Peugeot představil tři světové premiéry v Paříži

peugeot-508

Peugeot v roce 2018 přestavil v Paříži tři světové premiéry.


Vedle vozu nový Peugeot 508 SW se veřejnost poprvé seznámí se 100 % elektrickým a autonomním koncepčním vozem Peugeot e-Legend, jenž je ztělesněním budoucnosti. Peugeot představí rovněž nové benzínové motorizace Plug-in Hybrid. Značka tak vstupuje do éry přechodu na nové zdroje energií s technologiemi zvyšujícími potěšení z jízdy.


 


NOVÝ PEUGEOT 508 SW – Radikální kombi
Značka Peugeot odhaluje verzi SW vozu nový Peugeot 508 jen několik dní po zahájení prodeje fastbacku. Nový Peugeot 508 SW převrací principy silně zastoupeného segmentu D a čerpá inspiraci ze světa vozů označovaných jako „shooting brakes“. Design nového Peugeotu 508 SW je díky jeho nízké a dynamické siluetě ohromující. Podařilo se mu snoubit atletickou eleganci a praktičnost z hlediska prostornosti, objemu a přístupu do zavazadlového prostoru. Vynikající nápravový systém modelu nový Peugeot 508 SW, který je pro značku typický, zajišťuje jak vynikající stabilitu, tak dokonalou kontrolu nad pohyby karoserie. Vůz je vybaven kabinou Peugeot i-Cockpit® nejnovější generace. Jeho koncepce je zaměřená na efektivitu, bezpečnost a ten nejlepší komfort a současně je příslibem intenzivních pocitů z jízdy.


 


PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT - #UnboringTheFuture
Peugeot představuje vzrušující vizi ztělesňující potěšení z jízdy: nejnovější koncepční vůz Peugeot e-Legend, jež má podobu nádherného ikonického vozidla. Koncept, který naznačuje, jaká bude podle značky budoucnost automobilového odvětví, má realistické rozměry (délka 465 cm) a je oslavou genů a elegance značky Peugeot.
Koncepční vůz Peugeot e-Legend je technologickým manifestem podoby vozů zítřka – nabízí samočinné řízení, konektivitu, široké možnosti personalizace a 100 % elektrický pohon.Styl nově pojímá hlavní znaky vozu Peugeot 504 Coupé. Má lehkou, atletickou, výraznou a vybroušenou siluetu. Kabina je zaoblená směrem k zadní nápravě a překvapí velkými prosklenými díly. Podpis předních světlometů a zadních světel je vytvářen třemi drápy, jež jsou pro značku Peugeot typické. K dispozici jsou čtyři režimy řízení, dva autonomní a dva manuální, z nichž si může řidič kdykoli vybrat.Ponoření do interiéru je dokonalé, a to díky akustické výbavě od značky Focal® a díky digitálnímu 49" displeji zakřiveným směrem k cestujícím, kteří si na něm mohou pouštět filmy, mediální obsah nebo dle zvoleného režimu řízení sledovat silnici.
Materiály v interiéru jsou teplé a příjemné, kombinující samet a dřevo, a vyvažují tak chladný ráz digitálních přístrojů.


 


NOVÉ MOTORIZACE PEUGEOT PLUG-IN HYBRID
Peugeot v Paříži představuje své nové benzínové motorizace Plug-in Hybrid. Tato nová nabídka doplňuje stávající motory používané u vozů Peugeot 3008 a nový Peugeot 508 a 508 SW. Motor Hybrid doplní na podzim roku 2019 nabídku agregátů modelu Peugeot 508 a motor Hybrid4 (pohon všech čtyř kol) nabídku u modelu Peugeot 3008.Nové režimy řízení oživí potěšení a pocity z jízdy díky efektu 100% elektrického režimu ZEV (nulové emise), účinnosti režimu 4×4 (Hybrid4), výkonu režimu Sport nebo univerzálnosti režimu Hybrid. Technologie je jednoduchá a intuitivní, výsledkem je komplexní svoboda: svoboda užívání vozidel přizpůsobených mimoměstské, městské nebo outdoorové jízdě. Svoboda výběru pohonu dvou nebo čtyř kol, výkonu 225 nebo 300 koní. Možnost volby verze karoserie: fastback, SW nebo SUV či volby mezi čtyřmi režimy jízdy. Tyto dva nové motory jsou hmatatelným důkazem toho, že Peugeot má vizi neomezené a stále efektivnější mobility.