ŠKODA Superb pro Jiřího Bělohlávka

skoda_bel

 


„Česká kultura má ve světě skvělé jméno, což je ve velké míře zásluha právě famózních výkonů České filharmonie,“ uvedl při předání vozu Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů. „Jsme velice hrdí na to, že toto výjimečné hudební těleso podporuje ŠKODA AUTO jako tradiční partner již 23 let. Těší nás i nadšení pro auta a motorismus, které máme s panem šéfdirigentem Bělohlávkem společné,“ dodal Wojnar.   


Jiří Bělohlávek je vášnivý řidič a svůj automobilový entuziasmus ukázal již při specifikaci vozu: Vybral si vrcholné provedení ŠKODA Superb s benzinovým přeplňovaným motorem 2,0 TSI o výkonu 206 kW, vybavené dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol. Zrychlení z 0 na 100 km/h vůz zvládne za 5,8 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 km/h. Z technických prvků si zaslouží pozornost adaptivní podvozek s elektronicky nastavitelnou volbou jízdního profilu. Řidič si může upravit jízdní vlastnosti vozu individuálně dle svého vkusu, má volby normálního, sportovního nebo komfortního režimu. Interiér čalouněný béžovou kůží ladí s efektní bílou metalízou Moon.    


ŠKODA AUTO je partnerem České filharmonie od roku 1993, zejména v posledních dvou letech se ve spolupráci s novým managementem filharmonie podařilo spolupráci rozvinout na řadu zajímavých projektů. Mladoboleslavská značka tak například výrazně podporuje Open air koncert České filharmonie, který se na závěr každé sezony koná pro širokou veřejnost. V posledních dvou letech se uskutečnil před Pražským hradem a s filharmoniky na něm vystoupily talentované děti či romský soubor vedený Idou Kellarovou. Management České filharmonie používá vozy ŠKODA Superb a ŠKODA Octavia.