Volkswagen Classic slaví „40 let Pola“

vw_polo

 


A tak je samozřejmé, že je tomuto malému vozu věnována v expozici značky Volkswagen náležitá pozornost. Pod mottem "40 let Pola" jsou v Essenu vystavovány vybraní zástupci této úspěšné modelové řady. Volkswagen připravil pro návštěvníky také bohatý doprovodný program, který zahrnuje prohlídky s průvodci, různé akce, krátké přednášky a soutěž o ceny.


 


Volkswagen Classic představuje ve své expozici v Essenu sedm reprezentativních zástupců všech pěti generací modelové řady Polo. Jedná se o pečlivě vybrané "pamětníky" příslušných epoch modelu Polo, včetně prvního modelu Polo z roku 1975, který začal psát úspěšný příběh trvající již čtyři desetiletí. Mezi další exponáty patří jediný dochovaný prototyp rekordního vozu se spirálovým dmychadlem z roku 1985, jeho později sériově vyráběná verze Polo Coupé G40, fascinující studie ekologického Pola se spotřebou dva litry nafty na 100 kilometrů, oblíbená speciální edice Polo III Open Air, která nabízela zážitky z jízdy kabrioletem v sériové výbavě, a studie úplného kabrioletu na základě modelu Polo od firmy Karmann, který se však nikdy sériově nevyráběl.


 


V retrospektivě je samozřejmě zastoupena také aktuální generace modelové řady Polo (6R). V případě tohoto exponátu se jedná o model, který se navzdory své zatím krátké kariéry již zapsal do historie. Tímto vozem je totiž Polo R WRC s výkonem 300 k, s nímž Sébastien Ogier a Volkswagen Motorsport získali v letech 2013 a 2014 tituly mistra světa v rallye.