SUV SQ2 v novém interiéru

foto-audi-sq2-2

Audi a model SQ2, který snoubí nápadný design s mimořádným potěšením z jízdy.


Nový vrcholný model rodiny Q2 zaujímá v segmentu kompaktních SUV výjimečné postavení.


Dynamický styl: Interiér
Kompaktní Audi SQ2 má vnější délku 4210 milimetrů a rozvor náprav 2594 milimetrů. Díky tomu nabízí v interiéru velkorysý prostor. V závislosti na poloze dvoudílných nebo třídílných opěradel zadních sedadel má zavazadlový prostor objem 355 až 1000 litrů. Součástí sériové výbavy jsou sportovní sedadla, středová loketní opěrka vpředu, automatická klimatizace, sportovní multifunkční volant - na přání s pádly pro manuální řazení převodovky S tronic - a informační systém řidiče (FIS) s barevným displejem.


Místo FIS může být vůz na přání vybaven digitálním panelem přístrojů Audi virtual cockpit, který řidiči ovládá tlačítky na volantu. Jeho 12,3" displej nabízí tři různé režimy zobrazování. V jednom z režimů je uprostřed otáčkoměr. Nejdůležitější informace lze navíc sledovat na průhledovém displeji, který je dalším prvkem výbavy na přání.


Vnitřní design navazuje na progresivní, precizní styl exteriéru a nabízí sportovně laděné barvy a materiály. Čalounění stropu, střešní sloupky a čalounění sedadel jsou v sériové výbavě černé, ozdobné lišty na přístrojové desce jsou z matného kartáčovaného hliníku. Kryty pedálů a opěrka nohy jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli, osvětlené prahové lišty vpředu nesou loga S. Stupnice přístrojů jsou šedé a ručičky bílé. Po zapnutí zapalování se na displeji MMI a na displeji panelu přístrojů, resp. na digitálním panelu přístrojů Audi virtual cockpit, objeví uvítací zobrazení ve specifickém grafickém zpracování S.


Sedadla modelu Audi SQ2 jsou sériově čalouněna kombinací kůže a tkaniny. Na přání je k dispozici kombinace kůže/Alcantara a jemná kůže Nappa. Nabídku završují ozdobné pruhy, kontrastní prošívání v červené a šedé barvě a reliéfní loga S. Čalounění sedadel jemnou kůží Nappa může být nejen černé, ale také dvoubarevné, černé a červené, s kosočtvercovým prošíváním. Na přání se dodávají dvě varianty ozdobné lišty: červený lak Eloxal a osvětlená verze "Format light graphics" (s paketem desetibarevného dekoračního osvětlení). Další výbavou na přání jsou červené vnitřní prstence výdechů ventilační soustavy a dole zploštělý volant s pádly pro manuální řazení.


Interiérový paket pro SQ2 kombinuje tři z výše uvedených prvků - výdechy ventilační soustavy s červenými prstenci, sedadla s dvoubarevným čalouněním jemnou kůží Nappa a paket dekoračního osvětlení včetně osvětlené ozdobné lišty. Celek doplňují specifické podlahové rohože a kryt klíčku s nápisy SQ2.


Maximální síťové propojení: MMI Navigation plus a Audi connect
Stejně jako u modelu Audi Q2 mají i pro SQ2 zákazníci na výběr široký sortiment informačních a zábavních systémů. Na vrcholu nabídky stojí MMI Navigation plus s MMI touch. Tento systém se vyznačuje přehlednou strukturou menu a otočným tlačítkem s integrovaným touchpadem na konzole středového tunelu. Touchpad umožňuje procházení seznamy a změnu měřítka zobrazení pomocí víceprstového ovládání. Rychle a bezpečně probíhá také hlasové ovládání a vyhledávání MMI. Zpravidla postačuje zadání několika znaků nebo slov, aby se uživatel dostal k požadovanému cíli. Displej systému MMI Navigation plus má úhlopříčku 8,3 palce, modul pro přenos dat podporuje při vložené vlastní kartě SIM rychlý standard mobilní telefonní sítě LTE a zahrnuje hotspot WLAN pro přenosná zařízení cestujících.


Součástí systému MMI Navigation plus je také paket Audi connect (na přání pro systém MMI Navigation). Umožňuje využívat četné internetové služby, mimo jiné dopravní informace online, funkci navigace s podklady Google Earth, turistické informace, informace o parkovacích místech a přístup k Twitteru a e-mailové schránce.


K nabídce informačních a zábavních systémů pro Audi SQ2 patří také další moduly, jako je Audi smartphone interface, který propojí mobilní telefony iOS nebo Android a jejich uživatelská prostředí se systémem MMI prostřednictvím systémů Apple CarPlay nebo Android Auto. Audiosystém Bang & Olufsen zaplaví interiér čistým zvukem ze 14 reproduktorů, napájených zesilovačem o výkonu 705 W. Hlubokotónové reproduktory zdobí prvky z eloxovaného hliníku. Světlovody LED vydávají bílé světlo.


Technika z vyšší třídy: Asistenční systémy
Asistenční systémy pro Audi SQ2 pocházejí z vyšší třídy. Audi pre sense front je součástí sériové výbavy a dokáže radarovým systémem rozpoznávat nebezpečné situace, způsobené přecházejícím chodcem nebo vozidlem vpředu. Systém upozorňuje řidiče akusticky a vizuálně a případně aktivuje maximální brzdění. Díky tomu lze v závislosti na situaci kolizi zabránit, nebo alespoň minimalizovat její intenzitu.


Nejoblíbenější na přání dodávané systémy jsou sloučeny do paketu asistenčních systémů, který zahrnuje mimo jiné adaptivní tempomat (adaptive cruise control) s funkcí Stop & Go a asistenta pro jízdu v dopravní koloně, který kromě radarového senzoru používá také přední kameru. Tento asistent podporuje řidiče řízením, zrychlováním a zpomalováním při jízdě v popojíždějící koloně rychlostí až 65 km/h na silnicích v dobrém technickém stavu.


Audi active lane assist pomáhá řidiči s udržováním vozidla ve svém jízdním pruhu. Na přání dodávaný parkovací asistent zajistí řízení kompaktního sportovního SUV při zajíždění na podélná nebo příčná parkovací místa. Pokud řidič couvá z příčného parkovacího místa na vozovku, přichází ke slovu asistent pro sledování vozidel přijíždějících vzadu ze stran. Další asistenční funkcí je Audi side assist, který upozorňuje řidiče výstražným světelným signálem v příslušném vnějším zpětném zrcátku na možné nebezpečí, zjištěné radarovým senzorem, při změně jízdního pruhu.