SEAT Tarraco - model s velkými ambicemi

slider-seat-tarraco

Nový model s velkými ambicemi - SEAT Tarraco.


Nejnovější vozidlo, navržené a vyvinuté společností SEAT v Martorellu (Barcelona) a vyráběné ve Wolfsburgu (Německo), je třetím krokem v rámci produktové ofenzivy značky v segmentu SUV a zároveň naznačuje budoucí směr vývoje designérského stylu nových modelů SEAT. Tarraco přinese společnosti SEAT nové zákazníky, vylepší image značky a bude mít důležitý vliv na její ziskovost. Jeho název byl inspirován středomořským městem Tarragona.

Nové Tarraco stojí jako větší bratr modelů Ateca a Arona v čele rodiny SUV značky SEAT a kombinuje nejmodernější techniku, dynamické a agilní jízdní vlastnosti, praktičnost a funkčnost s elegantním, progresivním designem. Tarraco snoubí mnoho výhod, plynoucích z jeho větších rozměrů, takže je vozidlem, které zvládne všechny aspekty moderního života.

Nové SUV v sobě spojuje klíčové atributy všech modelů produktové řady SEAT: design a funkčnost, sportovní charakter a komfort, dostupnost a kvalitu, vyspělou techniku a emoce, avšak v karoserii, která vychází vstříc požadavkům ještě rozmanitějších životních stylů. Nový SEAT Tarraco je navržen pro řidiče, kteří potřebují užitné vlastnosti pětimístného nebo sedmimístného vozidla, praktičnost vyšší polohy sedadel, ale zároveň kladou vysoké požadavky na estetiku a oceňují vyváženost sebevědomého vzhledu a elegance modelu Tarraco. A touto harmonií se vyznačují oba nabízené stupně výbavy, Style a Xcellence.

Tarraco, jehož prodej bude zahájen na začátku roku 2019, bude na nepřetržitě rostoucím trhu SUV hrát pro značku SEAT klíčovou roli, upevní její postavení a přispěje k jejímu dalšímu růstu v situaci, kdy již prodeje společnosti dlouhodobě rostou. Od ledna do srpna letošního roku dodal SEAT zákazníkům na celém světě 383 900 vozidel, což je o 21,9 % více než ve stejném období roku 2017.

"SEAT v posledních letech prochází největší produktovou ofenzivou. Představení modelu SEAT Tarraco, našeho prvního velkého SUV, je součástí rozsáhlého programu investic ve výši 3,3 miliardy eur, vynaložených v letech 2015 až 2019 na zajištění budoucnosti společnosti a modernizaci a rozšíření produktové řady námi nabízených vozidel," řekl Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, a dodal: "Tarraco završuj rodinu SUV, která uspokojí požadavky všech zákazníků značky SEAT."