Speciální série Fiat 500 Vintage '57

fiat5002

 


Jedná se například o modrý pastelový odstín karoserie, bílou střechu, spoiler, anténu a kryty vnějších zpětných zrcátek nebo 16palcová litá kola v kombinaci bílé barvy a chromu, která připomínají kola historické pětistovky.


 


Fiat 500 Vintage '57 je novodobou ikonou, která je charakteristická několika typickými rysy svého předchůdce. Jedná se například o interiér ve slonovinovém odstínu, bílý přístrojový panel či elegantní dvoutónové čalounění v kůži Poltrona Frau v odstínu Tobacco se slonovinovými vložkami a logem 500 v odstínu Tobacco. Alternativně je nabízeno hnědé čalounění Terra di Siena. Historický vzhled navíc podtrhují původní loga Fiat na karoserii i volantu.


 


U vzhledu však pocta minulosti končí. Fiat 500 Vintage '57 totiž ukrývá nejvyspělejší technologie, jako jsou klimatizace (manuální nebo automatická v závislosti na trhu), systém Blue&Me s hands-free a rozhraním Bluetooth, rozpoznáváním hlasu a digitálním media přehrávačem se vstupy USB/AUX, dále systém eco:DriveTM, CD/MP3 přehrávač, ABS s EBD, sedm airbagů, systém Start&Stop či elektronická kontrola stability ESP s funkcemi ASR/MSR, HBA a Hill Holder. V závislosti na trhu se může standardní a volitelná výbava mírně lišit, a to s cílem vyhovět specifickým požadavkům jednotlivých trhů.


 


Na evropském trhu bude model 500 Vintage '57 k dispozici s různými motory a také s odlišnou standardní a volitelnou výbavou, a to s cílem naplnit specifická očekávání zákazníků všech trhů. Zákazníci v regionu EMEA budou moci volit zážehové motory 1.2 69 k, 0.9 TwinAir 65 k, 0.9 TwinAir 85 k a 0.9 TwinAir 105 k nebo alternativně vznětový motor 1.3 Multijet 95 k.


 


Nová speciální série je charakteristická bohatou standardní výbavou. Doplňuje řadu Fiat 500 modelového roku 2015, která nyní zahrnuje dvě karosářské verze (hatchback a kabriolet), čtyři stupně výbavy (Pop, Lounge, S a Vintage '57), dvě převodovky (manuální a automatizovanou Dualogic) a šest motorizací (kromě pohonných jednotek řady Vintage '57 zahrnuje navíc také dvoupalivový motor 1.2 EasyPower 69 k spalující benzin a LPG).


 


Speciální série Vintage '57 je dalším pokračovatelem ikony italského průmyslu. Model 500 vždy byl a stále je schopen uspokojit každého, kdo se chce bavit a užít si vozidlo s bohatou historií, emocemi a šarmem.


 


Některé objekty italské poválečné kreativity, jakými je i Fiat 500 nebo Vespa, nelze posuzovat jen podle jejich vzhledu, protože představují i velmi dobrou inženýrskou práci. Jsou směsicí revolučního designu a koncepce, které definovaly nová měřítka a i dnes zůstávají hluboko v obecném povědomí. Představují mistrovská díla v historii průmyslu. Fiat 500 navíc svůj příběh úspěchu prožil už dvakrát.