softwarová optimalizace výkonu Polestar znamená pro vozy Volvo

volvo-90

Prémiová automobilka Volvo Cars představila nový software vyvinutý společností Polestar, jehož smyslem je optimalizovat výkon vozů Volvo s pohonem všech kol (AWD) zvýšením podílu hnacího momentu přenášeného na zadní kola, což
přispěje k dynamičtější jízdní charakteristice vozu.Optimalizační software vyvinutý společností Polestar, která se stala novou značkou skupiny Volvo Car Group specializující se na vysoce výkonná elektrická vozidla, zvýší množství a frekvenci točivého momentu přenášeného na zadní kola. Tím dojde k lepším reakcím vozu na podněty řízení při průjezdu náročnými zatáčkami, při kterém budou mít řidiči lepší kontrolu nad vozem a současně se budou více bavit. K vzrušujícímu jízdnímu zážitku přispěje také lepší trakce při výjezdu ze zatáčky.
„Cílem každé z našich optimalizací je vyladit jízdní zážitek ve vozech Volvo a v tomto konkrétním případě nám šlo o hladší a dynamičtější jízdu ve vozech s pohonem všech kol,“ uvedl Henrik Green, senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Cars.Optimalizace výkonu pro pohon všech kol se aktivuje jednoduše po zvolení jízdního režimu Dynamic nebo po deaktivaci Elektronického řízení stability (ESC).


Nový způsob distribuce hnací síly na zadní kola představuje další oblast optimalizace v rámci posledního softwarového upgradu značky Polestar. Mezi pět stávajících oblastí optimalizace patří ostřejší odezva plynového pedálu, vyšší citlivost na zavírání škrticí klapky, rychlejší řazení převodových stupňů, optimalizace bodů řazení a udržení zařazené rychlosti při zatáčení, což je samozřejmě doprovázeno zvýšením výkonu motoru.Optimalizace výkonu Polestar AWD je dostupná pro benzínové a naftové modely Volvo řady 90 a 60 a pro model XC40 od konce léta 2018.