Škoda Kodiaq

skoda_kodiaq

Populace medvědů, čítající zhruba 3.500 jedinců, žije na ostrově Kodiak u jižního pobřeží Aljašky. Do Anchorage, největšího města tohoto státu, doletíte z Evropy zhruba za 10 hodin. Ostrov v Aljašském zálivu je odsud vzdálen ještě dalších 650 kilometrů. Kodiak Island je zhruba stejně velký jako Korsika, na většině území se rozkládá chráněná oblast Kodiak National Wildlife, domov slavných medvědů.


 


 


 


Ostrov je rájem drsné krásy – zdejší krajinu tvoří strmé hory, úzké fjordy, skrytá jezera a hluboké lesy. Je to ideální terén pro vůz kategorie SUV, jakým je i nová ŠKODA Kodiaq – zde může prokázat své kvality, svou sílu i svou praktickou využitelnost v náročných podmínkách.

ŠKODA se životem na ostrově Kodiak i jazykem původních obyvatel Alutiiqů intenzivně zabývala. Domorodci medvěda Kodiaka nazývají Taq uka 'aq – písmeno „q“ na konci slova je charakteristické pro jména zvířat. ŠKODA toto písmeno převzala do názvu nového SUV a vyjadřuje tím svou úctu jazyku kmene Alutiiqů; současně díky písmenu „q“ vzniká naprosto svébytné, nezaměnitelné jméno.

Úřady ostrova společnost ŠKODA AUTO v její široce pojaté marketingové kampani podpořily. Pro zahájení komunikace modelu ŠKODA Kodiaq poskytly velkorysý souhlas s neobvyklou kampaní – 6. května 2016, za pomoci řady místních obyvatel, byly ve městě vyměněny, popř. přelepeny tabule s názvy ulic a nápisy na policejních a hasičských vozech, rybářských lodích nebo reklamní nápisy. I na oficiálních internetových stránkách města se na oslavu tohoto svátku „k“ změnilo na „q“. Tým filmařů společnosti ŠKODA AUTO přejmenování dokumentoval a zaznamenal, jak se obyvatelé města – od starostky přes šerifa až po dřevorubce - na této změně podíleli.