Porsche rozšiřuje edici Platinum o dva modely Cayenne S

foto

Přírůstek do rodiny Porsche Platinum Edition: Cayenne S a Cayenne S Diesel ve speciální sérii Platinum Edition jsou díky vysoce kvalitní výbavě pro zákazníky stále atraktivnější.


Do rozšířené výbavy série patří jedenadvacetipalcová sportovní kola v provedení Platinum hedvábný lesk, osmipolohové kožené sportovní sedačky včetně středových pásů z alcantary z modelu Cayenne GTS a další prvky, které zákazníkům nabízí ještě větší komfort. Spolu s vozy Cayenne Diesel a Cayenne S E-Hybrid nyní tvoří edici Platinum čtyři modely řady Cayenne.
Mimořádnou hodnotu dodává novým modelům edice Platinum jemně vytříbený exteriér. Vedle černé a bílé ve standardní výbavě je volitelně v nabídce pět metalických odstínů: hluboká čerň, mahagon, purpurit, carrara bílá a rhodium. Exteriérový balíček obsahuje sportovně elegantní černé akcenty ve vysokém lesku, tónované zadní sklo pro zajištění soukromí a rozšířené podběhy kol v barvě vozu.V edici Platinum se snoubí sportovní styl s funkčností. Díky bixenonovým hlavním světlometům se systémem Porsche Dynamic Light System (PDLS), servořízení Plus a přednímu a zadnímu parkovacímu systému je jízda ve městě i na dlouhé vzdálenosti ještě snadnější. Automatické clonění venkovních i vnitřních zrcátek zabraňuje oslnění vzadu jedoucími vozidly.
Při nastupování se na předních nástupních lištách vylepšených modelů Cayenne S objeví nápis „Platinum Edition“.
Všechny opěrky hlavy jsou označeny logem Porsche, přední sedačky jsou vyhřívané. I v oblasti infotainmentu jsou modely edice Platinum skvěle vybavené. Standardně obsahují systém Porsche Communication Management (PCM) včetně online navigace, modulu Connect plus a systému BOSE® s prostorovým zvukem. Dalším prvkem typickým pro tuto edici jsou sportovní analogové hodiny na přístrojové desce.Výkon a spotřeba nových speciálních modelů zůstávají stejné. 3,6litrový šestiválec se dvěma turby modelu Cayenne S s výkonem 309 kW (420 koní) má podle typu pneumatik spotřebu 9,8 až 9,5 litrů paliva na 100 kilometrů. Dvěma turby přeplňovaný osmiválec vozu Cayenne S Diesel dává výkon až 283 kW (385 koní) při spotřebě 8,2 až 8,0 litrů nafty na 100 kilometrů, opět v závislosti na zvolených pneumatikách. Cena vozu Cayenne S Platinum Edition v Česku začíná na 2.453.578,12 Kč, u verze Cayenne S Diesel Platinum Edition pak na 2.536.502,50 Kč (vždy včetně DPH).
Spotřeba paliva a emise1)Cayenne S Platinum Edition: spotřeba paliva v kombinovaném provozu 9,8 – 9,5 l/100 km; emise CO2: 229 – 223 g/km
Cayenne S Diesel Platinum Edition: spotřeba paliva v kombinovaném provozu 8,2 – 8,0 l/100 km; emise CO2: 215 – 209 g/km
1)Rozmezí v závislosti na použitých pneumatikách