SUBARU Levorg získal pět hvězdiček v testu Euro NCAP

subaru-levorg-2

Subaru Levorg modelového roku 2017, získal nejvyšší, pětihvězdičkové hodnocení v testu bezpečnosti nezávislé agentury Euro NCAP.


V rámci nové metodiky, platné pro rok 2016, se také provádí test ověřující, jak efektivně a spolehlivě automobil zaznamená chodce a bez zásahu řidiče zabrání kolizi. Levorg, který je pro modelový rok 2017 sériově vybaven bezpečnostním asistenčním systémem Eyesight, zvládl díky autonomnímu nouzovému zabrzdění ochranu nejzranitelnějších účastníků silničního provozu na výbornou.


Subaru tak už popáté získalo prestižní pětihvězdičkové hodnocení od Euro NCAP. V roce 2009 naplno bodovalo Legacy, v roce 2011 Subaru XV, o rok později Forester av roce 2014 potvrdil nekompromisní úroveň bezpečnosti Outback.
Bezpečnostní systém Eyesight již od nezávislých organizací získal mnohé vynikající hodnocení za preventivní bezpečnost. Vozů Subaru vybaveny EyeSightom sbírají nejvyšší možné známky v testech bezpečnosti po celém světě. Potvrzením je titul Superior od institutu IIHS v USA či nejvyšší hodnocení ASV + (Advanced Safety Vehicle Plus) od JNCAP, která je japonskou obdobou Euro NCAP. Eyesight ocenilo nejvyšším možným skóre i japonské Ministerstvo zemědělství, infrastruktury, dopravy a turismu a také Národní agentura pro bezpečnost automobilů a pomoc obětem nehod (Nasva).


Eyesight je prvním asistenčním systémem, který na detekci vozidel, chodce, motocyklistů či cyklisty využívá soustavu stereo kamer. Od prvního uvedení v roce 2008 prošel několika vylepšeními a Subaru v současnosti využívá již jeho třetí generaci. Spolehlivé fungování přes den iv noci tento bezpečnostní asistent potvrdil v celé řadě srovnávacích testů. Velkou výhodou EyeSightu je integrace šesti funkcí včetně autonomního nouzového brzdění, adaptivního tempomatu a Anti-Crash systému škrticí klapky v jednom bezpečnostním systému. Taková konfigurace nerozptyluje pozornost řidiče a ten se tak může plně soustředit na jízdu.


Neustálé zvyšování úrovně primární, aktivní, pasivní i preventivní bezpečnosti je součástí strategie komplexní bezpečnosti Subaru, s vizí vyrábět vozy, které budou schopny zcela předcházet nehodám. Udržení pozice nejbezpečnější automobilové značky na světě je jedním ze šesti pilířů strategie Prominence 2020, kterou se stanoví budoucí směřování Subaru.