SEAT Arona: moderní městský charakter

slider-arona

Nový SEAT Arona je nejnovější model značky SEAT byl poprvé odhalen na akci pro 250 mezinárodních novinářů v Barceloně.


Nový SEAT Arona byl veřejnosti představen na autosalonu ve Frankfurtu v září, u prodejců v České republice pak bude od listopadu 2017.

Nový SEAT Arona je po modernizovaném modelu Leon a nové generaci modelu Ibiza třetí novinkou španělské značky v roce 2017. SEAT tak pokračuje v rozšiřování své nabídky v rámci největší produktové ofenzivy všech dob, která kromě již představeného modelu Ateca zahrnuje také budoucí velké SUV, jehož premiéra se uskuteční v roce 2018. Nový SEAT Arona bude hrát v rodině modelů SUV roli mladšího sourozence, který však vyniká svým důvtipem, s nímž kombinuje výhody kompaktních rozměrů pro městský provoz i vlastnosti crossoveru, jež přijdou vhod při výpravách za hranice města. Model Arona je pro pracovní týden od pondělí do pátku elegantní, prostorný, praktický a komfortní, zatímco o víkendu se uplatní jako dobrodružné, robustní, sportovní a hospodárné vozidlo. SEAT doplňuje uvedené atributy o vyspělou techniku v oblastech bezpečnosti a konektivity, která je dosud běžná jen ve vyšších segmentech trhu. Bez povšimnutí nezůstane ani bezpochyby atraktivní a osobitý design značky SEAT, který vyzařuje dynamiku sportovní DNA i sofistikovanost španělské značky. Pro náročné zákazníky jsou připraveny velmi široké možnosti individualizace. Model Arona, vyráběný výhradně v Martorellu, v závodě s největším objemem výroby ve Španělsku, bude hrát důležitou roli v procesu upevňování postavení značky SEAT a zvyšování jejího prodeje.

"Ve společnosti SEAT jsme velmi vytrvalí. V období dvou a půl let do nadcházejícího uvedení velkého SUV na trh představujeme v rámci naší největší produktové ofenzivy v průměru jeden nový model každých šest měsíců. SEAT vynaložil na modely Ibiza a Arona celkem 900 milionů eur na investice, výzkum a vývoj. Tato částka je součástí celkových investic ve výši 3,3 miliardy eur, plánovaných pro roky 2015 až 2019," říká Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT. "Tento měsíc zahajujeme prodej nového modelu Ibiza a Arona oslaví premiéru na autosalonu ve Frankfurtu."

Nový SEAT Arona je prvním modelem značky SEAT v segmentu kompaktních crossoverů A0, který se od roku 2015 zvětšil čtyřnásobně.

Model Arona nelze zařadit do specifické kategorie, je však ztělesněním všestrannosti. Díky kompaktním rozměrům a pocitu bezpečí a jistoty, který pramení z vysoké polohy za volantem a moderního designu, je dokonalým vozem pro každodenní provoz, ale směle dává na odiv také svou zábavnou a dobrodružnou povahu. Arona s odvážným vzhledem crossoveru není obyčejným automobilem, protože dojede mnohem dál.

Nový SEAT Arona je zkonstruován pro řidiče, kteří hledají vzrušení, odlišení i funkčnost. Pro lidi, kteří vědí, že věk je jenom číslo, nikoli výhled na další průběh života. Je to vůz, který se hodí k jejich životnímu stylu; který se uplatní ve městě i na venkově; který překypuje vyspělou technikou; a který je komfortní, prostorný, bezpečný, dynamický, přizpůsobitelný představám majitele a všestranný. Je to automobil, který svým uživatelům usnadní nastupování i vystupování a svým velkorysým zavazadlovým prostorem je navíc zbaví všech starostí s přepravou zavazadel.

Vždy připraven na dobrodružství
Co se týče pasivní bezpečnosti, poskytuje nový SEAT Arona nejvyšší úroveň ochrany cestujících navzdory ještě přísnějším požadavkům. "Jsme si jisti, že je nový SEAT Arona dokonalou odpovědí na aktuální požadavky našich zákazníků z hlediska jízdní dynamiky, komfortu, bezpečnosti a nejmodernější techniky. Znovu stanovujeme nová měřítka v příslušném segmentu," říká Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj.

Nový SEAT Arona disponuje veškerými asistenčními, informačními a zábavními systémy, které již nalézají uplatnění v ostatních modelech SEAT. Mezi ně patří například Front Assist, adaptivní tempomat ACC, funkce Stop & Go (v kombinaci s ACC a převodovkou DSG), asistent pro rozjezd do kopce, asistent pro sledování únavy řidiče, senzory deště a světla, multikolizní brzda, bezklíčkový přístupový systém včetně tlačítka pro spuštění motoru, precizní a velmi kvalitní zadní kamera, prémiový 8" dotykový displej a bezkabelová nabíječka se zesilovačem signálu GSM. Arona na přání nabízí také asistenta pro upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, sledování slepého úhlu a parkovacího asistenta, který umožňuje zaparkování vozidla na podélné i kolmé parkovací stání.


Dokonalý partner
Síla v současnosti spočívá v hospodárnosti a spolehlivosti. Všechny motory, nabízené pro novou modelovou řadu Arona, mají přímé vstřikování paliva, přeplňování turbodmychadlem a automatický systém stop-start. Na výběr jsou tři různé zážehové motory s hliníkovým blokem válců. Vstupní verzí je tříválec 1.0 TSI s výkonem 95 k, ve spojení s pětistupňovou mechanickou převodovkou. Stejný motor je nabízen také ve verzi s výkonem 115 k, a to v kombinaci s šestistupňovou mechanickou převodovkou, nebo se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Třetí alternativou je nový čtyřválec TSI o výkonu 150 k s aktivním systémem deaktivace válců. Tento motor se dodává výhradně se stupněm výbavy FR a šestistupňovou mechanickou převodovkou. Pro příznivce vznětových motorů je k dispozici hospodárný a spolehlivý motor 1.6 TDI ve výkonových variantách 95 k a 115 k. Verze o výkonu 95 k může být kombinována s pětistupňovou mechanickou převodovkou, nebo se sedmistupňovou převodovkou DSG, zatímco pro verzi o výkonu 115 k je určena šestistupňová převodovka. V polovině roku 2018 rozšíří nabídku modelové řady Arona motor 1.0 TSI o výkonu 90 k na stlačený zemní plyn CNG (Compressed Natural Gas). SEAT je prvním výrobcem, který nabídne tento druh motoru ve třídě kompaktních crossoverů. Na některých zámořských trzích bude kromě toho nabízen také motor 1.6 MPI o výkonu 110 k s mechanickou nebo automatickou převodovkou.