Rodinný Peugeot Rifter

peugeot-rifter-interier

Elegantní dynamický exteriér vozu Peugeot Rifter překvapí silou výrazu a ztělesněním moderního reprezentativního stylu, jeho interiér je však také nečekaný.Propracovaný stylově čistý interiér a Peugeot i-Cockpit®
Design interiéru vozu Peugeot Rifter je na trhu jedinečný. Na první pohled potvrzuje příslušnost vozu Peugeot Rifter ke značce.
Peugeot i-Cockpit® nabízí vyvážený a velmi moderní interiér s čistými liniemi, novými technologiemi a bezkonkurenční kvalitou zpracování.Peugeot i-Cockpit®, který se u toho segmentu objevuje poprvé, otevírá cestu k zážitkům z řízení. Počet zákazníků, kteří si tento způsob uspořádání interiéru oblíbili, přesáhl už 4 miliony. Nabízí povzbuzující a intuitivní řízení, k němuž přispívá:
• kompaktní volant se dvěma plochými díly pro lepší uchopení a ovladatelnost;
• kapacitní osmipalcový dotykový displej umístěný na dosah ruky i zraku;
• přístrojová deska s vylepšeným designem, chromovanou lištou a elegantními červenými ukazateli;
• barevný displej pro lepší čitelnost.Do posledního detailu propracované místo řidiče zahrnuje rovněž efektní chromované přepínače pro ovládání klimatizace umístěné přímo na dosah ruky, hned vedle zobrazení teploty v bílé barvě.
Některé verze jsou vybaveny elektrickou brzdou, která uvolnila místo ve středové konzole. Přínosem je tak širší nabídka velkých odkládacích přihrádek.
V kabině, která kombinuje praktičnost s estetičností, bylo vše optimalizováno tak, aby řidič dosáhl maximálního potěšení z jízdy, a přitom se mohl dokonale soustředit na řízení.Ještě stylovější verze GT Line
Elegantní verze GT Line vozu Peugeot Rifter doplňuje nabídku nejvyšších úrovní modelové řady značky Peugeot.
Zřetelně odlišná verze GT Line nabízí specifické prvky v odstínu Černá Onyx, které se objevují na liště kolem masky chladiče, na krytech zpětných zrcátek, na střešních nosičích a jako součást bočních lišt.
Tento exkluzivní styl doplňují 17palcová litá kola s diamantovým výbrusem „Aoraki“ a měděné logo GT Line na předních blatnících a na víku zavazadlového prostoru.Pro interiér této verze je typický volant potažený kůží, prvky palubní desky v kaštanově hnědém odstínu „Marron Quente“, látkové čalounění „Tissu Casual“ a šachovnicový vzor podkladu přístrojů na palubní desce.
Peugeot Rifter tak předvádí svou povahu šarmantního průzkumníka a ukazuje, že si při svých každodenních jízdách můžete vychutnat naprostou svobodu.Připraven k akci!
Požitek z jízdy „100 % Peugeot“
Požitek z řízení je zakódován do samotných genů značky.Nový Peugeot Rifter je postaven na platformě EMP2, která je uznávaná pro své dynamické kvality. V zadní části byla upravena za účelem lepší modularity a zvládnutí zátěže. Vozu Peugeot Rifter poskytuje vynikající kombinaci komfortu a jízdních vlastností, která je v tomto segmentu nevídaná.
O jízdní stabilitu se stará přední náprava typu Pseudo McPherson a zadní náprava s deformovatelným příčným nosníkem. Nápravový systém a řízení byly seřízeny tak, aby zajišťovaly jízdní vlastnosti na úrovni značky.
Peugeot i-Cockpit®, zvýšená poloha místa řidiče a poloměr otáčení 10,9 m zaručují dokonalou mrštnost a vynikající ovladatelnost pro skutečný požitek z jízdy. Vyšší světlá výška přináší možnost užít si vlastnosti vozu vhodného do náročnějšího terénu.Ještě větší možnosti
Nejodvážnější zájemci toužící po dobrodružství si mohou zvolit systém Advanced Grip Controla vyrazit mimo zpevněné cesty. Systém spojený s pneumatikami MICHELIN LATTITUDE TOURMud & Snow umožňuje zlepšit pohyblivost vozu trvalým působením na prokluzování kol. Systém je navíc spojen s funkcí Hill Assist Descent Control (HADC), která automaticky udrží optimální rychlost na velmi strmých svazích.
V rámci příplatkové výbavy nabízí Peugeot Rifter i verzi 4×4, na jejímž vývoji se podílel dlouholetý partner značky Peugeot, společnost Dangel.Aby vůz vyhovoval i nejnáročnějším podmínkám jízdy, byla věnována velká pozornost i jeho odolnosti. Během vývoje se podrobil těm nejnáročnějším testům na všech typech terénu a za všech klimatických podmínek.
„Mým životem je dobrodružství a mým nejvzácnějším majetkem svoboda a volnost pohybu. Mým každodenním životem je nekonečné zkoumání toho, co nabízí příroda i město: lyžování, jízda na horském kole, turistika, skateboarding, jet-skiing, závody v autech i na motorkách ... A měl jsem to štěstí, že jsem mohl vyzkoušet nový Peugeot Rifter. Jeho dynamické vlastnosti, přesné řízení a mrštnost mě ohromily. Je jako dělaný proto, aby mě doprovázel na všechny moje eskapády. "Stéphane Peterhansel, profesionální jezdec, 13 vítězství v Dakaru (automobily & motocykly)


Řada vysoce výkonných motorů
Úsilí věnované stavbě vozu a optimalizaci jeho hmotnosti jsou rozhodujícím faktorem při neustálé snaze o snižování spotřeby a emisí CO2.Účinnost motorů v nabídce je proto na nejvyšší úrovni. Splňují nejnovější normu Euro 6.c (Euro 6.2) a již nyní jsou připraveny vyhovět nadcházejícímu homologačnímu cyklu WLTP.Nabídku benzínových motorů 1.2 PureTech tvoří:
• PureTech 130 S&S s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8 (k dispozici v roce 2019);
• PureTech 110 S&S s pětistupňovou manuální převodovkou.
Motory PureTech jsou opatřeny filtrem Gasoline Particulate Filter pro snížení emisí pevných částic.
Nabídka dieselových motorů 1.5 BlueHDi zahrnuje tři varianty:
• BlueHDi 130 S&S s šestistupňovou manuální převodovkou nebo s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8;
• BlueHDi 100 s pětistupňovou manuální převodovkou;
• BlueHDi 75 s pětistupňovou manuální převodovkou.Všechny dieselové motory jsou vybaveny filtrem pevných částic (FAP) a systémem selektivní katalytické redukce (SCR).
Nejvyšší úroveň technologií
Nový Peugeot Rifter dokáže splnit všechny potřeby každodenního života, a je proto vybaven posledními technickými novinkami značky.Seznam technologických prvků výbavy je úctyhodný a v tomto segmentu nevídaný, v závislosti na dané verzi zahrnuje tyto položky:
• Elektrická parkovací brzda. Odstraněním ruční brzdy se uvolnil prostor pro velkou praktickou odkládací přihrádku;
• Adaptivní tempomat udržuje nastavenou rychlost a upravuje vzdálenost od vozu jedoucího vpředu. U automatické osmistupňové převodovky dokáže i vůz zcela zastavit;
• Systém rozpoznání dopravního značení s rychlostním omezením zobrazuje dopravní značky upravující povolenou rychlost jízdy a doporučuje ji jako hodnotu pro tempomat/omezovač rychlosti;
• Aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu upravuje v případě nepozornosti řidiče dráhu vozu;
• Driver Atention Alert - Systém sledování pozornosti řidiče prostřednictvím kamery, která sleduje chování řidiče a analyzuje pohyby volantu. Pokud systém zjistí pokles pozornosti, upozorní na to zvukovým a vizuálním signálem;
• Active Safety Brake - Systém nouzového automatického brzdění v případě zjištění rizika srážky;
• Kontrola stability přívěsu stabilizuje oscilační pohyby přívěsu a v případě potřeby vůz zpomalí;
• Automatické přepínání dálkových světlometů;
• Couvací kamera „Visiopark 180°“ přenáší na displej okolí za vozem v úhlu 180°, s možností klasického zobrazení 180° (ptačí perspektiva) nebo „zoom“ s přiblížením překážky;
• Sledování mrtvého úhlu, s výstražnou kontrolkou ve vnějších zpětných zrcátkách;
• Hands-free přístup a startování vozu.


Infotainment poslední generace
Konektivitu zajišťuje velký osmipalcový barevný dotykový displej, umístěný na dosah ruky. Nabízí dva porty USB, jack konektor, připojení Bluetooth a bezdrátovou nabíječku. Systém je doplněn funkcí Mirror Screen kompatibilní se systémy Mirror Link®, Apple Carplay™ a Android Auto™.
3D on-line navigace nabízí hlasové ovládání a umožňuje jednoduché a intuitivní vyhledávání bodů zájmu.Inteligentní funkčnost
Nový Peugeot Rifter nabízí modulární a snadno přizpůsobitelnou prostornost.
Díky optimalizaci architektury je vůz k dispozici ve dvou délkách, ve standardní (440 cm) a dlouhé (475 m) verzi, každá v pětimístné nebo sedmimístné variantě. Delší verze má rovněž větší rozvor a převisy pro ideální obyvatelnost vozu.
Na každé ze tří samostatných sedadel lze upevnit dětskou sedačku. Sedadla se velmi snadno dají složit do roviny pomocí ovladače „Magic Flat“ umístěného v zavazadlovém prostoru.
U dlouhé verze lze obě samostatná sedadla ve třetí řadě z vozu vyjmout (stejně jako u standardní verze vozu) a jsou navíc posuvná, takže se dokážou přizpůsobit situaci pro větší objem zavazadlového prostoru, nebo prostoru pro nohy.
Nakládání dlouhých předmětů usnadňuje možnost sklopit přední sedadlo spolujezdce.Objem zavazadlového prostoru vozu Peugeot Rifter se pohybuje v rozmezí 775 l[1] pod krytem u pětimístné standardní verze po 4 000 l1 ke stropu se sklopenými sedadly u dlouhé verze.
Kryt zavazadelníku má dvě polohy a dokáže se tak přizpůsobit uspořádání zavazadlového prostoru. Je možné ho uložit za opěradla sedadel ve druhé řadě.Řidič i cestující mají k dispozici řadu prostorných a snadno dosažitelných odkládacích přihrádek. Jsou rozmístěny po celé kabině – na středové konzole, ve stropě, ve dveřích, v první i ve druhé řadě a rovněž v zavazadlovém prostoru.
Díky tomu, že airbag spolujezdce byl přesunut do stropu („Bag In Roof“), bylo možné vytvořit obrovskou uzavřenou chlazenou odkládací přihrádku. Maximální úložná kapacita je u tohoto typu vozidla bezprecedentní: dosahuje až 186 litrů v závislosti na verzi.Legendární střecha Zénith®, kterou si zákazníci velmi oblíbili, se od svého prvního představení v roce 2002 postupně vyvinula a nabízí stále víc. Nyní je opatřena jednodílným střešním oknem, které lze zakrýt clonou s elektrickým ovládáním. Napříč střechou prochází průhledný oblouk s oddělenými odkládacími přihrádkami. Celou kabinu tak prostupuje více světla.
Objem přihrádek v oblouku je 14 litrů, je spojen se střešním odkládacím prostorem (přístupným z 2. řady nebo ze zavazadlového prostoru) a s odkládací přihrádkou nad hlavami. Po okrajích je oblouk doplněn LED diodami vytvářejícími příjemné osvětlení a dodávajícími interiéru moderní vzhled.Snadný každodenní život
Optimalizace posuvných bočních dveří umožňuje snadný a široký přístup na palubu. Nové uložení vodicích kolejniček nyní zlepšuje vnitřní prostor, došlo k odstranění vyboulené části na úrovni ramen a dveře lépe vizuálně zapadají do celého vozu.
Široké víko zavazadlového prostoru je opatřeno otevíratelným oknem, což je v této kategorii jedinečné. Díky němu je možné dostat se do zavazadlového prostoru bez nutnosti otevírat celé víko. Je to velmi praktické a užitečné řešení, pokud si potřebujete vzít věc položenou na krytu zavazadlového prostoru nebo pokud je vůz zaparkován blízko překážky.
Nový Peugeot Rifter byl ve světové premiéře představen na ženevském autosalonu 2018.