SEAT Leon přichází s vylepšeným designem, nejmodernější technikou a mimořádnou funkčností

seat-leon

SEAT pokračuje ve své největší produktové ofenzivě novým modelem SEAT Leon, který je jedním ze tří pilířů nabídky španělské značky.


Nový model se vyznačuje výjimečnou úrovní komfortu, vyspělou technikou a vynikající kvalitou. A navíc útočí také na emoce svým designem, dynamikou, potěšením z jízdy a snadným ovládáním. Kombinací všech uvedených vlastností vznikl vůz, který je součástí historie značky SEAT; recept na úspěch, založený na designu a funkčnosti; "recept Leon" s dokonalou kombinací emocionálních a racionálních složek. Modernizace modelu Leon se zaměřila na techniku a design. Nový SEAT Leon se objeví u prodejců v lednu 2017 a jeho předprodej bude zahájen koncem letošního roku. SEAT Leon je v současnosti nejprodávanějším modelem značky SEAT.

Čtyři roky po představení aktuální generace modelové řady SEAT Leon na Pařížském autosalonu nastal čas pro další krok v nepřetržitém vývoji při současném zachování hodnot, díky nimž je SEAT Leon i nadále měřítkem ve svém segmentu. Přestože na první pohled není vidět mnoho změn z hlediska vzhledu, byl Leon ve skutečnosti důkladně přepracován se zvláštní pozorností věnovanou nejen detailům, ale také technice.

"S novým modelem SEAT Leon chceme psát další kapitoly úspěšného příběhu jednoho z nejcharakterističtějších modelů značky SEAT. Proto jsme jeho technický arzenál rozšířili o nové multimediální, navigační, asistenční systémy a bezpečnostní systémy a samozřejmě i konektivitu v rozsahu, který nyní nabízíme také v modelu Ateca," říká
Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj.

Aktuální modernizace modelu SEAT Leon, který se u zákazníků těší velké oblibě, bezpochyby zachovává všechny hlavní přednosti tohoto vozu a vylepšuje jeho vlastnosti pomocí techniky z vyšších tříd, kterou přináší do segmentu B.

Změny modelu SEAT Leon jsou proto rozděleny do dvou jasně definovaných kategorií v podobě designu a techniky. Jejich přínosy jsou zřejmé nejen z hlediska bezpečnosti, funkčnosti nebo komfortu, ale i v oblasti kvality a spolehlivosti. Estetické úpravy se soustředí na příď vozu s novou, širší maskou chladiče a světlomety s novým vzhledem. Při pohledu z profilu zaujme XCELLENCE exkluzivními chromovanými okenními lištami, zatímco u ostatních verzí jsou tyto lišty černé. Nové jsou rovněž nárazníky vpředu a vzadu. V oblasti osvětlení, včetně ukazatelů směru a mlhových světlometů, nalézá ještě širší uplatnění technika LED. Do nabídky pro nový model Leon byly zařazeny také nové designy kol a tři nové odstíny laku karoserie: červená Desire, modrá Mystery a purpurová Boheme.

Estetické změny v interiéru reprezentuje nová středová konzola, nové materiály sériového čalounění pro všechny stupně výbavy a nové vnitřní osvětlení LED. Materiály použité v interiéru jsou na první pohled vyšší kvality, což platí i pro středovou konzolu, která je mírně zvýšená a nyní nese také ovládací prvek elektrické parkovací brzdy.

Největší novinkou v modernizované modelové řadě Leon je však použitá technika. Většina inovací nového Leonu je ukryta pod vnějšími panely karoserie. "Mohli bychom říci, že jsme do Leonu vložili Atecu," říká Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj. Nový SEAT Leon nabízí mimo jiné navigační systém s novým 8" displejem a novou středovou konzolu (s veškerou konektivitou z modelu Ateca), bezdrátovou nabíječku pro chytré telefony nebo bezklíčkový přístupový systém (do interiéru i zavazadlového prostoru). A samozřejmě nejmodernější asistenční systémy.


/ Nový SEAT Leon přichází s vylepšeným designem, nejmodernější technikou a mimořádnou funkčností
/ Ostřejší a svěžejší design, více elegance a dynamiky
/ Nový stupeň výbavy XCELLENCE vyniká komfortem, osobitým stylem a inteligentní technikou
/ Nejmodernější konektivita ze světa high-tech
/ Nový motor 1.6 TDI s výkonem 115 k
/ Druhý krok v historicky největší produktové ofenzivě značky SEAT