ŠKODA podruhé nejspolehlivější značkou

skoda_crystal

 


 


„J.D. Power UK Vehicle Dependability Study (VDS)“ se v roce 2016 konala podruhé. Výzkum se soustředil na automobily, poprvé registrované v letech 2013 a 2015, tedy provozované 12 až 36 měsíců. Agentura J.D.Power se dotazovala více než 13.000 prvních majitelů vozů ve Velké Británii na problémy, které se na jejich voze vyskytly v posledních 12 měsících. Přitom bylo jmenováno 177 projevů nedostatků sdružených do osmi kategorií: motor a pohonné ústrojí, exteriér, požitek z jízdy, displeje a obsluha, infotainment, sedadla, klimatizace a interiér.


 


Hodnocení studie VDS 2016 vychází z počtu uvedených závad na 100 vozů – čím nižší je bodová hodnota, tím lépe. S pouhými 66 body se značka ŠKODA umístila na čele hodnocení – 13 bodů před nejbližším konkurentem. Česká automobilka tím zároveň o 11 bodů překonala svůj vlastní výsledek z loňského roku. Průměrný počet bodů za všechny zúčastněné značky byl 113 bodů.


 


Také v hodnocení jednotlivých kategorií vozů přesvědčila značka ŠKODA svou vysokou kvalitou. V čele se umístila ŠKODA FABIA ve třídě malých vozů, zatímco ŠKODA YETI zvítězila ve třídě kompaktních SUV. ŠKODA OCTAVIA doplnila celkový výsledek o druhé místo ve třídě kompaktních vozů. Britské ostrovy mají pro značku ŠKODA velký význam – jsou druhým největším západoevropským trhem a čtvrtým největším trhem v celosvětovém měřítku.