Svěží modernizace originálu

slider-mini

Britský výrobce prémiových automobilů posiluje progresivní charakter a přitažlivost svých modelů v segmentu malých vozů úpravami vzhledu, stejně jako techniky.


Modernizace se zaměřuje na 3dveřové MINI, 5dveřové MINI a MINI Cabrio. Vylepšení podstaty originálního modelu prémiového segmentu malých vozů vyzdvihuje vyzrálé, avšak osobité charisma MINI, které je pro typickou zábavu za volantem v městském provozu v současně nabízené generaci poprvé dostupné ve třech karosářských provedeních. Aktualizace těchto modelů se zaměřuje především na nové kombinace motorů a převodovek, rozšířenou základní výbavu, nově navržené přední světlomety a zadní světla, úpravy dalších detailů karoserie a špičkové technologie konektivity pro pohodlí a zábavu.


MINI 3dveřové, MINI 5dveřové, MINI Cabrio: přehled nových prvků výbavy. • LED světlomety s matrixovými dálkovými světly.

 • LED zadní světla s grafikou v podobě britské vlajky.

 • Nové MINI logo, nové barvy karoserie, exteriér Piano Black (leskle černá).

 • Nová kola z lehké slitiny.

 • Rozšířená nabídka koženého čalounění, materiálů v interiéru a Colour Lines.

 • Unikátní možnosti individualizace s programem MINI Yours Customised.

 • Zdokonalené motory s vyšší hospodárností, větším objemem a točivým momentem pro MINI One a MINI One First.

 • 7stupňová dvouspojková převodovka Steptronic, 8stupňová převodovka Steptronic.

 • Standardně dodávaný multifunkční volant a rádio s 6,5palcovým barevným displejem, USB a Bluetooth rozhraním.

 • Volitelné rádio a navigační systémy s dotykovým displejem.

 • Příprava pro telefon s bezdrátovým dobíjením.

 • Projekce MINI loga umístěná ve zpětném zrcátku na straně řidiče.

 • Nové funkce MINI Connected a MINI Connected XL. 


 


Jasné a neoslňující: adaptivní LED světlomety s matrixovými dálkovými světly.Díky modifikovanému designu charakteristických kulatých předních světlometů je typická přední část nového 3dveřového MINI, 5dveřového MINI a nového MINI Cabrio ještě výraznější. U standardních halogenových světlometů přibyl výrazný černý panel. U volitelných LED světlometů tuto vysoce kvalitní technologii podtrhuje zcela nový design světelných zdrojů. Nejnovější generace LED modulů pro potkávací a dálková světla nabízejí jasnější světlo. LED denní svícení a směrová světla tvoří prstenec, který obklopuje obrys celého světlometu.


Rovněž volitelné adaptivní LED světlomety automaticky přizpůsobují svůj jas situaci na silnici. Při jízdě ve městě, nebo v případě špatné viditelnosti z důvodu nepříznivého počasí, je možné zapnout tlumené odbočovací světlo, které tak zintenzivní osvětlení postranních částí vozovky. Prodloužený dosvit potkávacích světel zase zajišťuje optimální osvětlení silnice při jízdě na dálnici.


Adaptivní LED světlomety nyní také disponují funkcí automatického selektivního tlumení (takzvané matrixové světlomety). Tato inovativní technologie pro dálková světla zvyšuje jejich dosvit a současně zabraňuje oslnění ostatních účastníků silničního provozu. Tyto světlomety jsou rozdělené do čtyř horizontálně uspořádaných segmentů, které jsou při rychlosti nad 70 km/h nezávisle na sobě aktivovány a deaktivovány – tím mění tvar světelného kuželu. Segmenty dálkových světel jsou ovládány v závislosti na situaci na silnici. Jakmile MINI kamera vpředu zaregistruje přijíždějící vozidlo, nebo vozidlo jedoucí vpředu, prostor okolo tohoto vozu je osvětlen pouze potkávacím světlem. Ztlumení světelného kuželu v konkrétním místě je provedeno vypnutím příslušného světelného segmentu matrixových světlometů. Zbývající prostor je i nadále osvětlen dálkovým světlem.


Velmi britské: Zadní světla s grafikou britské vlajky
Také zadní světla se ve spojení s LED předními světlomety a adaptivními LED světlomety vyznačují novým designem. Jako zcela zřejmý odkaz na britský původ značky jsou zadní svítilny nového 3dveřového MINI, nového 5dveřového MINI a nového MINI Cabrio nyní vyvedeny v grafice britské vlajky.


Nápadný motiv vlajky se objevuje ve struktuře funkcí zadních světel. Směrová světla mají horizontální uspořádání a brzdová vertikální, přičemž koncová dále reprezentují diagonální linky britské vlajky. Z důvodu zajištění obzvláště harmonického světelného efektu tvoří všechny světelné zdroje tvořící grafiku vlajky LED zdroje.


Nové logo MINI: Pouze to podstatné
Nové logo MINI, které se objevuje na přední kapotě, víku zavazadlového prostoru, volantu, centrálním panelu a dálkovém ovladači všech modelů, je z hlediska svého vzhledu jednoznačné a autentické. Jedná se o reinterpretaci existujícího loga a nyní se vyznačuje dvojrozměrným „plochým designem“. Logo MINI tak zosobňuje novou identitu značky se zaměřením na to podstatné – především klíčové hodnoty, jako je zábava za volantem, výrazný design, prémiová kvalita a emocionální přitažlivost.


Tři nové barvy karoserie a premiéra pro exteriér Piano Black
Nabídku barev pro nové 3dveřové MINI, nové 5dveřové MINI a nové MINI Cabrio rozšířila trojice metalických laků Emerald Grey (šedá), Starlight Blue (modrá) a Solaris Orange (oranžová). Možnosti individualizace vnějšího vzhledu rozšiřuje volitelná výbava Piano Black, jejíž součástí jsou leskle černé rámečky světlometů, zadních světel a masky chladiče, nahrazující chromované provedení