SEAT Ateca získal pět hvězdiček v testech Euro NCAP

seat-alteca

SEAT Ateca obdržel nejvyšší hodnocení v testech Euro NCAP. První SUV v historii španělské značky prokázalo vysokou úroveň bezpečnosti a získalo pět hvězdiček.


Model Ateca dostal vynikající známky ve všech kategoriích testů Euro NCAP, se zvláštním důrazem na bezpečnost dospělých cestujících a dětí, jakož i v oblastech ochrany chodců a asistenčních systémů.

Ocenění od nezávislé organizace Euro NCAP přichází krátce před uvedením modelu Ateca na trh. Ateca je první novinkou v produktové ofenzivě, kterou značka SEAT připravila pro následujících 18 měsíců a jež zahrnuje celkem čtyři modely, včetně jednoho modelu kategorie crossover SUV. Jeho představení je plánováno na rok 2017. Nejvyšší dosažitelné hodnocení bylo navíc modelu Ateca uděleno v roce, v němž organizace Euro NCAP zvýšila počet testů, které musí vozidla absolvovat, a také zpřísnila hodnocení v jednotlivých testech. Při hodnocení úrovně ochrany cestujících se například používají nové druhy a velikosti zkušebních figurín. Kromě toho byl rovněž zvýšen počet a náročnost testovacích metod.

SEAT Ateca vděčí za úspěch v programu Euro NCAP vyspělým bezpečnostním systémům v sériové výbavě, jejichž vysoká účinnost byla prokázána v přísných testech. Nový model, který byl kompletně navržen a vyvinut v Barceloně, je vybaven systémem Front Assist pro brzdění v nouzových situacích ve městě nebo na dálnici. Jeho součástí je také funkce pro ochranu chodců, kterou Euro NCAP testuje od roku 2016. Nezávislý program testů bezpečnosti hodnotí také asistenční systém pro jízdu v jízdním pruhu, nabízený pro modelovou řadu SEAT Ateca.

Nové SUV značky SEAT, které se stane třetím pilířem značky vedle modelů Ibiza a Leon, je sériově vybaveno sedmi airbagy, včetně kolenního airbagu řidiče, a bezpečnostními pásy s předpínači a omezovači síly na sedadlech vpředu i vzadu. Předpínače velmi účinně brání nežádoucímu pohybu těl sedících osob všech velikostí, protože v okamžiku nárazu pevně přitáhnou bezpečnostní pás k trupu a pánvi. Tím je zaručena vyšší úroveň ochrany dospělých cestujících i dětí.

Model Ateca, s nímž SEAT vstupuje do jednoho z nejrychleji rostoucích segmentů trhu, je vybaven také dalšími výjimečnými bezpečnostními systémy, včetně úchytů Isofix a Top Tether na vnějších sedadlech vzadu, asistenta dálkových světlometů, asistentů pro sledování slepého úhlu a upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, prostorového kamerového systému s rozsahem snímání 360°, asistenta pro rozpoznávání únavy řidiče, omezovače rychlosti a vizuálního upozorňování na nepřipnuté bezpečnostní pásy na zadních sedadlech.