami na palubě činí 1350 litrů, po vyjmutí sedadel druhé řady a se 2 osobami na palubě dosahuje 3 000 litrů;
• Přístup do zavazadlového prostoru je za všech okolností usnadněný díky velkým zadním výklopným dveřím a otevíratelnému zadnímu oknu.
Tato vynikající modularita se dokáže přizpůsobit všem druhům činností. Tento 100% elektrický vůz lze využívat k soukromým i firemním účelům, ke každodenní přepravě i k víkendovému výletu s jízdními koly.
Každodenní praktičnost


Nový Peugeot Partner Tepee Electric nabízí pro ještě větší klid a pohodlí během cest funkce dálkově ovládané prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače:
• naprogramování vytápění nebo klimatizace kabiny;
• kontrola stavu nabití baterie;
• odhad délky dobíjení.


Naprogramování vytápění a klimatizace na dálku umožňuje přednastavit teplotu v kabině ještě před nástupem do vozu. Pokud se naprogramování provede alespoň 30 minut předem, čeká na řidiče optimální tepelný komfort. Tato exkluzivní funkce funguje bez ohledu na to, zda se vůz nabíjí, nebo ne.


Nový Peugeot Partner Tepee Electric je vybaven širokou řadou užitečných a účinných prvků výbavy usnadňujících bezpečnost, řízení a každodenní život. Komfortní a ergonomická kabina poskytuje 78 litrů otevřených nebo uzavřených úložných přihrádek.


Součástí sériové výbavy je tempomat, přímý systém detekce podhuštění pneumatik, elektronický systém kontroly stability ESP spojený s funkcí Hill Assist (pomoc při rozjezdu do svahu), manuální klimatizace, rádio/CD/MP3, dvoje boční posuvné dveře a výškově nastavitelné sedadlo řidiče.
Couvací kamera, která je k dispozici za příplatek, využívá velký barevný displej a usnadňuje běžné parkovací manévry. Kromě zadního parkovacího senzoru, který je již k dispozici sériově u 2. úrovně výbavy, může být vůz vybaven předním parkovacím asistentem usnadňujícím manévry při nízké rychlosti.
Peugeot Partner Tepee Electric je vybaven velkým barevným dotykovým displejem 7'' dokonale zabudovaným do středu palubní desky, kde je v optimální vzdálenosti pro ovládání i pro sledování. Tento systém, který je standardně k dispozici u 2. stupně výbavy, poskytuje snadný přístup k různým funkcím vozidla: palubní počítač, AM/FM rádio nebo digitální DAB rádio (Digital Audio Broadcasting – za příplatek), přehrávání hudby uložené v přenosném zařízení, hands free telefon a navigace.
Vůz nabízí také to nejlepší z možností konektivity: Bluetooth®, USB port, zásuvka typu Jack a funkci MirrorScreen. Systém MirrorScreen umožňuje přenést mobilní aplikace připojeného chytrého telefonu kompatibilního s komunikačními protokoly Mirrorlink® [1] nebo Carplay® na velký dotykový displej vozu a snadno a bezpečně je tak používat.Výhody mobility s nulovými emisemi
Nový Peugeot Partner Tepee Electric nabízí kromě modularity a praktičnosti i specifické výhody spojené s jeho elektropohonem. Díky němu mohou uživatelé řídit v nízkoemisních zónách nebo v místech, kde je dočasně vyhlášená regulace provozu, aniž by to mělo dopad na praktičnost používání nebo potěšení z jízdy. Stále více obcí a měst podporuje rozvoje elektromobilů, kterým poskytuje výhody, jako je bezplatné nebo zlevněné parkování nebo vyhrazené jízdní pruhy. V případě firemních aut jsou elektromobily osvobozeny od určitých daní, jako je ve Francii daň z firemních motorových vozidel. Režim rychlého nabití na 80 % během 30 minut, který je k dispozici v rámci příplatkové výbavy, umožňuje častější běžné denní jízdy. Tato nová 100% elektrická verze snižuje dopad na životní prostředí a zároveň nabízí perfektní řešení vhodné pro nejrůznější každodenní činnosti.


Atraktivní provozní náklady
Nový Peugeot Partner Tepee Electric také nabízí bezstarostnou údržbu, jejíž náklady jsou o přibližně 30 % nižší než u vozu se spalovacím motorem:
• Na jeho trakční baterii je poskytována záruka na 8 let nebo 100 000 km, na elektrické hnací ústrojí je záruka pět let nebo 50 000 km, podle toho, co nastane dříve;
• Servisní interval je po prvním roce každé dva roky nebo 40 000 km, údržba nevyžaduje výměnu oleje, řemene nebo chladicí kapaliny;
• Díky absenci převodovky a spojky je zde méně součástí ke kontrole;
• S dvojitou rekuperací energie při zpomalování a brzdění se méně používají brzdy a méně snadno se tedy opotřebovávají.
Vedle toho jsou energetické náklady na kilometr v případě elektrického nabíjení asi čtyřikrát nižší, než kolik vyžaduje palivo pro vozy se spalovacím motorem [2].
Potěšení ze 100 % elektrického řízení